Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Светослав123

Избор на аудиотехника за стаята ми .

Препоръчан отговор

Здравейте !!! Не съм навътре с аудиотехниката затова и създавам тази тема . От доста време съм с колони -  Radiotehnika S30B , и усилвател - ВЕГА 10У 120С . Въпреки че съм доволен от тях (с малки изключения от усилвателя ), мисля че е време да си взема нещо по- хубаво .

Да си дойда и на въпроса : Предложете ми нещо добро да парите си . Бюджета ми е около 400 лв. Аудиотехниката ще се използва предимно за слушане на музика (dubstep, trap, bass test и почти всякаква музика ). Стаята е сравнително малка 11-12 кв.м..

Музиката ще я слушам от компютър, ако изобщо това има някакво значение. Очаквам предложенията ви и предварително благодаря !!!  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Eх, 400 лева няма как да вземеш нещо хубаво, но поне можеш да започнеш от колоните които са много важни. 

http://www.musicworld.bg/bg/c_2749/i_18734/Cerwin_Vega_Home_Audio_VE_5M.html

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

400лв, не са малко,при положение че се избере нещо втора употреба.Има и колонки и у силватели.Обаче

би било добре да си изясните концепцията още малко.

За тез пари бих избрал двулентов вариант с 8 или 10" мидбас, от квалитетна немска фирма и усилвател

да речем 2Х75ват върху 4ohm, доволно за малката кубатура на стаята.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за мненията , но все пак искам още някое ... защото до някъде тези не ме устройват . Та за дори и да не е най - доброто  предполагам пак ще задоволи исканията ми .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам защо си мислиш че преложеното от теб педя говорителче с 20W реални е с нещо по-добро от съществуващото в момента.За толкова пари можеш да си вземеш единствено напудрено китайско говно (ако търсиш ново). Или нещо малко по-добре втора употреба. Наличното досега ти е предостатъчно и не те съветвам да си пилееш парите за глупости. Вложи гои в нещо по-смислено.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Radiotehnika S30B не са лоши колони. Усилвателя не е кой знае какво.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

125в са добри колко им искаш аз съм имал и 20в доста лупаха :Д сега съм с 20в усилвател ус221 + колонки за компютър 128 в с колонки 400в на 5" говорители 8 ома доста сам доволен.  Изплозвам ги за нормално усилване не за надуване. И ако искаш добро охлаждане на транзисторите сложи на радиаторите вентираторчета 40мм :Д

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

125в са добри колко им искаш аз съм имал и 20в доста лупаха :Д сега съм с 20в усилвател ус221 + колонки за компютър 128 в с колонки 400в на 5" говорители 8 ома доста сам доволен.  Изплозвам ги за нормално усилване не за надуване. И ако искаш добро охлаждане на транзисторите сложи на радиаторите вентираторчета 40мм :Д

Погледна ли размера на радиаторите? За какво са му 40 мм вентилатори? За да гонят мухите?Това, което е охлаждаща повърхност за крайните транзистори е напълно достатъчно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Obscurity
      Търся си тонколонки със usb захранване и възможност за свързване на сматрфон или таблет нещо от този сорт,добре би било и да имат субуфер и bluetooth https://www.google.bg/search?q=usb+тонколони+със+субуферю&tbm=isch&ved=2ahUKEwj487j12LreAhWXlaQKHX68CvcQ2-cCegQIABAC&oq=usb+тонколони+със+субуферю&gs_l=mobile-gws-wiz-img.3..30i10.84493.95018..95436...0.0..0.2076.7245.0j5j1j0j1j1j1j2j0j1......0....1.........0i30j0i24.SClpcNpvepE&ei=FODeW_iZFJerkgX--Kq4Dw&prmd=ivn&biw=600&bih=1024#imgrc=d_pEI-vtg_xayM
      Основно ще ги позвам на работата по обектите,че последно време взех сам да си пея
      Гледам да се сместя в бюджет 60 лв. Евентуално може и да го прехвърля леко...Основно търся качество не ниска цена
      Какво бихте препоръчали???
    • от Даниела Павлова
      Здравейте,
      Как да променя аудиото на канал на Булсатком на английски? И ако промяна един канал аудиото и на всички ли други канали които имат английски език ще тръгне такова аудио.
    • от miromixailov
      Здравейте, днес за първи път от много години реших да си вържа аудио системата към компютъра.
      И забелязах че не мога да настроя каналите да работят 5.1
      Някой има ли идея защо, и как мога да добавя други канали за да работи аудио системата ми с всички говорители.
      Благодаря

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.