Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Публикувано изображение

На 15 септември от 11 часа пред книжен център „Гринуич“ на столичния бул. „Витоша“ 37 за първи път ще се проведе детския празник „Стара хартия за нова книга“.

Инициативата цели да покаже на децата как да пазят природата, да събират разделно отпадъците и да стимулира интереса им към четенето.

Всяко дете, което дойде с възрастен придружител и донесе 5 кг стара хартия за рециклиране ще получи нова детска книжка по избор и подаръци от организаторите и партньорите на празника.

В програмата са включени много забавления за малки и големи.

Традиционният за „Гринуич“ куклен театър ще забавлява децата от 11 часа пред книжния център.

„Екопак“ ще проведат круиз с много награди и въпроси, чрез които малчуганите ще научат защо рециклирането е важно за разделното събиране на отпадъците. Ще има и викторина с въпроси за любими детски книжки.

Част от програмата е и магическото шоу „Вълшебните контейнери“.

„Забавното лятно четене“ ще обяви резултатите от тазгодишната си кампания и ще връчи награди в категориите „Най-четящото дете“, „Най-четящия град“, „Най-четящото училище“ и „Най-четената книга“.

Издателство „Ентусиаст“ ще връчи три специални награди на децата с най-интересни коментари от сайта на „Забавното лятно четене“. Празникът ще завърши с концерт на изпълнители от музикалното риалити на BTV „Гласът на България“.

Под наслов „Почисти и прочети“ децата ще се забавляват през целия ден и ще могат да предават хартия за рециклиране и да получат награда книжка по избор до 19 часа на 15 септември.

Организатори на събитието са „Екопак“, книжен център „Гринуич“ и Столична община, партньори са издателство „Ентусиаст“, „Книгомания“ и кампанията „Забавното лятно четене“, а официален медиен партньор е телевизия BTV.

https://www.facebook.com/GreenwichBookCenter

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Чудесна инициатива!

Дано се превърне в традиция и обхване и други български градове.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поредната лапачка с участието на Столична община... Гледам с подозрение на подобен род инициативи. Пък и да кажат какви залежали книги ще раздават, а то така...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви залежали книги ще раздават, но още помня как съм събирала хартия за двата тома на Отнесени от вихъра.

Беше 1989-та година.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам какви залежали книги ще раздават, но още помня как съм събирала хартия за двата тома на Отнесени от вихъра.

Беше 1989-та година.

По това време имах позната книжарка и така се снабдявах с книги.

Дано не пробутат на децата разни тъпи книжки, които съвсем да ги отблъснат от четенето!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много позитивна инициатива.Навя ми спомени от ученическите години. Адмирации!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И аз имам спомен да съм събирал хартия, а също и кестени. Май пак книги се раздаваха, преди 89-а трябва да е било, по-скоро 84-5-а, в старото ми училище. После, след 89-а съм предавал хартия, имаше един пункт за вторични суровини в центъра, 15-20 кила да съм предал, стигаха обаче за кутия цигари и да излезеш да пиеш кафе някъде, а то сега 12 стотинки май е изкупната цена, трябва 100 кила хартия да върна за същото...

Не казвам че е лоша инициативата, обаче участва ли Столична община, има някаква далавера и пак на наш гръб... Сега където живея, има един проект, три квартала са против проекта, ама за 20 милиона е проекта и ще си го направят без да ги е грижа какво мислят хората.

Мойра, бъди сигурна, че няма да е например "Хиляда и една нощи" или нещо подобно, които книги са над 20 лева... Разбира се, ще са залежали и непродаваеми книги. Най-малкото трябваше да публикуват списък на книгите, а за обществеността да изяснят с какво подпомага подобни инициативи Столична община.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много добра ,,инициатива,, но дано не е по ,,Българския,,начин! ( имам предвид пост номер 5 на Мойра)....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един от спонсорите е издателство "Ентусиаст" и със сигурност ще са и техни книги.

Но е редно децата да знаят за какво ще се зорят да събират хартия.

Във фейса на страницата на център Гринуич също питат за заглавията, за авторите - но отговор няма.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.