Премини към съдържанието
mopper

За процесорът ми

Препоръчан отговор

Значи имам процесор Duron 950 и искам да го сменя поне със Sempron 2600 кажете задължително ли е да си подменям дъното и каква роля играе то ?

P.S. Някои игри не ми тръгват при положение че единствената характеристика на която не отговарям е процесора . Пример : Играта The Godfather изисква 256 ram - имам , Video 128 ram - имам процесор 1.4 - нямам. Въпроса ми е това ли е причината да не ми тръгват или например драйвери

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи имам процесор Duron 950 и искам да го сменя поне със Sempron 2600 кажете задължително ли е да си подменям дъното и каква роля играе то ?

P.S. Някои игри не ми тръгват при положение че единствената характеристика на която не отговарям е процесора . Пример : Играта The Godfather изисква 256 ram - имам , Video 128 ram - имам процесор 1.4 - нямам. Въпроса ми е това ли е причината да не ми тръгват или например драйвери

Най-вероятно процесора е причината. Но за да го смениш с някой трябва да разучиш дали новия процесор се поддържа от дъното ти ( ако е същият сокет ). Ако не, какви възможности имаш. Дали да правиш BIOS-update, да си купуваш ново дъно или да си вземеш процесор който ще тръгне на дъното ти. Имаш избор (това винаги ми е харесвало cool.gif ).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля, че ще можеш да смениш процесора без да сменяш дъното, защото и двата процесора са Socket A. Проблемът е, че Duron-ите са на 266MHz шина, а Sempron-ите или на 333MHz (повечето), или на 400MHz, а дъното ти ще да е също на 266MHz както и Duron-а.

МОЖЕШ да смениш, но няма да си оползотвориш процесора. Най-добре си смени И дъното.

Редактирано от Night_Raven (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако вземеш да напишеш и какво ти е дъното може и да ти помогнем. Така всеки ще гадае може или не да си смениш само процесора. А най-доре отиди на сайта на производителя на дъното ти и виж какво пише там. Ако имаш къдмет може и само с update на BIOS да се разминеш, което ме съмнява ...

:bye:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

проблема не е в процесора и паметта а във видеокартата

МХ440 НЕ ВЪРШИ РАБОТА - ако ще и с 256мб да е

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.