Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте !!! Не съм навътре с аудиотехниката затова и създавам тази тема . От доста време съм с колони -  Radiotehnika S30B , и усилвател - ВЕГА 10У 120С . Въпреки че съм доволен от тях (с малки изключения от усилвателя ), мисля че е време да си взема нещо по- хубаво .

Да си дойда и на въпроса : Предложете ми нещо добро да парите си . Бюджета ми е около 400 лв. Аудиотехниката ще се използва предимно за слушане на музика (dubstep, trap, bass test и почти всякаква музика ). Стаята е сравнително малка 11-12 кв.м..

Музиката ще я слушам от компютър, ако изобщо това има някакво значение. Очаквам предложенията ви и предварително благодаря !!!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eх, 400 лева няма как да вземеш нещо хубаво, но поне можеш да започнеш от колоните които са много важни. 

http://www.musicworld.bg/bg/c_2749/i_18734/Cerwin_Vega_Home_Audio_VE_5M.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400лв, не са малко,при положение че се избере нещо втора употреба.Има и колонки и у силватели.Обаче

би било добре да си изясните концепцията още малко.

За тез пари бих избрал двулентов вариант с 8 или 10" мидбас, от квалитетна немска фирма и усилвател

да речем 2Х75ват върху 4ohm, доволно за малката кубатура на стаята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията , но все пак искам още някое ... защото до някъде тези не ме устройват . Та за дори и да не е най - доброто  предполагам пак ще задоволи исканията ми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо си мислиш че преложеното от теб педя говорителче с 20W реални е с нещо по-добро от съществуващото в момента.За толкова пари можеш да си вземеш единствено напудрено китайско говно (ако търсиш ново). Или нещо малко по-добре втора употреба. Наличното досега ти е предостатъчно и не те съветвам да си пилееш парите за глупости. Вложи гои в нещо по-смислено.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radiotehnika S30B не са лоши колони. Усилвателя не е кой знае какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

125в са добри колко им искаш аз съм имал и 20в доста лупаха :Д сега съм с 20в усилвател ус221 + колонки за компютър 128 в с колонки 400в на 5" говорители 8 ома доста сам доволен.  Изплозвам ги за нормално усилване не за надуване. И ако искаш добро охлаждане на транзисторите сложи на радиаторите вентираторчета 40мм :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

125в са добри колко им искаш аз съм имал и 20в доста лупаха :Д сега съм с 20в усилвател ус221 + колонки за компютър 128 в с колонки 400в на 5" говорители 8 ома доста сам доволен.  Изплозвам ги за нормално усилване не за надуване. И ако искаш добро охлаждане на транзисторите сложи на радиаторите вентираторчета 40мм :Д

Погледна ли размера на радиаторите? За какво са му 40 мм вентилатори? За да гонят мухите?Това, което е охлаждаща повърхност за крайните транзистори е напълно достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• от Ангел Александров
      Здравейте, от скоро време възнамерявам да си взема смесител/пулт, който да използвам в домашни условия (по-конкретно - за купони), но не съм напълно наясно с нещата.
      В момента съм се спрял на този: https://www.muziker.bg/behringer-xenyx-1202
      Най-общо, възнамерявам да вържа това:
      1. 2 безжични микрофона (с една майка) + 1 безжичен микрофон (с една майка) = 3 безжични микрофона и две майки.
      2. Две уредби, едната е Fenda 5.1 F6000U , другата е една AIWA SUPER T-BASS, стара, но върши добра работа.
      Идеята е целият звук да се контролира от едно място, затова търся пулт. Искам да знам този по-горе дали ще върши работа и евентуално да препоръчате нещо друго. Благодаря предварително!
    • от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от kolib4iata
      Здравейте.
      Искам да подобря звученето на Flac файловете с аудио (звукова) карта но не знам дали си заслужава да платя някоя 5.1 или 7.1 и да слушам само стереото.Никъде не можах да намеря стерео карта и моля по-запознатите да ми препоръчат такава ако има за 100-на лева.Сега слушам на дънското аудио което е с ALC887.Гледах и даковете но се информирах, че за да се възползвам на 100% от качеството на дигиталния сигнал всичко от компютъра трябва да е усилено до края, а моите тонколони се усилват от задния панел и е неудобно.Имат дистанционно но е по-удобно да си регулирам степента от windows.Кажете също с това дъно дали има смисъл да взимам изобщо нещо друго до 100 лева.
      Тонколоните са Edifier R1800T III
      Дъното e GA-Z77-DS3H
    • от dzaabo
      Привет !
      Моля някой да даде акъл за някоя програма за редакция на видео !
      Сега ще обясня ТОЧНО за какво иде реч !
      Една моя приятелка е учителка по английски език на деца !
      Целта и е на дадено анимационно филмче да махне гласа на героя който говори и да сложи глас на детето ...
      Идеята е :
      Децата да озвучат филмчето със собствени думи и после да може да се посне в училището за да видят всичките деца кой какво е направил ...
      Аз лично и препоръчах Формат Фактори ..Но тя каза че не и върши точно това , което иска .
      Жената живее в Украйна и предимство ще е някоя програма дето има Руски или английски език !
      Тенкю предварително ...
      Ако може програмата да не е много сложна !
      Като за човек със знания за работа с компютър но все пак да е по опростена !
      Ако нещо не съм обяснил както тряя ще допълня ! Само кажете точно какво се иска като инфо още от мене
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.