Премини към съдържанието
GarySanderson

Съвет относно нова дънна платка

Препоръчан отговор

Здравейте! Може ли да ми предложите дънна платка /по възможност Gigabyte/ която да поддържа следните компоненти: PSW:Colorful ATX-550WH RAM:2X4 GB DDR3-1600 (CL 9-9-9-24) Exceleram GPU:Radeon 6790HD 1GB GDDR5 Нека да е със сокет 1155 чипсет интел,да поддържа intel i5-3570/3.4g/ - http://nikem-bg.net/computer-components/I5-3570--3.4G-6MB-BOX-LGA1155 :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Може ли да ми предложите дънна платка /по възможност Gigabyte/ която да поддържа следните компоненти: PSW:Colorful ATX-550WH RAM:2X4 GB DDR3-1600 (CL 9-9-9-24) Exceleram GPU:Radeon 6790HD 1GB GDDR5 Нека да е със сокет 1155 чипсет интел,да поддържа intel i5-3570/3.4g/ - http://nikem-bg.net/computer-components/I5-3570--3.4G-6MB-BOX-LGA1155  :)

Бюджет ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето ти линк. Ще си избереш.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е около 100-120 лв,а иначе проблема е че захранването е с 24 пина - а другата 8 пина. Видеокартата е със 6 пина :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бюджета ми е около 100-120 лв,а иначе проблема е че захранването е с 24 пина - а другата 8 пина. Видеокартата е със 6 пина :)

GB-B75-D3V--B75-LGA1155 - 124.64 лв. + безплатна доставка

Няма да имаш проблем с останалите компоненти.

Поздрави !

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А нали ще е възможно да използвам кабел от молекс към 4 пина за дъното?

Че защо да не можеш ? :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигни бюджета към 160 лв и вземи за този процесор Asrock Z77 Pro3,няма да съжаляваш.Не ти предлагам Gigabyte,защото там свястните дъски са 180-200 лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вдигни бюджета към 160 лв и вземи за този процесор Asrock Z77 Pro3,няма да съжаляваш.

От какъв зор Z77 дъно, след като бюджета не му позволява ?

Не ти предлагам Gigabyte,защото там свястните дъски са 180-200 лв.

Хайде малко по-сериозно, а ? Това пък от къде го измисли ? Ако ми говориш за ония платки от преди амнасет години с Nforce чипсети бих се съгласил, ама така е много несериозно ! Качеството на дънните платки от доста време насам е на едно ниво при всички производители, и фенщината явно оказва доста голямо влияние върху мнението ти !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От какъв зор Z77 дъно, след като бюджета не му позволява ?

Хайде малко по-сериозно, а ? Това пък от къде го измисли ? Ако ми говориш за ония платки от преди амнасет години с Nforce чипсети бих се съгласил, ама така е много несериозно ! Качеството на дънните платки от доста време насам е на едно ниво при всички производители, и фенщината явно оказва доста голямо влияние върху мнението ти !

Аз на компа с 3570К съм с Гигабит.Така,че вземи и прочети,че става въпрос за 3570 и е несериозно да му сложиш Гигабит Н61.

"От какъв зор..."-зорът е да му предложа нещо добро,с което дори може да си клокне процесора,а той да си преценява!

Откровено се подразних!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз на компа с 3570К съм с Гигабит.Така,че вземи и прочети,че става въпрос за 3570 и е несериозно да му сложиш Гигабит Н61.

"От какъв зор..."-зорът е да му предложа нещо добро,с което дори може да си клокне процесора,а той да си преценява!

Откровено се подразних!

Подразнил си се на какво ? Къде съм предложил "Гигабит" H61 /тука си за бисерите/ ? Я се върни на предложението ми !?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подразнил си се на какво ? Къде съм предложил "Гигабит" H61 /тука си за бисерите/ ? Я се върни на предложението ми !?!

Подразних се,че ме репликираш.Ти предлагаш нещо,аз друго (без да те репликирам и философствам),момчето си избира-ihat's it,или всички трябва да са на твоето мнение? Извинявам се за спама!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подразних се,че ме репликираш.Ти предлагаш нещо,аз друго (без да те репликирам и философствам),момчето си избира-ihat's it,или всички трябва да са на твоето мнение? Извинявам се за спама!

Аз ако се дразнех от на всеки колега репликирането..... ми по-добре да не пиша във форума, пък и това говори за проблем наречен лабилни нерви... ;)

Просто исках да разбереш, че няма смисъл от Z77 дъно, пък и да не говорим, че автора си е определил бюджет, и може и да не разполага с повече финансови средства.

Не искам да споря в никакъв случай с който и да е, но не бих се примирил с писаници от типа "ала-бала"...

Хайде лек ден ти желая, и по-спокойно с нервите, че не е удачно да се ядосваш за това и онова. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Другият вариант е да се вземе "по-слабо" производителният процесор, който е с двеста мегахерца по-малко от 3570. Да се вземе дънна платка с Z77 чипсет. Ето така:

MSI Z77A-G41, socket 1155
Intel® CoreTM i5-3470 3200MHz, IvyBridge, 6MB, socket 1155, Box

Излиза около 488 лева. с безплатна доставка. Но все пак, не знам дали сте закупили въпросният процесор. Говоря за i5-3570. Ако вземете това, което предлагам, ще получите опция за Non-k overclock. Която опция ще позволи 4Ghz overclock. Ако се вземе дънна платка на GB, с чипсет B75, няма да я има тази опция. Ще трябва да се задоволите с 3.4Ghz, турбо до 3.8Ghz, при 3570, разбира се. 

Това е само алтернативен вариант, на същата цена, но по-производителен, ако не се държи толкова на GB дънната платка. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.