Премини към съдържанието
Мишо

Търся код за следната функция

Препоръчан отговор

Виждал съм сайтове, които имат тази функция, но не мога да го видя из соурс кода им. Може ли някой да ми го прати ако го знае: Функцията забранява маркиране на текста по страницата

Другото, което искам да питам е знаете ли как се изключват тези менюта, дето се показват като сложиш мишката върху изображение? Пример:

menu9vn.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

бе човек това ти е от ИЕ то на Windowsa не е меню дето авторите да са слагали,те дизайнерите се чудят как да го махнат,а ти в напълно обратната посока :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да забраниш дразнещото те "меню" отвори InternetExplorer, иди на

Tools -> Internet Options

Щракваш на таба Advanced и търсиш в списъка група Multimedia. Махни отметката пред

Enable image toolbar (requires restart)

След като рестартираш "менюто" вече няма да се появява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж това.

Хъм я дай някакъв линк към нея където не изисква регистрация да я видя,въпреки,че не ми се вярва,не ми вдъхва надежда. :clap:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Виж това.

Не ми тръгва! Изтеглих го, инсталирах го но ми пише нали:

HTML guardian has e... ...and needs to close...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Както каза Sonik_Blast това си е от IE и това става ня всяка картинка към която насочиш и изчакаш известно време!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Както каза Sonik_Blast това си е от IE и това става ня всяка картинка към която насочиш и изчакаш известно време!

Престанете да дрънкате глупости, чели недочели поста. Момчето пита как да премахне появата на това меню, не как да си го сложи. Върнете се, прочетете първия пост и пак пишете. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
За да забраниш дразнещото те "меню" отвори InternetExplorer, иди на

Tools -> Internet Options

Щракваш на таба Advanced и търсиш в списъка група Multimedia. Махни отметката пред

Enable image toolbar (requires restart)

След като рестартираш "менюто" вече няма да се появява.

Престанете да дрънкате глупости, чели недочели поста. Момчето пита как да премахне появата на това меню, не как да си го сложи. Върнете се, прочетете първия пост и пак пишете. :)

Stalik мисля ,че cecov го е обяснил добре!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не да забраня на себе си, а да го забраня на потребителите!!! Но както и да е! Доколкото разбрах явно те трябва сами да си го изключат щом е от IE-то. По нататък зададох въпрос към dixi за HTML guardian-а. Отваря ми се онова съобщение:

HTML Guardian has encountered a problem and needs to close. We are sorry fot the inconvenience.

If you were in the middle of somethinf, the info....

...Please tell Microsoft about this problem...

SEND ERROR REPORT | DON'T SEND

Редактирано от Мишо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Подобни съобщения от страна на Windows се получават когато си "купиш" някоя програма с менте долари !

Помислете дали това което искате да защитите от копиране, наистина си заслужава !

Редактирано от cecov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Подобни съобщения от страна на Windows се получават когато си "купиш" някоя програма с менте долари !

Помислете дали това което искате да защитите от копиране, наистина си заслужава !

Да не излезе глупост, но ако имаш предвид за пиратство не е... изтеглих я от download.bg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

сложи картинката в флаш и няма меню

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
сложи картинката в флаш и няма меню

Чак пък толкова... То може просто да се направи скрийншот. Няма смисъл! Все пак благодаря за съветите на всички!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Не да забраня на себе си, а да го забраня на потребителите!!! Но както и да е! Доколкото разбрах явно те трябва сами да си го изключат щом е от IE-то. По нататък зададох въпрос към dixi за HTML guardian-а.

...

За съжаление не съм я пробвал. Просто ми се стори, че би ти свършила работа за онова, което искаш да забраниш. Опитай да изтеглиш от официалния сайт последната версия 7.3.1.

Виж тук за JavaScript-ове.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някой,може ли да даде код за това?

screenshot0023oy.png

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

screenshot0023oy.png

Със задължителни полета, така ли? Ако е така ще трябва да използваш един много дълъг JavaScript..

Редактирано от Мишо (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е точно това,което търсиш,но е подобно и мисля, че ще можеш да го пригодиш за нуждите си.

BELLonline mailer form

Демо

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Със задължителни полета, така ли? Ако е така ще трябва да използваш един много дълъг JavaScript..

Не е задължително,но формата трябва да е такава.

Не е точно това,което търсиш,но е подобно и мисля, че ще можеш да го пригодиш за нуждите си.

BELLonline mailer form

Демо

Пропуснах да спомена,че използвам Dreamweaver 8 и не знам дали мога да използвам този скрипт.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

screenshot0023oy.png

Намерих това,което търсих благодарение на един непознат ,но много отзивчив човек.

Този HTML код НЕ Е МОЕ ДЕЛО,но искам да го споделя с вас.

Естествено трябва преработка за персонална употреба.

<html>

<head>

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=windows-1251">

<style type="text/css">

<!--

th {font-family: helvetica, tempora; color: blue; font-size: 15px; text-align: center; background-color: green;}

td.a {font-family: helvetica, tempora; color: yellow; font-size: 15px; text-align: right;}

td.d {font-family: helvetica, tempora; color: yellow; font-size: 15px; text-align: center;}

td.c {font-family: helvetica, tempora; color: green; font-size; 14px; text-align: center;}

td.e {font-family: helvetica, tempora; color: green; font-size; 14px; text-align: left;}

b {font-family: helvetica, tempora; color: red; font-size: 15px;}

input {background-color: #aaa7a7; border: 1px solid green;}

input.a {border: 0px;}

select {background-color: #aaa7a7; border: 1px solid green; width: 300px;}

textarea {background-color: #aaa7a7; border: 1px solid green;}

-->

</style>

<head>

<body>

<table align="center" cellspacing="0" cellpadding="0" border="0" bgcolor="#AAA7A7" width="600">

<tr><th colspan="3">Ще се радваме да ни позволите да осъществиме контакт с Вас</th><tr>

<tr><td class="d" colspan="3">Вашите мнения, запитвания, коментари<br>забележки към нас можете да изпратите от следният формуляр:</td></tr>

<tr><td class="c" colspan="3">(Полетата отбелязани с <b>*</b> са задължителни)</td></tr>

<tr><td style="height: 10px;"></td></tr>

<tr><td><table align="center" cellspacing="3" cellpadding="0" border="0">

<form action="" method="post">

<tr><td class="a">Име:</td><td><input type="text" name=""></td><td><b>*</b></td></tr>

<tr><td class="a">Фамилия:</td><td><input type="text" name=""></td><td><b>*</b></td></tr>

<tr><td class="a">Телефон:</td><td><input type="text" name=""></td><td class="e">(с международен код)</td></tr>

<tr><td class="a">e-маил:</td><td><input type="text" name=""></td><td><b>*</b></td></tr>

<tr><td class="a">Държава:</td><td colspan="2">

<select name="">

<option name="" value="">България</option>

<option name="" value="">България</option>

<option name="" value="">Гърция</option>

<option name="" value="">Турция</option>

</select>

</tr>

<tr><td class="a">Град/Село/:</td><td><input type="text" name=""></td></tr>

<tr><td class="a">Съобщение:</td><td colspan="2"><textarea cols="35" rows="10"></textarea></td></tr>

<tr><td></td><td><input class="a" type="image" src="submit.jpg" width="100" height="27" alt="копче за изпращане на формуляра"></td><td class="e">Благодарим ви за отделеното внимание!</td></tr>

</form>

</table></td>

</table>

</body>

</html>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.