Премини към съдържанието
Belce

5.1 колони покупка на усилвател или нещо друго

Препоръчан отговор

Здравейте , Значи проблема е следният имах двд Samsung HT-DS400 което има колони 5.1 , обаче двд-то нещо му стана (предполагам че токов удар или нещо подобно) носих го на ремонт и ми казаха че нямало части и неможе да се оправи защото бил стар модела... та сега останах само с колоните 5 по 60 вата и суб 100 вата на 4ома (които са пасивни) и се чудя дали да си купя някакъв усилвател за тях или да си купя направо нещо друго

ще ги използавм предимно за слушане на музика през лаптопа (в хола) и обичам да чуствам баса и общо взето да не ми излиза много скъпо и се чудя коя е по добрата опция за озвучение вие какво бихте ми препоръчали?  2.1 предполагам може да ми върши работа или другата опция над която се чудя е да си купя някоя уредба втора ръка и да вържа буфера към нея, незнам объркан съм но ми писна да слушам само от глупавите колонки на лаптопа горе долу разполагам с  150 лева в момента Вие какво ще ми препоръчате ?

Редактирано от Belce (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте , Значи проблема е следният имах двд Samsung HT-DS400 което има колони 5.1 , обаче двд-то нещо му стана (предполагам че токов удар или нещо подобно) носих го на ремонт и ми казаха че нямало части и неможе да се оправи защото бил стар модела... та сега останах само с колоните 5 по 60 вата и суб 100 вата на 4ома (които са пасивни) и се чудя дали да си купя някакъв усилвател за тях или да си купя направо нещо друго

ще ги използавм предимно за слушане на музика през лаптопа (в хола) и обичам да чуствам баса и общо взето да не ми излиза много скъпо и се чудя коя е по добрата опция за озвучение вие какво бихте ми препоръчали?  2.1 предполагам може да ми върши работа или другата опция над която се чудя е да си купя някоя уредба втора ръка и да вържа буфера към нея, незнам объркан съм но ми писна да слушам само от глупавите колонки на лаптопа горе долу разполагам с  150 лева в момента Вие какво ще ми препоръчате ?

Е какво му изгоряло ? Моделът не е толкова стар, че да няма "части". По-скоро отидете в някой друг сервиз.

Аха...Според производителят миниатюрните пластмасови сателитки били 60 вата парчето... и субуферът - 100 вата ! Are you fucking kidding me ?

П.П. - Тоя модел е използвано импулсно захранване заради ограничените размери, то ако трябваше да е трансформатор, за да изкара стабилен ток трябва да е мощен, по-голям и по-висок и по-тежък, а тук няма място. Не е хубаво да се ползват импулсни захранвания в усилватели ама както и да е. Хм, викаш токов удар...Погледни му бушона !

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е какво му изгоряло ? Моделът не е толкова стар, че да няма "части". По-скоро отидете в някой друг сервиз.

Аха...Според производителят миниатюрните пластмасови сателитки били 60 вата парчето... и субуферът - 100 вата ! Are you fucking kidding me ?

П.П. - Тоя модел е използвано импулсно захранване заради ограничените размери, то ако трябваше да е трансформатор, за да изкара стабилен ток трябва да е мощен, по-голям и по-висок и по-тежък, а тук няма място. Не е хубаво да се ползват импулсни захранвания в усилватели ама както и да е. Хм, викаш токов удар...Погледни му бушона !

Ми значи като натиснеш Power изпсва "Hello" после "Protection" и гасне, вентилатора му работи като го включиш и мотора на CD-то също предполагам че ще е изгоряло нещо по платката с усилвателя или някой ресистор ама не съм толкова компетентен за да го проверя и сменя Другото което е за ватовете и мен ме очудваше че тези малки пластмаски са 60 вата ,те са по-малко от тези нормалните колонки за компютър но установих че ватовете били само тока което харчел а музиката се измервала  в dB та спрях да се чудя (до преди това си мислех че се измерва във ватове) П.П:

killchain за 150 лева има това или например това както и много други из нета които предполагам ще ми вършат същата работа като тези от двд-то

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Ми значи като натиснеш Power изпсва "Hello" после "Protection" и гасне, вентилатора му работи като го включиш и мотора на CD-то също предполагам че ще е изгоряло нещо по платката с усилвателя или някой ресистор ама не съм толкова компетентен за да го проверя и сменя Другото което е за ватовете и мен ме очудваше че тези малки пластмаски са 60 вата ,те са по-малко от тези нормалните колонки за компютър но установих че ватовете били само тока което харчел а музиката се измервала  в dB та спрях да се чудя (до преди това си мислех че се измерва във ватове) П.П:

killchain за 150 лева има това или например това както и много други из нета които предполагам ще ми вършат същата работа като тези от двд-то

Вземи първите от линка. За 150 лева са си много добри колонки. За вторите - прескочи ги, защото освен плата, може да е скъсан и ...говорителя.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ако искаш непременно да е 5.1 когато купуваш било то втора ръка или ново, гледай субуфера да е с по-голям драйвер, а не миниатюрно 5" басче и е желателно да е от хартия. И сателитките и те да са от дърво както субуфера и да е по-дебело ! Най-добре ги чуй на място ! Колкото до първият модел - да речем, че горе-долу стават. На мен лично не ми харесаха и субуферчето е 5". Аз не съм компетентен и щом като според lz4jw са добри колонки, явно аз нещо  "бъркам" или са ми грешни представите за добри колонки. Вторият модел колони на Creative съм ги слушал и тях, но не ми харесаха особенно да не кажа хич, на силни нива кривяха убийствено много ! Но най-добре ги прослушай на място ! Но и пак имай напредвид, че у вас (различен размер на стаята, стени, мебели и акустика, разположение на колонките, източник) може да свирят малко по-странно. За тия пари можеш да си намериш и прилична 2.0 система ако решиш. 

Колкото до усилвателя на домашното кино, имам някакви идеи къде е проблема, но няма да ги изразявам, за да не кажа някоя глупост и да ме подиграват в бисерите... По-добре го занеси в друг сервиз !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

ако искаш непременно да е 5.1 когато купуваш било то втора ръка или ново, гледай субуфера да е с по-голям драйвер, а не миниатюрно 5" басче и е желателно да е от хартия. И сателитките и те да са от дърво както субуфера и да е по-дебело ! Най-добре ги чуй на място ! Колкото до първият модел - да речем, че горе-долу стават. На мен лично не ми харесаха и субуферчето е 5". Аз не съм компетентен и щом като според lz4jw са добри колонки, явно аз нещо  "бъркам" или са ми грешни представите за добри колонки. Вторият модел колони на Creative съм ги слушал и тях, но не ми харесаха особенно да не кажа хич, на силни нива кривяха убийствено много ! Но най-добре ги прослушай на място ! Но и пак имай напредвид, че у вас (различен размер на стаята, стени, мебели и акустика, разположение на колонките, източник) може да свирят малко по-странно. За тия пари можеш да си намериш и прилична 2.0 система ако решиш. 

Колкото до усилвателя на домашното кино, имам някакви идеи къде е проблема, но няма да ги изразявам, за да не кажа някоя глупост и да ме подиграват в бисерите... По-добре го занеси в друг сервиз !

Пиши, няма лошо. То така се почва , а и имаш сериозен напредък, за което се радвам. Aз съм му препоръчал първият линк, защото си "свиркат" колонките прилично за тази цена. Ако иска нещо по-качествено - има, но там почват от 300 лева нагоре. Примерно: Microlab Solo7c.

Наско!

Ти си изкупил техниката на целият град бре. Чета ти подписа и още не съм стигнал до края!

Редактирано от Гост (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми честно казано не ми се дават много пари, иначе и аз знам какво мога да си взема ,но просто преценявам че ми е достатъчно с нещо скромно за мойте потребления. До колкото двд-то предпочитах да си го оправя за да мога да си ползвам сегашните колони че май е най-евтиният вариянт. Ясно ми е че немога да очаквам много за 150 лева аз имах едни logitech които купих преди години от испания за 50 евро и ми беше екстра с тях за това и съм дал такъв пример не че точно тях искам да си взема нямам много опит с другите марки.А пък ми е и гадно да имам 6 колони вкъщи който само да заемат място а да дам пари за нещо ново което няма да позлвам на макс.Това го казвам като потребител на Самсунг Галакси Ноте 2 исках нещо супер яко но след година вече с него го позвам като нормален телефон само където на времето дадох много пари за него а щеше да е същото ако си бях купил нещо по-кромно, не искам да правя същата грешка с музиката защото нямам пари за хвърляне а и е глупаво да си харчиш парите за нещо което няма да позлваш.Просто искам нещо което да вади добър бас защото това ми харесва от музиката и да не е прекалено слабо искам като го усиля да заглушава останалите шумове (пералня , деца из къщатата като тичат скачат и играят , хората по улицата и трафика,ако някой иска да ми каже нещо да трябва да намаля за да го чуя(нз колко децибела е това) за това се обръшам към вас защото имате повече практита и познания с музикални системи моята е много бедна П.С. според таблицата е между 86db и 90db но мисля да не е над 100db все пак не искам да оглушея :D

dB-SPL tableTable of common sound pressure levels in dBSPL:Sound type 	Sound level (dB-SPL)Hearing threshold 	0 dBSPLWhisper 	30 dBSPLAir conditioner 	50-70 dBSPLConversation 	50-70 dBSPLTraffic 	60-85 dBSPLLoud music 	90-110 dBSPLAirplane 	120-140 dBSPL

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми честно казано не ми се дават много пари, иначе и аз знам какво мога да си взема ,но просто преценявам че ми е достатъчно с нещо скромно за мойте потребления. До колкото двд-то предпочитах да си го оправя за да мога да си ползвам сегашните колони че май е най-евтиният вариянт. Ясно ми е че немога да очаквам много за 150 лева аз имах едни logitech които купих преди години от испания за 50 евро и ми беше екстра с тях за това и съм дал такъв пример не че точно тях искам да си взема нямам много опит с другите марки.А пък ми е и гадно да имам 6 колони вкъщи който само да заемат място а да дам пари за нещо ново което няма да позлвам на макс.Това го казвам като потребител на Самсунг Галакси Ноте 2 исках нещо супер яко но след година вече с него го позвам като нормален телефон само където на времето дадох много пари за него а щеше да е същото ако си бях купил нещо по-кромно, не искам да правя същата грешка с музиката защото нямам пари за хвърляне а и е глупаво да си харчиш парите за нещо което няма да позлваш.Просто искам нещо което да вади добър бас защото това ми харесва от музиката и да не е прекалено слабо искам като го усиля да заглушава останалите шумове (пералня , деца из къщатата като тичат скачат и играят , хората по улицата и трафика,ако някой иска да ми каже нещо да трябва да намаля за да го чуя(нз колко децибела е това) за това се обръшам към вас защото имате повече практита и познания с музикални системи моята е много бедна П.С. според таблицата е между 86db и 90db но мисля да не е над 100db все пак не искам да оглушея :D

dB-SPL tableTable of common sound pressure levels in dBSPL:Sound type 	Sound level (dB-SPL)Hearing threshold 	0 dBSPLWhisper 	30 dBSPLAir conditioner 	50-70 dBSPLConversation 	50-70 dBSPLTraffic 	60-85 dBSPLLoud music 	90-110 dBSPLAirplane 	120-140 dBSPL

Отиди в някои друг сервиз ! За този нов усилвател не се намирало части, да бе, да бе...Поне да ти каже каква е частта, която не можела да се намери ! Ще ми е интересно !

Друг вариант е просто да си купиш или да си сглобиш прост усилвател - 15-20 вата нискочестотен и пет каналчета по няколко вата. Тонколонките ти предполагам, както на всичките "домашни кина" сателитките вътре имат един 2" говорител с нищожна мощност, а субуфера под огромната решетка ще се покаже 4-5 инча говорителче. 5.1/2.1 системите от този бюджет по звук и бас ще са на нивото на домашното ти кино, включително и Logitech X-530. Ако ще ги ползваш за музика, погледни и Vigoole C2138 и по-точно прослушай 40 W-товия модел ! Много са добри за парите си !Но предполагам си изполваш домашното кино и като плеър за двд дискове и това ще ти липсва в началото, защото 5,1 системите са само с усилвател и трябва да подаваш сигнал от нещо. Нали в стаята в която слушаш има компютър ? А какъв е телевизора с, който свързваШЕ сегашната ти система ? Има ли HDMI, DVI или VGA за да си свържеш компютъра или лаптоп ако имаш такъв ? Ако нямаш компютър в стаята, телевизора ти ако има HDMI порт, можеш да си вържеш Galaxy Note-а и през него да си пускаш филмите и mkv-тата, включително и музиката, а звукът си го изкарваш от 3,5мм жак на телевизора към бъдещата ти система !

Иначе така е със смартфоните, взимаш най-големият модел на самсунг галакси, след това няколко дена зарибявка и толкоз. След това ще разбереш, че е било пълна глупост да изхарчиш толкова пари за подобно нещо, двуядрен със 512мб рам и андроид 4 са напълно достатъчни за всички, останалото като четириядрени, 3гб рам, 64гб памет е просто излишно и няма за какво да ги използваш. И като след половин година ти омръзнат всичките игри и програми за андроид и останалите "възможностти" си го ползваш като нормален телефон, като пак ти е неудобно защото винаги размотаваш със себе си по една огромна и тежка тухла, която дори няма как да я напъхаш в джоба !

какво ще кажете за това на единя калал да вържа буфера а на другия 2 колонки дали ще се получи?

WTF ? Какъв е тоз руски 100 годишен усилвател ? Не ти го препоръчвам,  то кой знае къде е било, как са го ползвали, от какво уредба/система е, с каква букса е входа, иска ли някакъв предусилвател или по-силен входен сигнал от този на звукова карта, кондензаторите му са изсъхнали и ще шуми и бръжди като лудо, не се знае ремонтирано ли е, сменяни ли са му транзисторите, дали с оригинални са сменени и още други. 

Погледни някакъв малко по-съвременен усилвател.

Може и да не е толкова мощен е! Хич не се вързвай на тия ватови описани от корейците !!! Ей сега му чета ръководството на това прословуто домашно кино :

Субуфер : номинална - 100 вата, максимална 200 вата. 

Сателитки (за една бройка) - 60 вата номинална, 120 вата максимална.

:ohmy:  Тия луди ли са ? :ohmy:

за субуфера ти давам макс 30 вата, за сателитките ти давам максимум 5 вата на парче

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ми значи като натиснеш Power изпсва "Hello" после "Protection" и гасне, вентилатора му работи като го включиш и мотора на CD-то също предполагам че ще е изгоряло нещо по платката с усилвателя или някой ресистор ама не съм толкова компетентен за да го проверя и сменя Другото което е за ватовете и мен ме очудваше че тези малки пластмаски са 60 вата ,те са по-малко от тези нормалните колонки за компютър но установих че ватовете били само тока което харчел а музиката се измервала  в dB та спрях да се чудя (до преди това си мислех че се измерва във ватове) П.П: killchain за 150 лева има това или например това както и много други из нета които предполагам ще ми вършат същата работа като тези от двд-то

Смени сервиза. Това "Protection" означава, че сработва някаква защита. Предполагам, че е защитата на крайното стъпало от претоварване. Прегледай кабелите на колоните да не опират някъде или един в друг /например + и -/ и да дават на късо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени сервиза. Това "Protection" означава, че сработва някаква защита. Предполагам, че е защитата на крайното стъпало от претоварване. Прегледай кабелите на колоните да не опират някъде или един в друг /например + и -/ и да дават на късо.

Пробвах всякак , тоест дори без да връзвам колоните само двд-то към тока и това е и пак си има тази грешка някъде или дава на късо или е изгоряло нещо малко но както казах не съм компетентен незнам дали може и чип да е , дори си намерих ръководстово на ремонт на модела с всичките му компоненти по платките но след като го отворих и видях какво е вътре се отказах и реших да не пипам нищо ... А двд-то преди слушах с диск и телевизора беше някво малко тв с евробукса , сега искам да го ползвам само като усилвател един вид ще го вържа на буксата за слушалки на лаптопа и ще го пъхна в аукса на двд-то дори и кабела имам тоя от 3,5 към 3 те канала за двд-то не мисля и да го връзвам към тв само за да го кофиругирам (ако успея да го подкарам) ще търся друг сервиз

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.