Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

На проблема. Имам суббуфер с 2 колонки, които ползвам вече няколко години. Преди около 2-3 седмици отварях кутията на PC-то да го чистя от прах и оттогава ми свири само едната колонка. Пробвах и двете колонки на различни жакове на буфера оказа се че проблема не е в колонките. Реших да ги пробвам на друг компютър всичко си работеше нормално. Та въпроса ми е откъде идва проблема?

Благодаря предварително за отговорите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като колоните работят на друг компютър проблема не е в тях. По какъв начин си почистваш компютъра?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Между колонките и компютъра какво има? Я провери него, дали е здрав! Размени просто жаковете към съббуфера и сега, ако е прекъснат кабела, ще ти свири другата колонка. Ок?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като колоните работят на друг компютър проблема не е в тях. По какъв начин си почистваш компютъра?

Ами свалям вентилаторите и ги продухвам поотделно и след това вътре самата кутия с компресорче 

Между колонките и компютъра какво има? Я провери него, дали е здрав! Размени просто жаковете към съббуфера и сега, ако е прекъснат кабела, ще ти свири другата колонка. Ок?

Колонките са свързани за суббуфера а той с кабел към компютъра, пробвах всякакви комбинации/размени или свири лявата или дясната

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако имаш преден панел там добре ли е ? иначе вероятно жакът е заминал нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако имаш преден панел там добре ли е ? иначе вероятно жакът е заминал нещо.

Не съм сигурен дали е от жака, защото както по-горе писах го пробвах на друг компютър и всичко си работеше.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ами свалям вентилаторите и ги продухвам поотделно и след това вътре самата кутия с компресорче 

Колонките са свързани за суббуфера а той с кабел към компютъра, пробвах всякакви комбинации/размени или свири лявата или дясната

А аз какво съм ти написал?Пак прочети и мисли!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По принцип трябва да се мисли преди да почнеш да разглобяваш после вече е късно !

Навремето  и аз така отворих семейния ВЕФ 206 и после изобщо не свиреше. Лошо че и беше моно !!! Ако беше стерео имаше шанс поне единия канал да зацепи :) . Вдигах рамене пред баща ми че нямам и идея защо е така.

А всичко беше да му изкарам един диод с резачките да слушаме музика по водосточните тръби с говорител от домофон ...

Редактирано от izabel1 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че написах в единия пост, че суббуфера и колонките са изпробвани на друг компютър и си работят нормално.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мисля че написах в единия пост, че суббуфера и колонките са изпробвани на друг компютър и си работят нормално.

Та според теб от къде идва проблема ?

Ми естествено проблема идва след почистването на компа ! Чистача е бил с ниска квалификация.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм сигурен дали е от жака, защото както по-горе писах го пробвах на друг компютър и всичко си работеше.

става въпрос за буксата на компа,може би не уточних.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.