Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Belce

5.1 колони покупка на усилвател или нещо друго

Препоръчан отговор

Здравейте , Значи проблема е следният имах двд Samsung HT-DS400 което има колони 5.1 , обаче двд-то нещо му стана (предполагам че токов удар или нещо подобно) носих го на ремонт и ми казаха че нямало части и неможе да се оправи защото бил стар модела... та сега останах само с колоните 5 по 60 вата и суб 100 вата на 4ома (които са пасивни) и се чудя дали да си купя някакъв усилвател за тях или да си купя направо нещо друго

ще ги използавм предимно за слушане на музика през лаптопа (в хола) и обичам да чуствам баса и общо взето да не ми излиза много скъпо и се чудя коя е по добрата опция за озвучение вие какво бихте ми препоръчали?  2.1 предполагам може да ми върши работа или другата опция над която се чудя е да си купя някоя уредба втора ръка и да вържа буфера към нея, незнам объркан съм но ми писна да слушам само от глупавите колонки на лаптопа горе долу разполагам с  150 лева в момента Вие какво ще ми препоръчате ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

150 лева според мен стигат за някаква непретенциозна 2.1 система, но не повече.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , Значи проблема е следният имах двд Samsung HT-DS400 което има колони 5.1 , обаче двд-то нещо му стана (предполагам че токов удар или нещо подобно) носих го на ремонт и ми казаха че нямало части и неможе да се оправи защото бил стар модела... та сега останах само с колоните 5 по 60 вата и суб 100 вата на 4ома (които са пасивни) и се чудя дали да си купя някакъв усилвател за тях или да си купя направо нещо друго

ще ги използавм предимно за слушане на музика през лаптопа (в хола) и обичам да чуствам баса и общо взето да не ми излиза много скъпо и се чудя коя е по добрата опция за озвучение вие какво бихте ми препоръчали?  2.1 предполагам може да ми върши работа или другата опция над която се чудя е да си купя някоя уредба втора ръка и да вържа буфера към нея, незнам объркан съм но ми писна да слушам само от глупавите колонки на лаптопа горе долу разполагам с  150 лева в момента Вие какво ще ми препоръчате ?

Е какво му изгоряло ? Моделът не е толкова стар, че да няма "части". По-скоро отидете в някой друг сервиз.

Аха...Според производителят миниатюрните пластмасови сателитки били 60 вата парчето... и субуферът - 100 вата ! Are you fucking kidding me ?

П.П. - Тоя модел е използвано импулсно захранване заради ограничените размери, то ако трябваше да е трансформатор, за да изкара стабилен ток трябва да е мощен, по-голям и по-висок и по-тежък, а тук няма място. Не е хубаво да се ползват импулсни захранвания в усилватели ама както и да е. Хм, викаш токов удар...Погледни му бушона !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво му изгоряло ? Моделът не е толкова стар, че да няма "части". По-скоро отидете в някой друг сервиз.

Аха...Според производителят миниатюрните пластмасови сателитки били 60 вата парчето... и субуферът - 100 вата ! Are you fucking kidding me ?

П.П. - Тоя модел е използвано импулсно захранване заради ограничените размери, то ако трябваше да е трансформатор, за да изкара стабилен ток трябва да е мощен, по-голям и по-висок и по-тежък, а тук няма място. Не е хубаво да се ползват импулсни захранвания в усилватели ама както и да е. Хм, викаш токов удар...Погледни му бушона !

Ми значи като натиснеш Power изпсва "Hello" после "Protection" и гасне, вентилатора му работи като го включиш и мотора на CD-то също предполагам че ще е изгоряло нещо по платката с усилвателя или някой ресистор ама не съм толкова компетентен за да го проверя и сменя Другото което е за ватовете и мен ме очудваше че тези малки пластмаски са 60 вата ,те са по-малко от тези нормалните колонки за компютър но установих че ватовете били само тока което харчел а музиката се измервала  в dB та спрях да се чудя (до преди това си мислех че се измерва във ватове) П.П:

killchain за 150 лева има това или например това както и много други из нета които предполагам ще ми вършат същата работа като тези от двд-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми значи като натиснеш Power изпсва "Hello" после "Protection" и гасне, вентилатора му работи като го включиш и мотора на CD-то също предполагам че ще е изгоряло нещо по платката с усилвателя или някой ресистор ама не съм толкова компетентен за да го проверя и сменя Другото което е за ватовете и мен ме очудваше че тези малки пластмаски са 60 вата ,те са по-малко от тези нормалните колонки за компютър но установих че ватовете били само тока което харчел а музиката се измервала  в dB та спрях да се чудя (до преди това си мислех че се измерва във ватове) П.П:

killchain за 150 лева има това или например това както и много други из нета които предполагам ще ми вършат същата работа като тези от двд-то

Вземи първите от линка. За 150 лева са си много добри колонки. За вторите - прескочи ги, защото освен плата, може да е скъсан и ...говорителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако искаш непременно да е 5.1 когато купуваш било то втора ръка или ново, гледай субуфера да е с по-голям драйвер, а не миниатюрно 5" басче и е желателно да е от хартия. И сателитките и те да са от дърво както субуфера и да е по-дебело ! Най-добре ги чуй на място ! Колкото до първият модел - да речем, че горе-долу стават. На мен лично не ми харесаха и субуферчето е 5". Аз не съм компетентен и щом като според lz4jw са добри колонки, явно аз нещо  "бъркам" или са ми грешни представите за добри колонки. Вторият модел колони на Creative съм ги слушал и тях, но не ми харесаха особенно да не кажа хич, на силни нива кривяха убийствено много ! Но най-добре ги прослушай на място ! Но и пак имай напредвид, че у вас (различен размер на стаята, стени, мебели и акустика, разположение на колонките, източник) може да свирят малко по-странно. За тия пари можеш да си намериш и прилична 2.0 система ако решиш. 

Колкото до усилвателя на домашното кино, имам някакви идеи къде е проблема, но няма да ги изразявам, за да не кажа някоя глупост и да ме подиграват в бисерите... По-добре го занеси в друг сервиз !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ако искаш непременно да е 5.1 когато купуваш било то втора ръка или ново, гледай субуфера да е с по-голям драйвер, а не миниатюрно 5" басче и е желателно да е от хартия. И сателитките и те да са от дърво както субуфера и да е по-дебело ! Най-добре ги чуй на място ! Колкото до първият модел - да речем, че горе-долу стават. На мен лично не ми харесаха и субуферчето е 5". Аз не съм компетентен и щом като според lz4jw са добри колонки, явно аз нещо  "бъркам" или са ми грешни представите за добри колонки. Вторият модел колони на Creative съм ги слушал и тях, но не ми харесаха особенно да не кажа хич, на силни нива кривяха убийствено много ! Но най-добре ги прослушай на място ! Но и пак имай напредвид, че у вас (различен размер на стаята, стени, мебели и акустика, разположение на колонките, източник) може да свирят малко по-странно. За тия пари можеш да си намериш и прилична 2.0 система ако решиш. 

Колкото до усилвателя на домашното кино, имам някакви идеи къде е проблема, но няма да ги изразявам, за да не кажа някоя глупост и да ме подиграват в бисерите... По-добре го занеси в друг сервиз !

Пиши, няма лошо. То така се почва , а и имаш сериозен напредък, за което се радвам. Aз съм му препоръчал първият линк, защото си "свиркат" колонките прилично за тази цена. Ако иска нещо по-качествено - има, но там почват от 300 лева нагоре. Примерно: Microlab Solo7c.

Наско!

Ти си изкупил техниката на целият град бре. Чета ти подписа и още не съм стигнал до края!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми честно казано не ми се дават много пари, иначе и аз знам какво мога да си взема ,но просто преценявам че ми е достатъчно с нещо скромно за мойте потребления. До колкото двд-то предпочитах да си го оправя за да мога да си ползвам сегашните колони че май е най-евтиният вариянт. Ясно ми е че немога да очаквам много за 150 лева аз имах едни logitech които купих преди години от испания за 50 евро и ми беше екстра с тях за това и съм дал такъв пример не че точно тях искам да си взема нямам много опит с другите марки.А пък ми е и гадно да имам 6 колони вкъщи който само да заемат място а да дам пари за нещо ново което няма да позлвам на макс.Това го казвам като потребител на Самсунг Галакси Ноте 2 исках нещо супер яко но след година вече с него го позвам като нормален телефон само където на времето дадох много пари за него а щеше да е същото ако си бях купил нещо по-кромно, не искам да правя същата грешка с музиката защото нямам пари за хвърляне а и е глупаво да си харчиш парите за нещо което няма да позлваш.Просто искам нещо което да вади добър бас защото това ми харесва от музиката и да не е прекалено слабо искам като го усиля да заглушава останалите шумове (пералня , деца из къщатата като тичат скачат и играят , хората по улицата и трафика,ако някой иска да ми каже нещо да трябва да намаля за да го чуя(нз колко децибела е това) за това се обръшам към вас защото имате повече практита и познания с музикални системи моята е много бедна П.С. според таблицата е между 86db и 90db но мисля да не е над 100db все пак не искам да оглушея :D

dB-SPL tableTable of common sound pressure levels in dBSPL:Sound type 	Sound level (dB-SPL)Hearing threshold 	0 dBSPLWhisper 	30 dBSPLAir conditioner 	50-70 dBSPLConversation 	50-70 dBSPLTraffic 	60-85 dBSPLLoud music 	90-110 dBSPLAirplane 	120-140 dBSPL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

какво ще кажете за това на единя калал да вържа буфера а на другия 2 колонки дали ще се получи?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми честно казано не ми се дават много пари, иначе и аз знам какво мога да си взема ,но просто преценявам че ми е достатъчно с нещо скромно за мойте потребления. До колкото двд-то предпочитах да си го оправя за да мога да си ползвам сегашните колони че май е най-евтиният вариянт. Ясно ми е че немога да очаквам много за 150 лева аз имах едни logitech които купих преди години от испания за 50 евро и ми беше екстра с тях за това и съм дал такъв пример не че точно тях искам да си взема нямам много опит с другите марки.А пък ми е и гадно да имам 6 колони вкъщи който само да заемат място а да дам пари за нещо ново което няма да позлвам на макс.Това го казвам като потребител на Самсунг Галакси Ноте 2 исках нещо супер яко но след година вече с него го позвам като нормален телефон само където на времето дадох много пари за него а щеше да е същото ако си бях купил нещо по-кромно, не искам да правя същата грешка с музиката защото нямам пари за хвърляне а и е глупаво да си харчиш парите за нещо което няма да позлваш.Просто искам нещо което да вади добър бас защото това ми харесва от музиката и да не е прекалено слабо искам като го усиля да заглушава останалите шумове (пералня , деца из къщатата като тичат скачат и играят , хората по улицата и трафика,ако някой иска да ми каже нещо да трябва да намаля за да го чуя(нз колко децибела е това) за това се обръшам към вас защото имате повече практита и познания с музикални системи моята е много бедна П.С. според таблицата е между 86db и 90db но мисля да не е над 100db все пак не искам да оглушея :D

dB-SPL tableTable of common sound pressure levels in dBSPL:Sound type 	Sound level (dB-SPL)Hearing threshold 	0 dBSPLWhisper 	30 dBSPLAir conditioner 	50-70 dBSPLConversation 	50-70 dBSPLTraffic 	60-85 dBSPLLoud music 	90-110 dBSPLAirplane 	120-140 dBSPL

Отиди в някои друг сервиз ! За този нов усилвател не се намирало части, да бе, да бе...Поне да ти каже каква е частта, която не можела да се намери ! Ще ми е интересно !

Друг вариант е просто да си купиш или да си сглобиш прост усилвател - 15-20 вата нискочестотен и пет каналчета по няколко вата. Тонколонките ти предполагам, както на всичките "домашни кина" сателитките вътре имат един 2" говорител с нищожна мощност, а субуфера под огромната решетка ще се покаже 4-5 инча говорителче. 5.1/2.1 системите от този бюджет по звук и бас ще са на нивото на домашното ти кино, включително и Logitech X-530. Ако ще ги ползваш за музика, погледни и Vigoole C2138 и по-точно прослушай 40 W-товия модел ! Много са добри за парите си !Но предполагам си изполваш домашното кино и като плеър за двд дискове и това ще ти липсва в началото, защото 5,1 системите са само с усилвател и трябва да подаваш сигнал от нещо. Нали в стаята в която слушаш има компютър ? А какъв е телевизора с, който свързваШЕ сегашната ти система ? Има ли HDMI, DVI или VGA за да си свържеш компютъра или лаптоп ако имаш такъв ? Ако нямаш компютър в стаята, телевизора ти ако има HDMI порт, можеш да си вържеш Galaxy Note-а и през него да си пускаш филмите и mkv-тата, включително и музиката, а звукът си го изкарваш от 3,5мм жак на телевизора към бъдещата ти система !

Иначе така е със смартфоните, взимаш най-големият модел на самсунг галакси, след това няколко дена зарибявка и толкоз. След това ще разбереш, че е било пълна глупост да изхарчиш толкова пари за подобно нещо, двуядрен със 512мб рам и андроид 4 са напълно достатъчни за всички, останалото като четириядрени, 3гб рам, 64гб памет е просто излишно и няма за какво да ги използваш. И като след половин година ти омръзнат всичките игри и програми за андроид и останалите "възможностти" си го ползваш като нормален телефон, като пак ти е неудобно защото винаги размотаваш със себе си по една огромна и тежка тухла, която дори няма как да я напъхаш в джоба !

какво ще кажете за това на единя калал да вържа буфера а на другия 2 колонки дали ще се получи?

WTF ? Какъв е тоз руски 100 годишен усилвател ? Не ти го препоръчвам,  то кой знае къде е било, как са го ползвали, от какво уредба/система е, с каква букса е входа, иска ли някакъв предусилвател или по-силен входен сигнал от този на звукова карта, кондензаторите му са изсъхнали и ще шуми и бръжди като лудо, не се знае ремонтирано ли е, сменяни ли са му транзисторите, дали с оригинални са сменени и още други. 

Погледни някакъв малко по-съвременен усилвател.

Може и да не е толкова мощен е! Хич не се вързвай на тия ватови описани от корейците !!! Ей сега му чета ръководството на това прословуто домашно кино :

Субуфер : номинална - 100 вата, максимална 200 вата. 

Сателитки (за една бройка) - 60 вата номинална, 120 вата максимална.

:ohmy:  Тия луди ли са ? :ohmy:

за субуфера ти давам макс 30 вата, за сателитките ти давам максимум 5 вата на парче

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми значи като натиснеш Power изпсва "Hello" после "Protection" и гасне, вентилатора му работи като го включиш и мотора на CD-то също предполагам че ще е изгоряло нещо по платката с усилвателя или някой ресистор ама не съм толкова компетентен за да го проверя и сменя Другото което е за ватовете и мен ме очудваше че тези малки пластмаски са 60 вата ,те са по-малко от тези нормалните колонки за компютър но установих че ватовете били само тока което харчел а музиката се измервала  в dB та спрях да се чудя (до преди това си мислех че се измерва във ватове) П.П: killchain за 150 лева има това или например това както и много други из нета които предполагам ще ми вършат същата работа като тези от двд-то

Смени сервиза. Това "Protection" означава, че сработва някаква защита. Предполагам, че е защитата на крайното стъпало от претоварване. Прегледай кабелите на колоните да не опират някъде или един в друг /например + и -/ и да дават на късо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени сервиза. Това "Protection" означава, че сработва някаква защита. Предполагам, че е защитата на крайното стъпало от претоварване. Прегледай кабелите на колоните да не опират някъде или един в друг /например + и -/ и да дават на късо.

Пробвах всякак , тоест дори без да връзвам колоните само двд-то към тока и това е и пак си има тази грешка някъде или дава на късо или е изгоряло нещо малко но както казах не съм компетентен незнам дали може и чип да е , дори си намерих ръководстово на ремонт на модела с всичките му компоненти по платките но след като го отворих и видях какво е вътре се отказах и реших да не пипам нищо ... А двд-то преди слушах с диск и телевизора беше някво малко тв с евробукса , сега искам да го ползвам само като усилвател един вид ще го вържа на буксата за слушалки на лаптопа и ще го пъхна в аукса на двд-то дори и кабела имам тоя от 3,5 към 3 те канала за двд-то не мисля и да го връзвам към тв само за да го кофиругирам (ако успея да го подкарам) ще търся друг сервиз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Obscurity
      Привет
      Искам да си купя някаква аудио система основно ще я ползвам за слушане на музика
      За в момента съм се прицелил във 
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/vertical-90-p268314871/
      https://www.pazaruvaj.com/hifi-sistemi-c3401/oneconcept/v-15-bt-p337488666/
      https://www.pazaruvaj.com/aktivni-koloni-c4060/edifier/r1280db-2-0-p370574491/?sgst=1
      На първо място това което бих искал е по качествен звук,дали edifier 1280db би изкарал по качесвено звучене от другите които пък имат екстри като фм радио аларма.ккак са oneconcept със баса тази марка от скоро я научих и нз нищо за тях
      Основно за източник на сигнала ще ползвам таблет или смартфон няма да ги връзвам за комп кое би било по доброт.
    • от Иванов27
      Здравейте, извинявам се за глупавия въпрос предварително! Искам да си закупя аудио систама, но неразбирам абсолютно нищо от тази сфера и затова не мисля да се впускам в излишни размисли и страсти. Просто искам мнения, на хора по компетентни от мен в тази област и да отивам, и да купувам.
      Харесват ми като дизайн онези по-висосите колони, които са по 4 броя, мисля че се нарича домашно кино. Искам да попитам, могат ли тези колони да се използват за слушане на висоса музика или се използват главно за филми, както е упоменато в имато им.
      Харесва ми дизайна, но не държа да са точно такива, като цяло няма значение много от вида просто искам да се чуват добре и доста силно.
      Като пари не мисля да давам много и мисля да отделя около 300-400лв. 
      Знам, че има много такива теми, но както казах, просто не ми се занимава с изледователска дейност и каквото ми предложите просто ще го купя.
      Ппс: Знам, че за тази цена не може да се очаква много, но все пак би трябвало да има някоя прилична система
      Забравих да спимена, ще ми трябва за апартамент, по-точно за стая около 20 и нещо квадрата..
    • от Потребител №1
      Здравейте понеже не намерих тема с като моя проблем точно искам да попитам какъв би бил проблема ако нито един канал не свири но когато свързвам колона се чува звук от нея когато са свързвам. Само да отбележа бях допрял - във капака на усилвателя докато + беше свързан. Искам просто мнение за да знам дали има смисъл да го водя на ремонт. Ако го занеса на ремонт за да попитам какво му има те ще трябва да го вземат и направо да го оправят а като не знам колко пари е лошо... Благодаря предварително на хората които ще се опитат да помогнат. 
    • от edokredo
      Добър ден.С баща ми искаме да сглобиме 2 трилентови тонколони .Ниско честотните са по 120 вата средните са 50 а пищялките 10.Въпроса ми е как да ги свържем какво ни трябва колко филтъра какъв усилвател и така нататък абсолютно всичко ми трябва ,защото си нямам напредстава. Ако ми помогнете ще сам мега благодарен !!!
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.