Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

stradlin

проблем с desktop.ini

Препоръчан отговор

Проблема е ,че след някакво ръчкане по лаптопа ,този файл,започна да цъфти навсякъде.Ти го триеш,той пак цъфти. Не си спомням какво съм ръчкал по машината (май някакви инсталации имаше) за да мина по обратният път и за това сега не знам как да го оправя!По принцип си оставям скритите папки и файлове открити,иначе ако ги направя да са скрити както е по дифолт , ini файла не се вижда.Но аз искам да не са ми скрити и да няма този файл във всяка папка ,както си беше и преди.Какво може да се направи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пробвай с Възстановяване на системата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега се сетих нещо,май започнаха да се появяват след като си преместих десктопа от дял С на Д,дали е възможно от това да е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сега се сетих нещо,май започнаха да се появяват след като си преместих десктопа от дял С на Д,дали е възможно от това да е?

Какво ще рече преместил си десктопа от C: на D:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво ще рече преместил си десктопа от C: на D:

Ами папката в която се съхранява всичко на десктопа нали по дифолт е в С? Премества се на друг дял с цел да не се заема място на системния такъв.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами папката в която се съхранява всичко на десктопа нали по дифолт е в С? Премества се на друг дял с цел да не се заема място на системния такъв.

Ихааа, от някакво клипче във ВиБокс ли го видя? И как ще знае операционната система къде да търси десктопа?

Редактираш ли останалите места, където е упоменат пътя?

Desktop.ini си е системен файл, който си е скрит, и съдържа настройки относно десктопа ти. Нужен е, и по тази причина колкото и да го триеш, той пак ще си се създава и ще си съхранява нужното.

Къде е проблема или искаш да триеш системни файлове за които не знаеш какви са?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ихааа, от някакво клипче във ВиБокс ли го видя? И как ще знае операционната система къде да търси десктопа? Редактираш ли останалите места, където е упоменат пътя? Desktop.ini си е системен файл, който си е скрит, и съдържа настройки относно десктопа ти. Нужен е, и по тази причина колкото и да го триеш, той пак ще си се създава и ще си съхранява нужното. Къде е проблема или искаш да триеш системни файлове за които не знаеш какви са?

Не , в ютюб го видях .Утиваш на C:UserspcDesktop > десен бутон >таб location >move и т.н. Ей така системата ще знае къде ти е десктопа. Щом го има като опция в ОС ,не ми се струва да е толкоз страшно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, хубаво би било да упоменеш версия на операционна система когато питаш за да не изглежда евентуалният опитващ се да помогне като идиот. :)

Все пак продължавам да не разбирам какъв е проблема с desktop.ini ? Какво ти пречи?

П.С: Темата вече е била обсъждана на друго място - How to stop Windows 7 from writing desktop.ini files everywhere?

Напълно нормално поведение на OS. Ако толкова те дразни, просто си скрий системните файлове.

Това е решението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

desktop.ini файловете са за визуализацията на папките със съответни икони или цветове.

Всяка една папка, която изглежда различно от обикновената папка, която може да се създаде под Windows, има такъв скрит и системен файл, в който е указан пътя до съответната икона или цвят -

What Are These desktop.ini Files I Keep Seeing?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

desktop.ini файловете са за визуализацията на папките със съответни икона или цветове.

Всяка една папка, която изглежда различно от обикновената папка, която може да се създаде под Windows, има такъв скрит и системен файл, в който е указан пътя до съответната икона или цвят -

What Are These desktop.ini Files I Keep Seeing?

Ето това е отговора който ми трябваше! Мерси! Сега схванах какво е станало.

Файла се появява само в папките ми в папката на гугъл диск ,след като шернах всико вътре с друг акаунт.Тогава на картинката на шернатата папка се появява човече и точно на тези папки има .ini файл.Явно файла е заради променената картинка на папката.След като изтрих файла от няколко папки,те станаха с нормална икона.

Мерси на всички.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от SStevenSS
      Здравейте на всички.Имам волан за компютъра.Преди време съм го купувал и не съм имал досега проблеми с него.Бачка без грешка.Докато днес ми направи сериозен проблем.Включвам го и всичко си е на 6 бачка си.Обаче по време на игра изведнъж се бъгяса и неможе да завива.Реснах си компа не става.Инсталирах наново драйверите му и пак не иска.Интересното е , че всички копчето по него си бачкат само където не иска да завива.Някой знае ли какво става.Благодаря ви.
    • от Landser77
      Здравейте, искам да сваля един pdf фаил от сайт, когато кликна в дясно на прозорчето зарежда и след това ми дава грешка! 
      Моля ако някой може да го свали и да ми го прати това е сайта:
      https://parallelworlds-bg.blogspot.com/2014/01/blog-post_5.html?m=1
      Файла е най-отдолу преди коментара, ще съм адски благодарен ако някой го свали, трябва ми спешно! 
      Благодаря! 
    • от AngryChichko
      Здравейте,
      За първи път ми се случи нещо толкова нелепо като настоящатата яростна битка, която водя за да си върна обратно звука на машината. Всичко започна след като Windows "подобри" аудио драйверите ми довеждайки до тотална загуба на звука; независимо дали ще да е колони или слушалки свързани с преден / заден аудио жак, резултатът е все същия - тишина.  Опитах какво ли не:
      Писах във форумите на Windows  Инсталирах най-новите Realtek драйвери Върнах старата версия на драйверите Рестартирах драйверите от диспечъра на устройства Проверих дали някъде звукът не е mute-нат Махнах подобренията на звука Направих Realtek High Definition Audio по подразбиране в панела "Звук" Активирах Stereo Mix Резултатът е все един и същ. След гореспоменатия troubleshooting, единствено и само ако махна Realtek драйверите имам звук но само от задния аудио жак. Преди всичко си работеше както трябва и сега не знам какво да предприема за да се преборя с този проблем.
      ПП: За да отхвърля всички питанки дали има проблем със слушалките / колоните - тествах на друга машина  и работят идеално. Няколко скрийншота направих за всеки случай. Ако ви интересува какво е дъното, то е ASUS PRIME H270-PRO. Ще съм ви много благодарен за съдействието!

• от iliqn marinovvv
      Проблема с моя Акаунт е следния: Добавях хора в моята Група в Фейсбук, и след около 2 мин. Сесията ви изтече. Изхвърли ме от Фейсбука, след това ми изискваше разпознаване на приятели, направих го. И стигнах до стъпка която ми изискваше. Смяна на парола ок! след това името ми в фейсбук. дава ми 2 имена но аз не съм нито с едното нито с другото. Писах на супорт в фейсбук но уви. от 26.11.2018 съм без Фейсбук и немога да си го възстановя. Моля кажете какво да направя? Ще пробвам да кача и снимки с проблема. Благодаря предварително!!!

• от Klin411
      Здравейте имам рутер TP-LINK Archer C2 AC900. Тази сутрин ми светна лампичката за интернета в оранжево и няма интернет... какво означава като светне в оранжево?

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.