Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Препоръчан отговор

Здравейте. Мисля да си закупя 7870 2gb. Какво ви е мнението за картата новите игри ще ги кара ли на макс 1920х1080? Картата ще я взимам от един приятел.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте. Мисля да си закупя 7870 2gb. Какво ви е мнението за картата новите игри ще ги кара ли на макс 1920х1080? Картата ще я взимам от един приятел.

Добра е картата, но само приятеля ви да не я е прегрявал и да ви изпързаля. За колко ви я предлага ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

260лв 

Каза ми, че не я е клоквал .

Зависи коя е версията, но доста скъпичко ви я предлага. Примерно: SAPPHIRE-HD7870-GHz-EDITION-2GB-GDDR5-BULK струва 340 лв чисто нова с гаранция.

Пък така и не казахте останалите си компоненти за да видим дали си заслужава покупката на подобна карта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версията е Sapphire 7870 2GB GHZ EDITION OC.

Останалите компоненти са Intel 3770k 3.5, Рама 8гб, а дъното Asrock Extreme3 Gen3. В момента карам със карта която е доста стара вече (msi nvidia gtx 295 1792).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Версията е Sapphire 7870 2GB GHZ EDITION OC.

Останалите компоненти са Intel 3770k 3.5, Рама 8гб, а дъното Asrock Extreme3 Gen3. В момента карам със карта която е доста стара вече (msi nvidia gtx 295 1792).

Да определено си струва спрямо останалите компоненти, а и цената на OC версията е по-височка. Така е по-справедлива цената й.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Искам също така да попитам. Гледам, че има някакви нови процесори на интел 4та серия. По-добри ли са спрямо 3та серия на Айви и голяма ли е разликата?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Разликата между Haswell  и Ivy Bridge не е голяма и е в диапазона 5-10% по-добра производителност в полза на по-новия.А ако си мислиш да сменяш твоя процесор с някой Haswell няма никакъв смисъл, няма да усетиш почти никаква разлика!А пък ако ти идва слаб 3770к, в което се съмнявам, гледам има възможност за овърклок.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

По-добри са, но не с много. 3770K е достатъчно адекватен процесор, особено с клок (ако е с хубаво охлаждане). Относно картата обаче, според мен не си струва ъпгрейд точно със 7870. GTX 295 наистина е стара, но е висок клас двучипова карта и е що-годе на кантар със 7870 като производителност. Сериозно предимство в 7870 виждам примерно в консумацията на енергия - картата е правена по по-нов процес и консумира по-малко. Ъпгрейд до 7990 да кажем би си струвал.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата я взех вече и съм доста доволен. Карам skyrim със hd texture pack , BF3, Saints Row 4 на ултра без проблем.

Също така искам да ви попитам каква е разликата между тази:

http://com6.com/videokarta-sapphire-hd-7870-edition-oc-2gb-256bit.2529

и тази:

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-HD7870-GHz-EDITION-OC-2GB-GDDR5-BULK

Каква е разликата освен във външния вид и коя е по-добра от двете. Моята е тази първата.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Картата я взех вече и съм доста доволен. Карам skyrim със hd texture pack , BF3, Saints Row 4 на ултра без проблем.

Също така искам да ви попитам каква е разликата между тази:

http://com6.com/videokarta-sapphire-hd-7870-edition-oc-2gb-256bit.2529

и тази:

http://nikem-bg.net/computer-components/SAPPHIRE-HD7870-GHz-EDITION-OC-2GB-GDDR5-BULK

Каква е разликата освен във външния вид и коя е по-добра от двете. Моята е тази първата.

И аз това се питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.