Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

greatwhiteshark

Препоръчайте ми навигация до 100 лева

Препоръчан отговор

Ако има вариант с таблет,който да се ползва като навигация,препоръчайте. Разяснете как стоят нещата ако е с таблет(има ли нужда от и-нет връзка или т.н)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблет за 100 лева с GPS няма да намериш за момента, освен ако не е втора ръка.

Ако е евтиния вариянт със А-GPS ще те изръси със сметка за телефон.

Wi-Fi триангулирането не е точно.

Единствения правилен начин е да вземеш най-евтиния Гармин, но няма да е 100 лева.

Едит: Garmin 169лв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Таблет за 100 лева с GPS няма да намериш за момента, освен ако не е втора ръка.

Ако е евтиния вариянт със А-GPS ще те изръси със сметка за телефон.

Wi-Fi триангулирането не е точно.

Единствения правилен начин е да вземеш най-евтиния Гармин, но няма да е 100 лева.

Едит: Garmin 169лв.

"евтиния" вариант на A-GPS се ползва от всички, защото трябва да направиш справка в Интернет, какво е A-GPS... Не се сърди, но така казано, не е коректно към питащия...

greatwhiteshark, не, не е нужен интернет, но ако се ползва интернет, по-бързо ще определя координатите. Освен таблет, ще трябва и софтуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"евтиния" вариант на A-GPS се ползва от всички, защото трябва да направиш справка в Интернет, какво е A-GPS... Не се сърди, но така казано, не е коректно към питащия...

greatwhiteshark, не, не е нужен интернет, но ако се ползва интернет, по-бързо ще определя координатите. Освен таблет, ще трябва и софтуер.

Аз не се сърдя, но не разбирам какво съм сгрешил. Моите знания за разлика между А-GPS и стандартен GPS са добре описани като във този сайт:

http://www.diffen.com/difference/A-GPS_vs_GPS

"Location determined via A-GPS are slightly less accurate than GPS"

и най вече:

"It costs money to use A-GPS devices on an ongoing basis because they use mobile network resources."

Разбира се, може би аз да не знам нещо допълнително. Но това което съм чел до момента са най-вече тези 2 неща. И ако трябва да избирам между A-GPS и GPS, ще избирам "GPS" всеки път!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз не се сърдя, но не разбирам какво съм сгрешил. Моите знания за разлика между А-GPS и стандартен GPS са добре описани като във този сайт:

http://www.diffen.com/difference/A-GPS_vs_GPS

"Location determined via A-GPS are slightly less accurate than GPS"

и най вече:

"It costs money to use A-GPS devices on an ongoing basis because they use mobile network resources."

Разбира се, може би аз да не знам нещо допълнително. Но това което съм чел до момента са най-вече тези 2 неща. И ако трябва да избирам между A-GPS и GPS, ще избирам "GPS" всеки път!

Разликата между двата е че А използва мрежов трафик за да получи информация за траекториите на сателитите за да прецезира локацията, стандартния изчаква (до) пълния цикъл на предаване по GPS канала на същата информация. Цикъла е 12 минути. ДОколкото ми е известно няма друга разлика в локализирането. В момента не иде реч за ползване на wifi или мобилни клетки за локализиране, това е друга ракия.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в уикипедиа какво пише по въпроса. Не че винаги и за всичко са коректни, попадал съм на лъжи и заблуждаваща информация, в българската, за даден човек...., но в случая бих се доверил на информацията от Уикипедия

И освен това, в таблетите се използва GPS, не A-GPS, поне така мисля, иначе щеше да е изрично написано. А A-GPS е предимство, в никакъв случай не е недостатък, и се използва в мобилните телефони (м/би и в таблетите с 3G...)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж в уикипедиа какво пише по въпроса. Не че винаги и за всичко са коректни, попадал съм на лъжи и заблуждаваща информация, в българската, за даден човек...., но в случая бих се доверил на информацията от Уикипедия

И освен това, в таблетите се използва GPS, не A-GPS, поне така мисля, иначе щеше да е изрично написано. А A-GPS е предимство, в никакъв случай не е недостатък, и се използва в мобилните телефони (м/би и в таблетите с 3G...)

Конкретно за таблетите мисля че навсякъде се ползва А. И информацията се тегли от интернет така че връзката (дали е 3G или WiFi) няма голямо значение. За някои платформи даже има софтуер с който да се изтегли тази информация предварително, в къщи и след това да се ползва. Преимуществата на А са в това че информацията, която тегли за орбитите има "живот" до 3 денонощия, докато тази, която се получава от сателитите директно по GPS канала има живот само два или три часа и след това трябва да се обновява

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна дискусия се заформя.Аз просто искам да ми предложите по-добрия вариант от двата:

отделна навигация или таблет с GPS,който да се използва за тази цел.

Ако е таблет,разбира се,че няма да е 100 лева,цената е ориентировъчна.Сходно ли е това,което таблета с GPS,ще предложи с навигацията,която е създадена за това. П.С. С уважение към останалите, този дето ми предлага пътната карта да ходи да се прави на забавен в някоя друга тема или да напише 10 авторски вица,за да се докаже като комик.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интересна дискусия се заформя.Аз просто искам да ми предложите по-добрия вариант от двата:

отделна навигация или таблет с GPS,който да се използва за тази цел.

Ако е таблет,разбира се,че няма да е 100 лева,цената е ориентировъчна.Сходно ли е това,което таблета с GPS,ще предложи с навигацията,която е създадена за това. П.С. Пътна карта си имам.

Доколкото съм се интересувал малко навигационни софтуери поддържат таблети. Така че трябва да проверите и това. Освен това живота на батериите при таблет мисля е по-малък от този на навигация. А ако ще се движите с кола трябва да проверите дали таблета има зарядно за кола (навигациите обикновено имат)

А картите са специфични за конкретен софтуер, така че тези, които имате можете да ползвате само с един, конкретен софтуер

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Доколкото съм се интересувал малко навигационни софтуери поддържат таблети. Така че трябва да проверите и това. Освен това живота на батериите при таблет мисля е по-малък от този на навигация. А ако ще се движите с кола трябва да проверите дали таблета има зарядно за кола (навигациите обикновено имат)

А картите са специфични за конкретен софтуер, така че тези, които имате можете да ползвате само с един, конкретен софтуер

Значи таблетът трябва да поддържа конкретния навигационен софтуер и на практика ще върши същата работа?Животът на батерията е значително по-малък проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи таблетът трябва да поддържа конкретния навигационен софтуер и на практика ще върши същата работа?Животът на батерията е значително по-малък проблем.

Да, практически една и съща работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зарядните не са скъпи, 10-20 лева да са... И софтуер има достатъчно, но е скъп... Е, има и безплатен. Аз ползвам Locus, цената му е десетина лева някъде... CoPilot, NAVIGON, Sygic... Нека уточня - говоря за Android,за други не съм запознат.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo, съжалявам, че ще те поправя, но имаш 3 грешки в това си изказване:

1) Не е вярно, че малко софтуери поддържат таблети. Обратното е. Обикновено една навигация идва с точно определен софтуер (напр. Garmin), и не е предназначена да работи с друг. Изключение са устройствата с операционна система, на които може да се инсталира и нещо друго. От друга страна, за таблетите, особено тези с Android, се разработват версии на много GSP софтуери. По справка от Androidbg.com - Sygic, iGo, Garmin, Navigon, Navitel. Намирането на карти и друго съдържание за тях също не е проблем.

2) Без зарядно една навигация може да работи до 3-4 часа. Моят Galaxy Tab съм го забравял от сутринта с пуснат Sygic, и е работел до вечерта (естествено, без да се бута нищо друго).

3) Таблетите обикновено имат зарядно от две части - USB кабел, и адаптор за 220V, в който се включва. Накрайници с женско USB, които се включват в дупката на запалката на колата, има навсякъде по магазините за аксесоари. А дори и кабелът да не е такъв - пак има зарядни за автомобил за съответния модел.

Към автора - намери си до 100 лв някакъв GSM или таблет с операционна система, желателно Android, може и втора ръка. Сложи му GPS софтуер, и си готов.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo, съжалявам, че ще те поправя, но имаш 3 грешки в това си изказване:

1) Не е вярно, че малко софтуери поддържат таблети. Обратното е. Обикновено една навигация идва с точно определен софтуер (напр. Garmin), и не е предназначена да работи с друг. Изключение са устройствата с операционна система, на които може да се инсталира и нещо друго. От друга страна, за таблетите, особено тези с Android, се разработват версии на много GSP софтуери. По справка от Androidbg.com - Sygic, iGo, Garmin, Navigon, Navitel. Намирането на карти и друго съдържание за тях също не е проблем.

2) Без зарядно една навигация може да работи до 3-4 часа. Моят Galaxy Tab съм го забравял от сутринта с пуснат Sygic, и е работел до вечерта (естествено, без да се бута нищо друго).

3) Таблетите обикновено имат зарядно от две части - USB кабел, и адаптор за 220V, в който се включва. Накрайници с женско USB, които се включват в дупката на запалката на колата, има навсякъде по магазините за аксесоари. А дори и кабелът да не е такъв - пак има зарядни за автомобил за съответния модел.

Към автора - намери си до 100 лв някакъв GSM или таблет с операционна система, желателно Android, може и втора ръка. Сложи му GPS софтуер, и си готов.

1. Хм, едно е да говорим за андроид като цяло, друго е да говорим за таблети. Прочетох твърдението, което съм цитирал по-горе (за проблема с GPS софтуер на таблети) и и намирам здрав смисъл в него. Освен това таблетите имат по-висока разделителна способност от телефоните, а обикновено навигационния софтуер е обвързан с една или няколко разделителни способности. Да не говорим че да цитираш сайт в който се разпространява незаконно софтуер (поне с това впечатление останах последния път когато го посетих) е най-малкото неуместно

2. Коя навигация? Защото аз съм виждал такива, работещи 12 часа без проблем. А за таблета - той влиза в спящ режим, я разцъквай навигацията, карай го да преизчислява маршрути за да видим колко ще издържи

3. Не съм казал че няма, казах че обикновено не е част от стандартната конфигурация. Да не говорим че да мушнеш USB в стандартен отвор на запалка е малко странно. А за адаптерите трябва да внимаваш, едното е с 12 волта, другото с 5 или 3.3 (мисля беше) и някои адаптери могат да ти поднесат неприятна изненада

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Освен това живота на батериите при таблет мисля е по-малък от този на навигация.  

Мога да гарантирам, че при iPad3 с навигационен софтуер батерията държи двойно по-дълго от навигация. 

За други таблети нямам наблюдение, но при правилна калибрация и подходяща навигация би трябвало да е същото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мога да гарантирам, че при iPad3 с навигационен софтуер батерията държи двойно по-дълго от навигация. 

За други таблети нямам наблюдение, но при правилна калибрация и подходяща навигация би трябвало да е същото.

Възможно е, нямам наблюдения върху таблети, но както се предполага един таблет е направен да е преносим и е нормално батерията му да държи дълго. Докато една автомобилна навигация е предвидена да работи в автомобила, не самостоятелно. Поради тази причина такива навигации се правят с нисък капацитет на акумулаторите. Но има и други класове навигации, които могат да издържат доста продължителна работа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.