Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !!! Не съм навътре с аудиотехниката затова и създавам тази тема . От доста време съм с колони -  Radiotehnika S30B , и усилвател - ВЕГА 10У 120С . Въпреки че съм доволен от тях (с малки изключения от усилвателя ), мисля че е време да си взема нещо по- хубаво .

Да си дойда и на въпроса : Предложете ми нещо добро да парите си . Бюджета ми е около 400 лв. Аудиотехниката ще се използва предимно за слушане на музика (dubstep, trap, bass test и почти всякаква музика ). Стаята е сравнително малка 11-12 кв.м..

Музиката ще я слушам от компютър, ако изобщо това има някакво значение. Очаквам предложенията ви и предварително благодаря !!!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eх, 400 лева няма как да вземеш нещо хубаво, но поне можеш да започнеш от колоните които са много важни. 

http://www.musicworld.bg/bg/c_2749/i_18734/Cerwin_Vega_Home_Audio_VE_5M.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400лв, не са малко,при положение че се избере нещо втора употреба.Има и колонки и у силватели.Обаче

би било добре да си изясните концепцията още малко.

За тез пари бих избрал двулентов вариант с 8 или 10" мидбас, от квалитетна немска фирма и усилвател

да речем 2Х75ват върху 4ohm, доволно за малката кубатура на стаята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията , но все пак искам още някое ... защото до някъде тези не ме устройват . Та за дори и да не е най - доброто  предполагам пак ще задоволи исканията ми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо си мислиш че преложеното от теб педя говорителче с 20W реални е с нещо по-добро от съществуващото в момента.За толкова пари можеш да си вземеш единствено напудрено китайско говно (ако търсиш ново). Или нещо малко по-добре втора употреба. Наличното досега ти е предостатъчно и не те съветвам да си пилееш парите за глупости. Вложи гои в нещо по-смислено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radiotehnika S30B не са лоши колони. Усилвателя не е кой знае какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

125в са добри колко им искаш аз съм имал и 20в доста лупаха :Д сега съм с 20в усилвател ус221 + колонки за компютър 128 в с колонки 400в на 5" говорители 8 ома доста сам доволен.  Изплозвам ги за нормално усилване не за надуване. И ако искаш добро охлаждане на транзисторите сложи на радиаторите вентираторчета 40мм :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

125в са добри колко им искаш аз съм имал и 20в доста лупаха :Д сега съм с 20в усилвател ус221 + колонки за компютър 128 в с колонки 400в на 5" говорители 8 ома доста сам доволен.  Изплозвам ги за нормално усилване не за надуване. И ако искаш добро охлаждане на транзисторите сложи на радиаторите вентираторчета 40мм :Д

Погледна ли размера на радиаторите? За какво са му 40 мм вентилатори? За да гонят мухите?Това, което е охлаждаща повърхност за крайните транзистори е напълно достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.
      Тонколоните са Edifier R1800T III
      Дъното e GA-Z77-DS3H
    • от dzaabo
      Привет !
      Моля някой да даде акъл за някоя програма за редакция на видео !
      Сега ще обясня ТОЧНО за какво иде реч !
      Една моя приятелка е учителка по английски език на деца !
      Целта и е на дадено анимационно филмче да махне гласа на героя който говори и да сложи глас на детето ...
      Идеята е :
      Децата да озвучат филмчето със собствени думи и после да може да се посне в училището за да видят всичките деца кой какво е направил ...
      Аз лично и препоръчах Формат Фактори ..Но тя каза че не и върши точно това , което иска .
      Жената живее в Украйна и предимство ще е някоя програма дето има Руски или английски език !
      Тенкю предварително ...
      Ако може програмата да не е много сложна !
      Като за човек със знания за работа с компютър но все пак да е по опростена !
      Ако нещо не съм обяснил както тряя ще допълня ! Само кажете точно какво се иска като инфо още от мене
    • от RAPAHOLICCSAHH
      Здравейте колеги!
      Имам нужда от малко помощ за избор на усилвател или ресивър,не знам как е по - точно.. Ще се използва предимно за музика и филми в домашни условия! Та въпроса ми е имам няколко тонколони  2бр. от тях са - PIONEER TS-G1732I , 2бр. SONY - S3A33 и още 2бр. няк'ви,но не ги знам к'ви,a и не пише нищо.. С какво да ги захраня що годе да ги усилвам поне на половина не знам (и не разбирам) предложете някакъв ресивър или нещо друго което да може да се включва към телевизор,телефон и лаптоп. (БЮДЖЕТ - 100/200лв.) Ето малко снимки на тонколоните за който говоря.. -
      PIONEER TS - G1732I <--
      Тези безименните!  <--
      SONY S3A33 <--
      БЛАГОДАРЯ ЗА ОТДЕЛЕНОТО ВРЕМЕ!

• от Jesus Kostov
      Здравейте
      В колата имам един усилвател "Thunder TCA-2040" и изглежда има някакъв проблем, бас касата ми пръщи и се чува много гадно като увелича лекичко, таа сега мисля да го сменям с един друг и искам мнението ви за него, ако някой е имал същия или просто знае за какво става въпрос да пише "HAITAI A-2400" се казва.
      Благодаря предварително
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.