Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

christian825

Избор на нова конфигурация

Препоръчан отговор

Добър ден, реших да си взема нов компютър. Бюджета ми е около 950лв., може да стигне до 1000лв. Главно ще го използвам за интернет, филми и игри (FIFA, PES, FM и може някоя по-нова и по-тежка). По-рано бях решил да си взема готов компютър, но се отказах. Вие може да ми предлагате готови конфигурации от магазини, а може и направени и от вас. Просто искам да са качествени, за да знам, че съм си инвестирал парите в нещо добро. Нямам кой знае какви изисквания... 

Процесор - примерно i3 или i5, освен ако бюджета не е малък за i5

Рам памет - 4 GB или 8 GB

Хард диск - 1 TB

Кутия - нямам претенции, освен може би да е черна

Другите неща ги оставям на вас да избирате, защото не съм много наясно с тях.

Благодаря Ви за отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Количка

Публикувано изображение

пс. Ако смяташ да слагаш SSD и да работиш с голям обем флашка се ориентирай към дъно със сата3 и усб3.

Ще ти струва едно около 35 лв. отгоре - GA-B75M-D3V. Като сложиш 28 лв. за записвачка и още толкова за доставка отиват към 1 000 лв.

Демек повечето рам и по-голям хард ще оскъпят машината още повече а не са съществени за игрите за разлика от видеото и процесора.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето нещо от мен:

Gigabyte B75M-D3V, socket 1155
Intel® Core i5 3350P, 3100MHz, 6MB, socket 1155
Kingston 8GB 1600MHz DDR3 Non-ECC CL9 DIMM XMP
Seagate 1TB, 7200, 64MB, SATA3, ST1000DM003

Sapphire AMD Radeon HD 7850, 1024MB, GDDR5, 256bit, HDMI, PCI-E, DVI-D
Cooler Master GX Bronze, 450W

Floston ATX, Midi Tower

Това е за 1000 лева. с безплатна доставка. Ако мониторът ви притежава Full HD резолюция и ще играете игри, препоръчително сменете видеокартата с някоя 2GB версия. 

Поздрави! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря Ви за предложенията. Ако някой още има предложения, да ги дава. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С по-нова платформа и по-мощна карта:

Обща стойност - 985.36 лв. с ДДС

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Положението е следното ако вземеш тази конфигурация няма да съжаляваш, но ако искаш по-слабо видео, вземи някоя от горните конфигурации с i5, а след време си закупи нова видео карта.... Ако ли не по-силно видео, обаче с по слаб процесор. Моя съвет е да събереш още малко пари и да вземеш HD7790 2GB GDDR5 и I5. Все пак вие си преценявате.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нито видеото е нещо особено нито дъното. Дъното така или иначе не те бърка но защо това видео? След 650 имаш 7770 след това 650TI след това 7790 след това 650TI Boost и т.н. Отделно гледаш карта с 1GB памет. Машина за игри с бюджет 1 000 лв. просто е смешно да и слагаш нисък клас видео... Ако ти е мерак за Nvidia се ориентирай към ASUS 650TI Boost 2GB или по-евтината на GB. Ако монитора е с ниска резолюция и смяташ да караш на него и тази е вариант. пс. Ако ти е мерак за това дъно в Никем е 1 лв. по-евтино без да е на промоция. Демек може да си спокоен че като звъннеш няма да се окаже че е по-скъпо понеже промоцията е свършила. Общо взето пазаруването от Емаг е хазарт като разчиташ на промоциите им. Накрая се оказва че половината части трябва да ги замениш с нещо друго което е по-скъпо. Например i5-3350P си заслужава да се поръча от там понеже разликата е 25 лв. но щом ще взимаш сокет 1150 не ти върши работа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложил съм ти я ако си с HDReady монитор. Но бюджета позволява да се вземе и по-добрата та няма смисъл да я режеш заради безсмислено скъпо дъно. Взимай най-евтиния Асус щом държиш да е от тая марка и вкарай спестеното във видеото. Примерно с ASUS H81M-PLUS спестяваш 50 лв. колкото е разликата с ASUS 650TI Boost 2GB. Иначе лично аз бих си взел GB B85M-HD3 ама ти държиш на Асус. Edit: Гледам че пак гледаш няква промоция... По-скъпо е от другата с 10 лв. в същото време е и по-слаба. Това мисля. Ако не е ясно това по-скъпото в Емаг е 650TI а това в Никем на GB е 650TI Boost. Гледаш ги така: 650 -> 7770 -> 650TI -> 7790 -> 650TI Boost като повечето памет е предимство.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента правя краен вариант и по-късно ще го пусна тук, за да си изкажете мнението.

Благодаря на всички за помощта и отделеното време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз бих ви препоръчал предложението на уважаемият tahumba.

Най-новият сокет на Интел,добра видеокарта и 4-ядрен процесор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така, ето го и финалният вариант:

Публикувано изображение

Надхвърлил съм бюджета с 45лв., но това няма да е кой знае какъв проблем. Споделете какво мислите за конфигурацията. Мисля, че съм избрал достатъчно качествена видео карта, казвайте ако съм пропуснал някоя част. Имам само един въпрос: ще трябва ли да си купувам отделно захранване или това, което е с кутията (500W) ще стигне?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Махате заисвачката,вземате една плочка от само 4 ГБ,и със спестените пари вземате Радеон 7850.Която е по-добра карта от 650 Ti.След време добавяте още една плочка и нещата си заспиват.

Захранване няма да има нужда да купувате,въпреки че и това,което е в кутията е доста компромисен вариант.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако бях на твое място бих взел предложението на tahumba.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Предложението, което аз съм сложил е горе-долу еднакво с това на tahumba. С тази разлика, че той е сложил друго видео, но то ще ми дойде доста скъпо и много ще превиша бюджета.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Защо държите на записвачка и на само една плочка рам? Ако след време решите да слагате още една плочка,ще ее хубаво да бъде същата.Е за какво ще са ви тогава 16 ГБ? По-добре една плочка 4 ГБ сега,и после още една.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами, аз сега ако взема 8GB по-натам няма да добавям още.

Ами по-добре сега вземи 4GB и след време добави още една платка 4GB ,като пак ще станат 8,но ще се възползваш от двуканалната памет :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вече го казахме.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да де, но освен РАМ-а другите части са добри, нали?

Смисъл, не би трябвало да имам проблем с игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е, да де, но освен РАМ-а другите части са добри, нали?

Смисъл, не би трябвало да имам проблем с игри.

Научете се най-накрая, че РАМ е в женски род.

И за да не е :offtopic_s: , аз бих взел това:

GB B75M-D3V /B75/LGA1155

XEON E3-1220V2/QUAD/3.1/1155

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

PALIT GTX650TI BOOST 2GB D5

CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 1 038.54 лв. с ДДС

Количка

Ето и сокет 1150:

ASUS H81M-C /1150

XEON E3-1220V3/QUAD/3.1/8M/B0X

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO

1TB WD Caviar Blue 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZEX

PALIT GTX650TI BOOST 2GB D5

CM K350 W/600W PSU

Обща стойност - 1 051.03 лв. с ДДС

Количка

ПП: И двете предложения са  без записвачка, ако държите на нея, ще трябва да се реже от видеото.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.