Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам един стар компютър IBM с една плочка Рам памет SDRAM 512мв http://prikachi.com/images/758/6583758d.jpg. Компютъра има празен слот за друга плочка и днес ми попадна една 256мв. SDRAM Spectek 133mhz.

Въпроса ми е - мога ли да я сложа в свободния слот и дали ще си работи нормално, без да се налага да правя допълнителни настройки в BIOS?!

Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Имам един стар компютър IBM с една плочка Рам памет SDRAM 512мв http://prikachi.com/images/758/6583758d.jpg. Компютъра има празен слот за друга плочка и днес ми попадна една 256мв. SDRAM Spectek 133mhz.

Въпроса ми е - мога ли да я сложа в свободния слот и дали ще си работи нормално, без да се налага да правя допълнителни настройки в BIOS?!

Благодаря!

В общия случай няма да се налага да пипаш настройки. Текущата памет работи на 166 мхз, а новата е на 133 мхз. Би трябвало двете да заработят на по-ниската.

Редактирано от techmaniac (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В общия случай няма да се налага да пипаш настройки. Текущата памет работи на 166 мхз, а новата е на 133 мхз. Би трябвало двете да заработят на по-ниската.

Благодаря! Ще пробвам, но утре, че сега ще излизам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рам паметта с която си в момента 512 МБ работи на 166-333Mhz ,Другата още не си я сложил и не се знае с каква честота е ,освен ако не видиш какво пише на самата рам памет.А и както ти казаха горе ,ако новата е с по-ниска честота и 2-те ще работят на по-ниската.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С рам паметта с която си в момента 512 МБ работи на 166-333Mhz ,Другата още не си я сложил и не се знае с каква честота е ,освен ако не видиш какво пише на самата рам памет.А и както ти казаха горе ,ако новата е с по-ниска честота и 2-те ще работят на по-ниската.

На тая, която мисля да сложа в празния слот пише - 256мв РС 133 SDRAM. Явно работи на 133mhz, но утре като я сложа ще видя. Ако заработят на по-ниската честота дали ще има ефект и дали въобще да я слагам?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не стана  - тази плочка Рам от 256 мегабайта не влиза в празния слот.  Явно не е за това дъно.

На плочката която работи в момента пише IBM 512мв (PC2700 DDR SDRAM) а тази която исках да добавя е SpecTek 256mb PC 133 SDRAM. Не улиза плочката :rolleyes:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Установих, че всъщност паметта, която става за моето дъно IBM 8183K73 е DDR SDRAM. Мога ли да купя тази http://sky.bg/Details.aspx?ID=16  и да я сложа директно във втория слот, и трябва ли да синхронизирам настройки в BIOS, понеже тази, която в момента е в компютъра е 166mhz ?!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте!

Установих, че всъщност паметта, която става за моето дъно IBM 8183K73 е DDR SDRAM. Мога ли да купя тази http://sky.bg/Details.aspx?ID=16  и да я сложа директно във втория слот, и трябва ли да синхронизирам настройки в BIOS, понеже тази, която в момента е в компютъра е 166mhz ?!

Провери само дали твоята памет е двустранна, защото и това има значение, а също и латенциите. Най-добре е да са две еднакви плочки, за да няма проблеми с дъното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Провери само дали твоята памет е двустранна, защото и това има значение, а също и латенциите. Най-добре е да са две еднакви плочки, за да няма проблеми с дъното.

Да, двустранна е. Днес отварях компютъра - и от двете страни на плочката Рам, има от тия черни "чипове". Обаче не знам, какви са тия латенции. В първия пост на темата съм постнал снимка. Ако трябва на нещо друго в Everest ще снимам?!

Разбрах, за кое става въпрос. В снимката от първия пост ги има латенциите :)

Редактирано от kolev_74 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.