Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Какви са ви мненията за марка кутии "Raidmax" като говоря за тези от 50 лв в румънския магазин :Д ?? Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

а как са с въздушния поток? (знам какви са вентилаторите им)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен е най голяма и добра - поне за мен на райдмакс в емаг. Но ще трябва да си купиш 1 допълнителен 120мм вентилатор за оптимален въздушен поток.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тези пари изглеждат добре освен Торнадо модела, който си е доста "постна" вътре. Зa въздушен поток имаш един вкарващ(отпред) и един изкарващ(отзад) има и страничен, но той е излишен. Може доста да се желае още, но са по-добри от някой Delux или китайка за 20-30лв. На мен лично ми допадът тези: raidmax-hurricane-2 , raidmax-altas плюсовете спрямо другите две са долно разположеното захранване, по-големите вентилатори, USB 3.0 и капак с прозорец(това е вече въпрос на вкус). ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT, Черен е най голяма и добра - поне за мен на райдмакс в емаг. Но ще трябва да си купиш 1 допълнителен 120мм вентилатор за оптимален въздушен поток.

Тя идва с два отпред и отзад та потока е оптимален. Тоя отстрани е по-скоро г*зария та може и да не си купува. Кутията определено е изгодна.

До преди няколко дни беше на промоция за 10 лв. по-малко та може пак да я пуснат.

пс. ALTAS би трябвало да е с долно разположение на захранването и да има USB3 на панела освен ако не са няколко модела?

Последно като я гледах единствената ми забележка беше че всъщност не са на панела а отгоре. Малко е кофти ако си с бюро. 

Редактирано от naruto (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси много на всички. Аз се притеснявах да не е като делукса и даотека. Видях и добри ревюта също.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тя идва с два отпред и отзад та потока е оптимален. Тоя отстрани е по-скоро г*зария та може и да не си купува. Кутията определено е изгодна.

До преди няколко дни беше на промоция за 10 лв. по-малко та може пак да я пуснат.

пс. ALTAS би трябвало да е с долно разположение на захранването и да има USB3 на панела освен ако не са няколко модела?

Последно като я гледах единствената ми забележка беше че всъщност не са на панела а отгоре. Малко е кофти ако си с бюро. 

Аз защо не виждам въпросната кутия в сайта на райдмакс?В сайта на ем@* е Altas и е 18,5см широка ,а в официалния сайт има само Super Altas и е 20 см широка така , че кое е вярното?Ето една тема от форума с проблеми с въздушния поток  http://www.kaldata.com/forums/topic/215590-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B1%D0%BB%D0%B5%D0%BC-%D1%81-%D1%82%D0%B5%D0%BC%D0%BF%D0%B5%D1%80%D0%B0%D1%82%D1%83%D1%80 %D0%B0%D1%82%D0%B0-%D0%BD%D0%B0-cpu-to/#entry2639977  със супер-а , а тези от ем@* къде изчукват по-тясната кутия , а и с колко вентилатора идва (1 1 x 120 mm(опционален,страничен) , 1 x 120 mm(включен, заден) ) само те си знаят според http://www.raidmax.com/chassis.html .

Не твърдя , че ем@* не разбират , но какво са пушили (преди да добавят описанията за това какво продават) в някои случаи е леко смешно пример http://www.emag.bg/kutija-floston-atx-midi-tower-bez-zahranvasch-blok-cherna-interra/pd/EPKCDBBBM/ .Дали въпросната кутия е толкова широка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.raidmax.com/chassis_ru/altas_ru.html

Като избереш руски или китайски вместо английски на официалната страница и размера им се променя.

Размеры: 495(L) X 185(W) X 480(H)mm

FRONT: 1 X 120mm blue LED fan SIDE: 1 x 120mm blue LED fan or 1 x 180mm blue LED fan (optional) BACK: 1 x 120mm Black frame with Blue leaves fan  

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://www.raidmax.com/chassis_ru/altas_ru.html

Като избереш руски вместо английски на официланата страница и размера им се променя.

Е тука ме уби това какво ще да е?Някаква кутия само за източна Европа ли?Нещо като "Румънските захранвания NJoy" ли?

Основната идея ми беше , че питащия колега "подпитва" в различните теми с идеята да скочи на FX-????

Заради това му намерение въпросната кутия ми се видя тесничка и се зачудих дали по-добрия вариянт не би бил комбо на CM кутия и захранване Tunder (К350/600W).

Редактирано от Joll1Roger (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Или страницата на английски и е грешно инфото или има обновен модел с по-голям размер които липсва на другите.

Аз съм склонен да се доверя на китайците и руснаците че е толкова. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какви са ви мненията за марка кутии "Raidmax" като говоря за тези от 50 лв в румънския магазин :Д ?? Благодаря предварително!

Лично на мен, трябва да ми платят (поне 50 лв.) за да си набутам чаркалъците в такава грозна кутия.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лично на мен, трябва да ми платят (поне 50 лв.) за да си набутам чаркалъците в такава грозна кутия.

Съгласен съм, донякъде. Но погледнато реално, когато се гони бюджет, тези кутии са добри, но зависи кой модел ще избере. А моето мнение е, че кутиите са що-годе добри като за 50 лева. А и не бих предпочел да си сложа компонентите във картонен кашон. А и тези кутии за 50 лева, си имат доста недостатъци, едната тясна, другата гъвкави ламарини, третата и се губи нещо друго, ама това е за тези пари.  Така, че лично бих предпочел да дам още 20-30 лева за по-добра кутия, отколкото за вентилатори и прочие. 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм, донякъде. Но погледнато реално, когато се гони бюджет, тези кутии са добри, но зависи кой модел ще избере. А моето мнение е, че кутиите са що-годе добри като за 50 лева. А и не бих предпочел да си сложа компонентите във картонен кашон. А и тези кутии за 50 лева, си имат доста недостатъци, едната тясна, другата гъвкави ламарини, третата и се губи нещо друго, ама това е за тези пари.  Така, че лично бих предпочел да дам още 20-30 лева за по-добра кутия, отколкото за вентилатори и прочие. 

Съгласен съм за бюджета , но 50лв за тясна кутия  и още колко за захранване?Според мен комбото http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU е едно от най-добрите бюджетни решения.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Съгласен съм за бюджета , но 50лв за кутия и още колко за захранване?Според мен комбото http://nikem-bg.net/computer-components/CM-K350-W-600W-PSU е едно от най-добрите бюджетни решения.

Ами давам и още 82 лева за захранващ блок, който е с пет години гаранция и така. 

Пример:

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Cooler Master GX Bronze, 450W

Вярно, цената е 132 лева, но пък е със безплатна доставка. Не харесвам Thunder захранващият блок, който е в комплект с CM K350, но кутията е добра. Разбира се, на кой каквото му харесва. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами давам и още 82 лева за захранващ блок, който е с пет години гаранция и така. 

Пример:

RAIDMAX ALTAS RMX-ALT

Cooler Master GX Bronze, 450W

Вярно, цената е 132 лева, но пък е със безплатна доставка. Не харесвам Thunder захранващият блок, който е в комплект с CM K350, но кутията е добра. Разбира се, на кой каквото му харесва. 

Бива , но както писах по-горе колегата има "задната" мисъл да взима FX за сега 6300.Според изискванията му в други теми дъно поне 990XA.Утре като скочи на втора ръка 8350 за 100 лв. какво охлаждане да търси за тази тясна кутия?Някое криво Gemini или Noctua?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бива , но както писах по-горе колегата има "задната" мисъл да взима FX за сега 6300.Според изискванията му в други теми дъно поне 990XA.Утре като скочи на втора ръка 8350 за 100 лв. какво охлаждане да търси за тази тясна кутия?Някое криво Gemini или Noctua?

Изложих си мнението, не съм задължил никого с него. Това не е препоръка, разбира се. Скептично съм настроен за кутии под 100 лева, дори вече не бих взел кутия за под 150 лева. По простата причина, че повечето охладители днес, са доста големи, а и няма как след като се иска качествено охлаждане, да се вземе кутия за под 50 лева. Аз не съм прочел да става въпрос и за охладители, ама ще е хубаво авторът да си прецени и тогава да закупува, каквото и да било. Темата по-скоро ми се стори “кажете си мнението“, не толкова до препоръките, а и както зная, много малко биха се вслушали в съветите на другите. Така, че както казах, ще е по-добре да се дадат още 20-30 лева за кутията, отколкото за вентилатори, който ще прашат кутията излишно. 

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изложих си мнението, не съм задължил никого с него. Това не е препоръка, разбира се. Скептично съм настроен за кутии под 100 лева, дори вече не бих взел кутия за под 150 лева. По простата причина, че повечето охладители днес, са доста големи, а и няма как след като се иска качествено охлаждане, да се вземе кутия за под 50 лева. Аз не съм прочел да става въпрос и за охладители, ама ще е хубаво авторът да си прецени и тогава да закупува, каквото и да било. Темата по-скоро ми се стори “кажете си мнението“, не толкова до препоръките, а и както зная, много малко биха се вслушали в съветите на другите. Така, че както казах, ще е по-добре да се дадат още 20-30 лева за кутията, отколкото за вентилатори, който ще прашат кутията излишно. 

Въпроса е че автора събира нова конфигурация (според постовете му в различните хардуерни секции),на този етап изискванията (явно според бюджета) са му дъно с 990 чипсет , FX-6300 процесор и видео на АТИ.И като се има впредвид , че АМ3+ е мъртво роден както и хаспел-а естественото решение след година-две е не да даваш още още 1000+ за нова конфигурация , а да потърсиш по-добър процесор (8320-8350) втора ръка за това кутията ми се вижда тясна и безперспективна.

П.П.И според мен форума е място където трябва да си помагаме за съжаление тази секция се е превърнала в мерене на "КЪНЧО" , като бая от мерещите се хора са със стари машини , но дават много компетенти съвети защото поназнайват чужди езици и четат из нет-а , без да се докосвали до IVY,Sandy или FX.

П.П.1 Дълги години не писах .Благодарение на Кокомил бях един "щастлив фикус" с компютъра от подписа ми , но от половин година вече съм с FX и моето мнение е , че си иска широка и максимално затворена кутия един вент отпред , един отзад и място за читав охладител(след като се разхлопа бокс-а).

Нямах проблеми с атлон на 754 след това с интела от подписа , всичко друго е нездрава фенщина Intel-AMD и въпрос на финанси.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпроса е че автора събира нова конфигурация (според постовете му в различните хардуерни секции),на този етап изискванията (явно според бюджета) са му дъно с 990 чипсет , FX-6300 процесор и видео на АТИ.И като се има впредвид , че АМ3+ е мъртво роден както и хаспел-а естественото решение след година-две е не да даваш още още 1000+ за нова конфигурация , а да потърсиш по-добър процесор (8320-8350) втора ръка за това кутията ми се вижда тясна и безперспективна.

П.П.И според мен форума е място където трябва да си помагаме за съжаление тази секция се е превърнала в мерене на "КЪНЧО" , като бая от мерещите се хора са със стари машини , но дават много компетенти съвети защото поназнайват чужди езици и четат из нет-а , без да се докосвали до IVY,Sandy или FX.

П.П.1 Дълги години не писах .Благодарение на Кокомил бях един "щастлив фикус" с компютъра от подписа ми , но от половин година вече съм с FX и моето мнение е , че си иска широка и максимално затворена кутия един вент отпред , един отзад и място за читав охладител(след като се разхлопа бокс-а).

Нямах проблеми с атлон на 754 след това с интела от подписа , всичко друго е нездрава фенщина Intel-AMD и въпрос на финанси.

Моят отговор е, че когато някой иска конфигурация е по-добре да се пуска тема за общ подбор на компоненти. А на мен ми се струва, че авторът е решил да мине тънко, щом гледа този онлайн магазин, който предлага компоненти с безплатна доставка. Както и тези кутии, които е избрал. Е, не става хем да минеш тънко, хем и да имаш кой знае какви компоненти. А и той иска само мнение относно тези кутии, ако бе за препоръка, щях да го попитам какви са наличните или дали са закупени някакви компоненти. Тогава щеше да е доста различно. Без спор тези кутии са пълни шитове, но щом иска така, нека бъде както пожелае. Аз си казах мнението, кутиите имат доста недостатъци, дори и скъпите такива имат кусури, може да им куца подредбата на кабели, начин на монтиране на твърдите дискове и така нататък. Така, че пак казвам, нека премисли и се добере до оптималното за него. Въпреки, че темата не ми вдъхва доверие, много такива се изписаха напоследък, а без успех.  Ами точно затова и пиша, старая се да дам добро мнение, което ще помогне на другия в избора му на даден компонент. А това за меренето на "Кънчо", предполагам не се отнасяло за мен. Аз принципно и за игри бих избрал Intel, но всеки си преценява. А и изборът е труден, когато не знаеш какво искаш, но когато си пресмятал, кое приложение как върви на дадена платформа, имаш някакво изградено мнение. Мисля, че само моето мнение тук не е важно, а темата няма да има никакъв прогрес без автор, който да каже нещо по темата си. Аз за момент се оттеглям от тази тема. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сега разбрах, че са шитове мерси. край на темата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Подобни теми

• от achilles_tw
      Здравейте, ще си взимам нов комютър и искам съвет от къде да го взема, от къде ще ми бъде най евтино също така помощ при избора на части. Видеокартата искам да бъде на Nvidia, а процесора на Intel. Ще го използвам предимно за игри. Искам да добавя само, че последният ми компютър беше от джар и съм много разочарован от тях имах много проблеми с конфигурацията и с тях, бяха ми сложили дори несъвместими дъно и процесор пълна идиотщина. Така че за зглобяването ако може от самия сайт от който се поръчват частите да стане или да ми дадете някакъв съвет къде да ми го зглобят, мисля че бих се справил и сам но ме е страх да не прецакам нещо! Мерси предварително колеги ! 
    • от b3s7ch0
      Здравейте,
      решил съм да се снабдя с видеорегистратор, причините мисля, че са ясни, няма смисъл да ги обяснявам. Направих грешката да се доверя на един от популярните сайтове за такива джаджи и в рамките на 2 седмици се сдобих с 2 различни модела, които се оказаха абсолютен провал.
      За първия в сайта беше написано, че покрива 180 градуса, след покупката се оказа, че са 90. Проявих разбиране, защото на всеки може да се случи да допусне грешка и го замених с друг, за който доплатих 20 лева отгоре, понеже имаше малко по-добри параметри. Доволен от покупката реших да го пусна да го тествам и след като 1-2 часа работеше както трябва, започна най-редовно да си забива, да трябва да изчакам да му падне батерията, за да може да се изключи, да снима по 13 секунди и да спира клипчето, въпреки че е настроен да прави 5 минутни клипчета и прочие. С две думи не работи както трябва.
      Сега предстои да отида в офиса на компанията, да им върна dvr-а и да си получа парите обратно. Искам да си взема нов, като ми се иска да е нещо качествено, което да не ми се налага след 1 седмица да връщам. Бюджетът ми е около 100-120 лева максимум, не ми се дават повече. Отворен съм към всякакви предложения. Благодаря на всички, които ще се включат в дискусията
    • от ErethoroN
      Здравейте,
      Ще карам накратко - търся кутия от Apple Power Mac G5, която ще използвам за модинг проект, който планирам от дълго време.
      Приемам всичко - само кутия, цяла работеща или неработеща система, система с липсващи части - всичко съдържащо кутия в прилично състояние на разумна цена.
      Приемам предложения и оферти.
      Предварително благодаря!

• от PreDaT0Rrr
      Може ли да ми дадете мнения за тази кутия http://m.emag.bg/kutija-deepcool-atx-mid-tower-bez-zahranvasht-blok-cherna-tesseract-sw/pd/DX3T5MBBM/ и дали поддържа  micro ATX  дъни платки

• от PreDaT0Rrr
      Искам   мнения за тази кутия  http://m.emag.bg/kutija-segotep-blade-atx-mid-tower-bez-zahranvasht-iztochnik-cherna-blade-bk/pd/DGK1ZYBBM/ 
  • Разглеждащи в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.