Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Добър вечер. Търся компютър с добри характеристики за игри, да е бърз и да върши общо взето добра работа за всичко. Знам, че 700 лева са малко за добър компютър, но в момента се нуждая от нов а само в тези пари мога да се вместя.  Очаквам предложения :).

П.П. Важно е, да бъде с 8 гб РАМ. Също така да може да се ъпгрейдва след време. 2 П.П. Ако темата не е в правилния раздел, моля модераторите да я преместят тъй като съм нов в този форум и не успях да намеря по-подходящ раздел.

Редактирано от Peter Stoyanov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какъв е монитора. т.е. неговата резолюция. В този бюджет включва ли се монитор, въобще. Също така, периферия сега ли ще се закупува или си имате налична. Ще може ли да ползвате компоненти от стара конфигурация, като кутия или захранващ блок. Какви игри предпочитате. Май това са въпросите. Поздрави! 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хм,парите наистина са малко- количка ,на първо четене тази пара излиза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Монитора е с резолюция 1920х1280 май, отдавна не съм го ползвал тъй като стария компютър не е вкл. от години. Преди 3-4 години дадох около 400 лева за този монитор, не е лош.  Единствено и само компютър се вкл. в тези пари. Периферни у-ва си имам, кутията... а бе трябва си нова. Общо взето това е. Игри - Silkroad, HON, Dota 2.. (да, знам че силкроуд е за компютър с слаби характеристики, но повярвайте ми, ако я играехте щяхте да знаете защо искам добър компютър за нея). Стария компютър е наистина стар, тоест само периферия и монитор си имам. :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение с качество, както и производителност. Упоменатите 8 GB като изискване, са включени, щом толкова искате.

Gigabyte B75M-D3V, socket 1155
Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz, 3MB, socket 1155, Box
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP
Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200, 16MB, SATA2
Sapphire AMD Radeon HD7770 Edition OC, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E
Floston Genesis ATX, Midi Tower
Cooler Master GX Bronze, 450W

Всичко излиза около 786 лева. с безплатна доставка. 

Това е по-добрият процесор от 3220, който е със сто мегахерца повече. Като цяло, това конфигурация минимум за игри, за новите такива. Захранващият блок е с пет години гаранция. Сложил съм дънна платка, за да може да сложите един i5 след време. Друг вариант е сега да вземете един четири-ядрен процесор на Intel и след време да добави по-добра видеокарта. 

Поздрави и успех! 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поръчах офертата на Мастъра. С малко промени, вместо 7770 видео, поръчах 7790 и HDD вместо 500, поръчах 1 ТБ. Цената в крайна сметка излезе 840 лева, но пак съм доволен! Благодаря Ви за офертите, скоро ще кача снимки преди и след монтажа :) .

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива,ама дъното е малко умряло и съм почти сигурен,че ще е с F5,a на тебе ти трябва F8.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива,ама дъното е малко умряло и съм почти сигурен,че ще е с F5,a на тебе ти трябва F8.

Тоест? Какво означава това? Защото комп. вече е поръчан. Обадиха се и потвърдих поръчката. Ако е Формат, да, виждам че е по-малко от обикновенните, но до колкото знам това не би трябвало да е проблем? Само някои слотове са по-малко (до колкото знам аз).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тоест? Какво означава това? Защото комп. вече е поръчан. Обадиха се и потвърдих поръчката. Ако е Формат, да, виждам че е по-малко от обикновенните, но до колкото знам това не би трябвало да е проблем? Само някои слотове са по-малко (до колкото знам аз).

Ако колегата е прав, то ще се наложи да се ъпдейтне биоса, за да може да подкара този процесор. И бтв... Защо хора защо? Защо сега да дава пари за i3, и след време да слага i5? Просто не виждам смисъл в това... Може би щеше да е по-добре така: Intel® Pentium® IvyBridge G2020

Така сега ще се набута 100 лева за процесора и ще го ползва докато събереше пари за i5/i7. И след като го продаде процесора за 50 лева, ще е на загуба от 50лева т.е за времето, което го ползва ще е добре. Ама сега ще се набута 210 лева за тая i3-ка и след време ще я продаде за 70-80лева... А си помислете, че тръгне да ъпгрейдва процесора след 4-5 месеца да речем...

Ей така оня ден един приятел ме пита да си вземе ново видео за към 130лева. И му казах да си вземе 7730, а той си поръчал от Емаг за 140 лева HD4850 (карта на 5 години и отгоре)... Направо побеснях

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако колегата е прав, то ще се наложи да се ъпдейтне биоса, за да може да подкара този процесор. И бтв... Защо хора защо? Защо сега да дава пари за i3, и след време да слага i5? Просто не виждам смисъл в това... Може би щеше да е по-добре така: Intel® Pentium® IvyBridge G2020

Така сега ще се набута 100 лева за процесора и ще го ползва докато събереше пари за i5/i7. И след като го продаде процесора за 50 лева, ще е на загуба от 50лева т.е за времето, което го ползва ще е добре. Ама сега ще се набута 210 лева за тая i3-ка и след време ще я продаде за 70-80лева... А си помислете, че тръгне да ъпгрейдва процесора след 4-5 месеца да речем...

Ей така оня ден един приятел ме пита да си вземе ново видео за към 130лева. И му казах да си вземе 7730, а той си поръчал от Емаг за 140 лева HD4850 (карта на 5 години и отгоре)... Направо побеснях

Ако проблема е, че ще трябва ъпдейт на BIOS-a, то тогава ще го реша. Относно процесора, това според мен е една от най-добрите i3, така че си заслужава. И най-малкото ще поддържа всичко поне още 3-4 години занапред.  П.П. Явно ще видя тормоз докато го подкарам този комп. :D Може ли да ми кажете със сигурност дали ще има нужда от ъпдейт на BIOS?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въобще не се е набутал. i3 си е подходящ за всяка съвременна игра. От Никем би трябвало да ъпдейтнат биоса, ако има нужда. Все пак им се обади и ги питай.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако проблема е, че ще трябва ъпдейт на BIOS-a, то тогава ще го реша. Относно процесора, това според мен е една от най-добрите i3, така че си заслужава. И най-малкото ще поддържа всичко поне още 3-4 години занапред.  П.П. Явно ще видя тормоз докато го подкарам този комп. :D

Ами да. Ако не го ъпдейтнат в емаг,  то ще е трудно да го ъпдейтнете сам. Ще трябва да го влачите из сервизите. Колкото до i3-ката като процесор е добре за игрите, които искат 2 ядра, но скоро ще започнат да излизат и такива, които ще искат и по 4 ядра на процесор особено за високи резолюции. Те даже започнаха да излизат (Crysis 3). Та честита покупка, очакваме снимки и дано да Ви ъпдейтнат биосчето, за да не обикаляте из бакалиите да плащате за ъпдейти на биос

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега видях, че сте поръчали от Емаг. Там не сглобяват компютрите. Ще ви пратят така частите. Тоест, ако не можете вие ще трябва да го носите в сервиз да го сглобят и да го ъпдейтнат, ако има нужда.

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятността да запали процесора е 95 %... За останалите 5 % ще ходи по сервизи и така нататък...  :wink12: 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за помоща все пак! Надявам се да тръгне, не ми се занимава с разкарване насам-натам. Сглобяването не ми е никакъв проблем, BIOS-a ще се помъча предполагам, но с помоща на и-нет ще се справя някак си. :) Нико_ - САМО ЦСКА, Братле. Айде към надежда! :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за помоща все пак! Надявам се да тръгне, не ми се занимава с разкарване насам-натам. Сглобяването не ми е никакъв проблем, BIOS-a ще се помъча предполагам, но с помоща на и-нет ще се справя някак си. :) Нико_ - САМО ЦСКА, Братле. Айде към надежда! :)

Е то ако биоса е F5 версията, мисля че няма как да го ъпдейтнеш биоса с този процеоср? Защото компютъра не ще запали. Та в сервиза ще го направят за 10-15 лева (зависи от сервиза). По-добре не си навличай главоболия с това чудо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, той ще не ще, ако му е F5 трябва да иде до сервиза... Ако мислим по тази логика не трябва да купува дъно, или някое по скъпо, което уш ще подкара процесора, а в крайна сметка излиза, че и той е с по стар BIOS... 

Редактирано от НЛО (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако мислим по тази логика не трябва да купува дъно, или някое по скъпо, което уш ще подкара дъното...

хмм дъното да подкара дъното :D Ами то за това се пита/гледа/проверява... Ам след дъжд качулка :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

хмм дъното да подкара дъното :D Ами то за това се пита/гледа/проверява... Ам след дъжд качулка :)

Редактирах го... Получава се от бързината... :P

Редактирано от НЛО (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е то ако биоса е F5 версията, мисля че няма как да го ъпдейтнеш биоса с този процеоср? 

Колега, ако Bios е F5 версия, нали и G2020 няма да може да запали. Има няколко ревизии на дънната платка, съответно мисля, че са с различни версии на bios.  Ние тук можем само да гадаем, дори да се караме, но все пак нищо не се знае. Нека питащият закупи дънната платка, да провери, коя е точно версията. Ако не стане, то ще я смени дънната платка.  А доколко си заслужава i3, е въпрос на личен избор. По логиката, че трябва да се продадена старо за "70-80 лева“, предполагам, че пентиума ще го продаде на старо за 20 лева. Нещо ми се губи смисъла от тази логика, но щом така мислите, добре. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразрових се малко и намерих кои процесори поддържа дъното, този който съм поръчал го поддържа. Тоест в понеделник като го получа ще кача снимки преди и след монтажа :). Искрено се надявам, че най-накрая мъките с бавните и досадни компютри ще свършат... без да трябва да се съобразявам с видео карти, рам памети, процесори и още какво ли не!  П.П. Отново благодаря на мастъра за офертата :) .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятността да запали процесора е 95 %... За останалите 5 % ще ходи по сервизи и така нататък...  :wink12:

На Гигабит с F3 съм слагал проц,за който искат F8 и е тръгвал,след това съм флашвал до последния F9,ама все пак...

По въпроса,защо не G2020,защото е слабичък.Момче от форума си е правил проби с него и различни карти-не се е представил добре с ХД7770 и нагоре.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение с качество, както и производителност. Упоменатите 8 GB като изискване, са включени, щом толкова искате.

Gigabyte B75M-D3V, socket 1155

Intel® CoreTM i3 3240, 3400MHz, 3MB, socket 1155, Box

Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP

Hitachi Deskstar 7K1000.C 500GB, 7200, 16MB, SATA2

Sapphire AMD Radeon HD7770 Edition OC, 1024MB, GDDR5, 128bit, DVI, HDMI, PCI-E

Floston Genesis ATX, Midi Tower

Cooler Master GX Bronze, 450W

Всичко излиза около 786 лева. с безплатна доставка. 

Това е по-добрият процесор от 3220, който е със сто мегахерца повече. Като цяло, това конфигурация минимум за игри, за новите такива. Захранващият блок е с пет години гаранция. Сложил съм дънна платка, за да може да сложите един i5 след време. Друг вариант е сега да вземете един четири-ядрен процесор на Intel и след време да добави по-добра видеокарта. 

Поздрави и успех! 

Наистина неадекватни предложения даваш, този процесор е дори по-слаб от текущия ми Phenom II 955 (по-добър е само в еднонишкови задачи, а в многонишкови дори отстъпва с 10 процента). Та защо му е на човек да даде 280 лева ако не се лъжа за това като може с същия успех и за 150 лева.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразрових се малко и намерих кои процесори поддържа дъното, този който съм поръчал го поддържа. Тоест в понеделник като го получа ще кача снимки преди и след монтажа :). Искрено се надявам, че най-накрая мъките с бавните и досадни компютри ще свършат... без да трябва да се съобразявам с видео карти, рам памети, процесори и още какво ли не!  П.П. Отново благодаря на мастъра за офертата :) .

Не забравяй да си купиш и едва вентилатора. Един 120mm за отпред и един 80 или 92 за отзад на кутията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не забравяй да си купиш и едва вентилатора. Един 120mm за отпред и един 80 или 92 за отзад на кутията.

Като събера някой друг лев ще е това, абсолютен фалит ще обява утре :D . Хубаво е, че процесора си има вентилатор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.