Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте искам да купя телевизор за хола, 32" LED телевизор който исках да поддържа Smart TV, но съм чувал както и съм и чел по форумите, че не поддържат Flash Player и става не функционална в България само за Youtube. И ми дойде идеята за Smart TV Box да го комбинирам с някой Лед телевизор, ама като не съм се занимавал до сега с такава технология и не знам какво представлява дали е добър избор или пък не е :) И искам да се консултирам тука с хора които са се борили с тия проблеми и знаят кое какво представлява :) И да дойдем на това както искам аз :) Лед телевизор 32" на които да могат да се свържат 2 обикновени приемника, Марка която е по-издръжлива на стареене и разваляне, 720p като резолюция, хубава картина и общо взето това е маи, другите екстри не ми трябват май все пак ще свържа и Smart TV Box. И наяква цена да кажа горе долу около до 600 лева . До тука беше за телевизора :) Сега да попитам и за Smart TV Box, мисля че са с Андроид операционна система. И мисля да го закупя от Ebay.com, но голям избор има, не знам кое какви способности има. Едните са с 2- ядрени като малки приемници с дистанционни ( http://bit.ly/17AkBB0 ) пък има някои други 4- ядрени пак на същите пари но нямат дистанционно в комплекта и са като флашки каква е разликата ( http://bit.ly/18vox13 ). Случайно попаднах и на 1 по-бюджетен ( http://bit.ly/17wQSoC ) Как се управляват, някои са с дистанционни в комплекта, а други без, дали могат да се управляват с безжична мишка за компютър? На мене ми трябва Смарт Тв Бокс с Флаш Плайер с който да мога да гледам онлайн филм в интернет с до 720p  може и онлайн Тв програми. Безжична интернет връзка, рутера ми е на долния етаж има 1 странична стена и 1 междуетажна стена, с телефон без проблем се свързвам към рутера :)

Редактирано от mesut_kz (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За Андроид ТВ бокс, мога да препоръчам MiniX NEO X5.

Използвам го от 6 месеца, основно за гледане на филми безжично (през домашната мрежа и съм доволен).

Единствения недостатък , е че не поддържа хардуерно ускорение  (през мрежа), или по точно плеъра с който го ползвам не поддържа: MX player.

Но автора да има предвид ,че ако пуска основно HD филми през wi-fi (домашната мрежа), не е удачен вариант. Трябва да е включен през LAN, за да няма накъсване, спиране на картината и т.н.

Редактирано от ieenso (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...Но автора да има предвид ,че ако пуска основно HD филми през wi-fi (домашната мрежа), не е удачен вариант. Трябва да е включен през LAN, за да няма накъсване, спиране на картината и т.н....

Тук си почти прав ,но и с LAN и с DLNA сървър ко ще ,пак ще има проблеми,особенно с 1080p филми а със субтитрите (DLNA сървър си бях ,,изградил,,колкото за проба и се отказах от него!) Най -добрия вариант за мен си одтава PC>HDMI>TV другото е компромис с качеството и доста ядове!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното е доста интересно (заради TV тунера).

BSPlayer поддържа хардуерно ускорение за мрежата, но не мисля, че това е голям плюс...

Новите версии Android не поддържат флаш официално, но може да се сложи допълнително.

С безжична мишка ще го управляваш без проблем, а може и през телефона, примерно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Последното е доста интересно (заради TV тунера).

BSPlayer поддържа хардуерно ускорение за мрежата, но не мисля, че това е голям плюс...

Новите версии Android не поддържат флаш официално, но може да се сложи допълнително.

С безжична мишка ще го управляваш без проблем, а може и през телефона, примерно.

Телефонът ми е с Windows phone 7.8 няма да стане номера с телефона :) Допълнително какво ще рече трябва да се свърже към компютър и да се краква ли нещо или как :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Телефонът ми е с Windows phone 7.8 няма да стане номера с телефона :) Допълнително какво ще рече трябва да се свърже към компютър и да се краква ли нещо или как :)

не, просто трябва да имаш apk файла. Мисълта ми е, че не можеш да го качиш през Google Play.

Редактирано от djagi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

не, просто трябва да имаш apk файла. Мисълта ми е, че не можеш да го качиш през Google Play.

То свързването същото като при телефоните ли става ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от Niderland
      Здравейте искам да попитам някой как да вляза в  safe mode в uefi bios .  Става въпрос за клавишната комбинация,  влизал съм преди веднъж преди доста време но не си спомням комбинацията. Мисля, че имаше  Shift+ нещо си но не си спомням точно.  Знам, че това може да стане и праз System Configuration но не искам да е през него. Пробвах сума ти неща които видях из нета обаче не става, 
    • от Тодор Стоев
      Намислил съм от скоро време да си взема full hd смарт led телевизор. Бюджетът по възможност да е до 1000 лв. +/- 100. Не държа да е 3д, защото знам че за този ценови клас няма добри, а и даже не искам да е 3д, само смарт.

Размерът по възможност да е 40-43 инча, но няма да откажа и по-голям.

Неща, на които държа задължително:
      - Да е backlit, а не edge-lit.
      - Да има добър медия плеър, който чете бг субтитри.
      - Да е свестен и издържлив, до колкото може.
      - Да може да се пуска медия от компютъра, лаптопа, телефона безжично(не се сещам как беше функция)
      - Ако е с онлайн поръчка, държа да е доверен и свестен сайт.

Неща, които желая да има, но може и без:
      - В приоритет са опциите: по-добър медия плеър; Ще е добре да има youtube, facebook, web browers, skype и няколко игрички, но не задължително.
      - Да е по-нов модел с по-подобрена ОС.
      - Да няма бъгове или проблеми, или поне да има по-малко от другите конкуренти.
      - По-възможност да не е от онлайн магазин, за да мога да го разгледам лично, преди да го закупя.
      - Не желая да е 3д или ултра hd, колкото и странно да звучи

Общо взето на това държа. Ето няколко модела, на които съм хвърлил око, но ще се радвам и на други предложения:
      LG 40LF630V
      Sony KDL40W605
      ------------------ Ако си заслужава с нещо повече бих додал и за тези модели:
      Samsung EU-40J6300
      Philips 40PFH5500
      Не съм сигурен дали тези модели са с backlit, затова питам и вас.
    • от Димитър Марчев
      Може ли да ми обясните?
    • от Deian Maglev Vasilev
      Здравейте, бих искал да попитам, чете ли моя телевизор български субтитри.
      Ето го и него , интерфейси колкото искаш, даже се прескачат.

Понеже много рядко гледам телевизия, по ского го използвам за монитор или домашно кино.
      Преди известно време пуснах "Аватар" на 3D, всичко точно, върви гладко много съм доволен, освен субтитрите.

Всички менюта прегледах и всичко е на "Български" и пак ислизат на "маймуница".
      Файла е "SRT", но това мисля че няма значение.

И също ако някой знае как да го свържа към компютъра ( Хардуер има предостатъчно за Blue-Ray ) за да мога да гледам филми директно през LAN ( Компютъра се връзва като устройство към TV-то, но като го избера казва, че неможе да го отвори на Win 7 съм )

Всеки одговор по темата е добре дошъл, Благодаря !

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.