Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Denchov

Каква дънна платка ми трябва?

Препоръчан отговор

Здравейте, имам процесор intel core 2 quad q8300 и му търся подходящо дъно. Имам Asrock H61M-VG4 но не знам дали ще съвпадне с него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, имам процесор intel core 2 quad q8300 и му търся подходящо дъно. Имам Asrock H61M-VG4 но не знам дали ще съвпадне с него.

Търсиш дъно с.775, а не с.1155 както е въпросното.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да съвпадне въпросния процесор е за сокет 775, може би само охлаждането на процесора може да се ползва защото някои от сокет 775 охлаждания стават и за сокет 1155, може да опиташ само ако е наистина е много добро охлаждането след като си вземеш процесор за сокет 1155, но дъното ти е добро и по логично е да продадеш процесора  q8300, и да добавиш малко пари и да си вземеш приличен процесор за дъното примерно core i3 макар и трудно да се намират, ще си спестиш и от рам памет - ддр3 е по евтина и по производителна от ддр2,  и накрая всичко ще ти излезе на кантар горе долу

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

няма да съвпадне въпросния процесор е за сокет 775, може би само охлаждането на процесора може да се ползва защото някои от сокет 775 охлаждания стават и за сокет 1155, може да опиташ само ако е наистина е много добро охлаждането след като си вземеш процесор за сокет 1155, но дъното ти е добро и по логично е да продадеш процесора q8300, и да добавиш малко пари и да си вземеш приличен процесор за дъното примерно core i3 макар и трудно да се намират, ще си спестиш и от рам памет - ддр3 е по евтина и по производителна от ддр2,  и накрая всичко ще ти излезе на кантар горе долу

Да, не е лоша идеята въпреки че се замислих дали направо не взема да сглобя една свястна машина за около 600лв. Стигат ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, не е лоша идеята въпреки че се замислих дали направо не взема да сглобя една свястна машина за около 600лв. Стигат ли?

Освен дъното , други налични части има ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.