Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Искам да си купя тази книгаhttp://asenevtsi.com/index.php/%D0%BA%D0%BE%D0%BC%D0%BF%D1%8E%D1%82%D1%80%D0%B8-%D0%B8-%D0%B8%D0%BD%D1%82%D0%B5%D1%80%D0%BD%D0%B5%D1%82/php-mysql-%D0%BF%D1%80%D0%B0%D0%BA%D1%82%D0%B8%D1%87%D0%B5%D1%81%D0%BA%D0%BE-%D0%BF%D1%80%D0%BE%D0%B3%D1%80%D0%B0%D0%BC%D0%B8%D1%80%D0%B0%D0%BD%D0%B5 някой има ли я и доволен ли е от нея.За коя версия на php е ,Вкъщти нямам интернет без интернет мога ли да се опражнявам да правя сайтове.

Редактирано от valyo_93 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата е хубава, чел съм я, но аз ще ти препоръчам друго. Вместо да даваш пари, седни и гледай лекциите на Иван Ванков (gatakka) за курса на Телерик академията на български. :)

Въведение в PHP - лекция 1

Въведение в PHP - лекция 2

Най-добре дори да изчакаш да завърши курса, и като качат всички лекции, отделяй по 2 часа на ден, и гледай по една.

Така много бързо ще усвоиш основите на PHP. Обясненията са подробни, с примери. Като цяло е много добър учител.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А без интернет мога ли да правя сайтове

Няма нужда от интернет, за да можеш локално да си направиш сайт и да видиш как изглежда. За съжаление ти не си специалист и винаги ще ти е нужна информация или примери, които може да намериш там. Задължително намери начин да имаш интернет. (може да е с 3G модем за около 6-7 лева месец.) Освен това в интернет може да намериш доста материали и клипчета, който ще са ти от полза.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата е хубава, чел съм я, но аз ще ти препоръчам друго. Вместо да даваш пари, седни и гледай лекциите на Иван Ванков (gatakka) за курса на Телерик академията на български. :)

Въведение в PHP - лекция 1

Въведение в PHP - лекция 2

Най-добре дори да изчакаш да завърши курса, и като качат всички лекции, отделяй по 2 часа на ден, и гледай по една.

Така много бързо ще усвоиш основите на PHP. Обясненията са подробни, с примери. Като цяло е много добър учител.

Хей мерси, че шарна тези лекции, много готино, нямам си и идеа от PHP,  точно за това мисля да ги проследа до край :) Също намерих във сищият канал и за javascript лекции, което ме влече повече, но все пак ще изгледам и двете. Мерси :)

Мисля, че няма да е зле да се направи форум/тема за шарване на подобни курсове онлайн. 

Или вече има?

Поздрави на всички бъдещи програмисти :tongue2: .

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Хей мерси, че шарна тези лекции, много готино, нямам си и идеа от PHP,  точно за това мисля да ги проследа до край :) Също намерих във сищият канал и за javascript лекции, което ме влече повече, но все пак ще изгледам и двете. Мерси :)

Мисля, че няма да е зле да се направи форум/тема за шарване на подобни курсове онлайн. 

Или вече има?

Поздрави на всички бъдещи програмисти :tongue2: .

Да, Телерик организира безплатни курсове на всякаква тематика в които може да участваш активно дори и от дома си, без да посещаваш лекциите, които се качват като видео в мрежата. :)

Сега тече този за PHP, скоро завърши един за Linux системна администрация. Все полезни знания.

Много е удобно, без стотинка дори. Може да следиш сайта им.

Иначе Иван Ванков самостоятелно също е записал едно солидно количество уроци за най-различни програмни езици на български, също със такива подробни обяснения.

Ако искаш, разгледай канала му тук. :) Не са разделени в категории обаче, разрови се из качените.

Редактирано от programings (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе Иван Ванков самостоятелно също е записал едно солидно количество уроци за най-различни програмни езици на български, също със такива подробни обяснения.

Ако искаш, разгледай канала му тук. :) Не са разделени в категории обаче, разрови се из качените.

А този ли е пича, със уроците :), (По чудех се защо ми е познат гласът му :)) от бая време съм в неговият канал, но скоро не е качвал нищо ново. Поздрави.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А този ли е пича, със уроците :), (По чудех се защо ми е познат гласът му :)) от бая време съм в неговият канал, но скоро не е качвал нищо ново. Поздрави.

Да, сега е зает с курса за академията, може би за това. :)

Иначе аз следя и блога му - gatakka.eu. Има и един подкаст с негово участие на най-различни IT теми, обзор на новини от сферата, също е интересен - Nerds2Nerds.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Този автор е слаб и изключително меркантилен. Книгата поднася повърхностно нещата. Ни ред за апачи, ни ред за принципа на уеб, ни ред за ооп, база данни е премината в галоп, пхп 6 няма, няма и да има. Споменава два метода и премълчава за останалите осем. Някои от нещата не работят, един вид книгата му е освежаване на предишно подобно издание. И.В. е своеобразен самоук самарянин, който се раздава, но на лице са негови адепти. Импровизациите в уроците са в негов минус, а и част от тях са за музея. И.В. не е дизайнер и личи, че игнорира JS, от което страда функционала на приложението. На едно голо PHP резултата е като при анален секс и да твърдиш, че менструацията ти закъснява заради това.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И.В. е своеобразен самоук самарянин, който се раздава, но на лице са негови адепти. Импровизациите в уроците са в негов минус, а и част от тях са за музея. И.В. не е дизайнер и личи, че игнорира JS, от което страда функционала на приложението. На едно голо PHP резултата е като при анален секс и да твърдиш, че менструацията ти закъснява заради това.

Незнам аз лично не съм следял уроците му, и по какъв начин ги води, по скоро преди около 3 месеца,  започнах да търса бг материал в мрежата, и случайно попаднах на едни негови изказвания за Кде във тубе-то, даже му писах и коментар, в последствие изгледах няколко уникални видеа :), казвам уникални защото доста се смях, не че не бе верно това което казваше, но ми се стори, че звучи подобно на Хитлер когато е започвал 2-рат световна война, или по точно, много надъхани разкази, и вманиечено мислене, поне така ми се стори тогава. И реших да го следвам тоз пич :).

Видеото което коментирах: https://www.youtube.com/watch?v=XSXeYvyyUc8&lc=zbwCrfEccuR8SKuKvuk_bIAaay6f-BHihsp0g08uDTc

Иначе не виждам какво лошо има да си самоук.

Поздрави.

Редактирано от ivoarch (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Иначе не виждам какво лошо има да си самоук.

...това, че понякога се случва да откриваш топлата вода или още по-лошо - изобщо не подозираш, че има "топла вода".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Книгата е зле, уроците са още по-зле.

От изданията на български доста добра е "PHP - добрите страни", но тя не е писана като базов курс за PHP.

Иначе ако искаш да задобрееш, ползвай чуждоезична литература. ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, че книгата е лоша. Обяснени са основите на езика подробно, каквато и е целта на автора на темата.

За всичко допълнително си има Интернет, където може да се провери.

Иначе за Иван Ванков - да, не е дизайнер, но е много добър PHP програмист. Голото PHP си е голо PHP - програмен език. Дизайна и аз не го владея, не ми е интересен, не си падам творческа личност много, липсва ми и креативност понякога. Едното не отменя другото обаче.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не съм съгласен, че книгата е лоша. Обяснени са основите на езика подробно, каквато и е целта на автора на темата.

За всичко допълнително си има Интернет, където може да се провери.

Иначе за Иван Ванков - да, не е дизайнер, но е много добър PHP програмист. Голото PHP си е голо PHP - програмен език. Дизайна и аз не го владея, не ми е интересен, не си падам творческа личност много, липсва ми и креативност понякога. Едното не отменя другото обаче.

В книгата  има ли уроци как се правят различни типове сайтове и ако има какви са те

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.