Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

GarySanderson

Съвет относно нова дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли да ми предложите дънна платка /по възможност Gigabyte/ която да поддържа следните компоненти: PSW:Colorful ATX-550WH RAM:2X4 GB DDR3-1600 (CL 9-9-9-24) Exceleram GPU:Radeon 6790HD 1GB GDDR5 Нека да е със сокет 1155 чипсет интел,да поддържа intel i5-3570/3.4g/ - http://nikem-bg.net/computer-components/I5-3570--3.4G-6MB-BOX-LGA1155 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли да ми предложите дънна платка /по възможност Gigabyte/ която да поддържа следните компоненти: PSW:Colorful ATX-550WH RAM:2X4 GB DDR3-1600 (CL 9-9-9-24) Exceleram GPU:Radeon 6790HD 1GB GDDR5 Нека да е със сокет 1155 чипсет интел,да поддържа intel i5-3570/3.4g/ - http://nikem-bg.net/computer-components/I5-3570--3.4G-6MB-BOX-LGA1155  :)

Бюджет ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е около 100-120 лв,а иначе проблема е че захранването е с 24 пина - а другата 8 пина. Видеокартата е със 6 пина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е около 100-120 лв,а иначе проблема е че захранването е с 24 пина - а другата 8 пина. Видеокартата е със 6 пина :)

GB-B75-D3V--B75-LGA1155 - 124.64 лв. + безплатна доставка

Няма да имаш проблем с останалите компоненти.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нали ще е възможно да използвам кабел от молекс към 4 пина за дъното?

Че защо да не можеш ? :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигни бюджета към 160 лв и вземи за този процесор Asrock Z77 Pro3,няма да съжаляваш.Не ти предлагам Gigabyte,защото там свястните дъски са 180-200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигни бюджета към 160 лв и вземи за този процесор Asrock Z77 Pro3,няма да съжаляваш.

От какъв зор Z77 дъно, след като бюджета не му позволява ?

Не ти предлагам Gigabyte,защото там свястните дъски са 180-200 лв.

Хайде малко по-сериозно, а ? Това пък от къде го измисли ? Ако ми говориш за ония платки от преди амнасет години с Nforce чипсети бих се съгласил, ама така е много несериозно ! Качеството на дънните платки от доста време насам е на едно ниво при всички производители, и фенщината явно оказва доста голямо влияние върху мнението ти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какъв зор Z77 дъно, след като бюджета не му позволява ?

Хайде малко по-сериозно, а ? Това пък от къде го измисли ? Ако ми говориш за ония платки от преди амнасет години с Nforce чипсети бих се съгласил, ама така е много несериозно ! Качеството на дънните платки от доста време насам е на едно ниво при всички производители, и фенщината явно оказва доста голямо влияние върху мнението ти !

Аз на компа с 3570К съм с Гигабит.Така,че вземи и прочети,че става въпрос за 3570 и е несериозно да му сложиш Гигабит Н61.

"От какъв зор..."-зорът е да му предложа нещо добро,с което дори може да си клокне процесора,а той да си преценява!

Откровено се подразних!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на компа с 3570К съм с Гигабит.Така,че вземи и прочети,че става въпрос за 3570 и е несериозно да му сложиш Гигабит Н61.

"От какъв зор..."-зорът е да му предложа нещо добро,с което дори може да си клокне процесора,а той да си преценява!

Откровено се подразних!

Подразнил си се на какво ? Къде съм предложил "Гигабит" H61 /тука си за бисерите/ ? Я се върни на предложението ми !?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подразнил си се на какво ? Къде съм предложил "Гигабит" H61 /тука си за бисерите/ ? Я се върни на предложението ми !?!

Подразних се,че ме репликираш.Ти предлагаш нещо,аз друго (без да те репликирам и философствам),момчето си избира-ihat's it,или всички трябва да са на твоето мнение? Извинявам се за спама!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подразних се,че ме репликираш.Ти предлагаш нещо,аз друго (без да те репликирам и философствам),момчето си избира-ihat's it,или всички трябва да са на твоето мнение? Извинявам се за спама!

Аз ако се дразнех от на всеки колега репликирането..... ми по-добре да не пиша във форума, пък и това говори за проблем наречен лабилни нерви... ;)

Просто исках да разбереш, че няма смисъл от Z77 дъно, пък и да не говорим, че автора си е определил бюджет, и може и да не разполага с повече финансови средства.

Не искам да споря в никакъв случай с който и да е, но не бих се примирил с писаници от типа "ала-бала"...

Хайде лек ден ти желая, и по-спокойно с нервите, че не е удачно да се ядосваш за това и онова. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият вариант е да се вземе "по-слабо" производителният процесор, който е с двеста мегахерца по-малко от 3570. Да се вземе дънна платка с Z77 чипсет. Ето така:

MSI Z77A-G41, socket 1155
Intel® CoreTM i5-3470 3200MHz, IvyBridge, 6MB, socket 1155, Box

Излиза около 488 лева. с безплатна доставка. Но все пак, не знам дали сте закупили въпросният процесор. Говоря за i5-3570. Ако вземете това, което предлагам, ще получите опция за Non-k overclock. Която опция ще позволи 4Ghz overclock. Ако се вземе дънна платка на GB, с чипсет B75, няма да я има тази опция. Ще трябва да се задоволите с 3.4Ghz, турбо до 3.8Ghz, при 3570, разбира се. 

Това е само алтернативен вариант, на същата цена, но по-производителен, ако не се държи толкова на GB дънната платка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.