Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте, имам проблем с цифровизацията. Телевизорът ми е Neo tv 1451, а декодерът е Neo dvb 2100+. Проблемът е следният, намирам каналите БНТ1 и 2, БТВ, НОВА, ТВ7 и НЮЗ7, но телвизорът работи добре само на БНТ1и2. На другите канали картината и звукът засичат, а понякога даже и образът забива и тръгва след 2-3 мин. Антената ми е външна. Възможно ли е проблема да е от скарт кабела,който купих за 4лв и на външен вид изглежда доста фалшив. Ако вие се сещате за нещо друго, моля пишете, нещо по настройките ли, де да знам и аз.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Със сигурност не е виновен Скарт кабела.

Най - добре върни декодера на база гаранционни обстоятелства, но според мен причината е в излъчвания сигнал.

Провери правилно ли си монтирал и настроил външната антена. Смени мястото на монтаж на външната антена. Как се захранва външната антена - адаптер или през самия декодер? Ако е през декодера, то направена ли е съответната настройка?  /има го описано в сервизната книжка на продукта/. Имай предвид, че все още има раьони където излъчвания сигнал е проблемен.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Антената не съм я настройвал изобщо, напрово извадих буксата от телевизора и я сложих в декодера, преди хващаше 4 канала аналогова кристално. Иначе антената не е с адаптер, настройките ги проверявах, но явно не е от тях, ще пробвам да сменя разположението на антената и ще видим дали ще стане. За района на Ихтиман не знам дали е проблемен сигнала.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е антената ? нали знаеш че трябва и да е врътнеш ако е такава :)

Публикувано изображение

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друг вариант е да си закупите активна антена за DVB-T тунер.  Цената е около 20 - 30лв. и се продава във магазините за черна и бяла техника.

Редактирано от Black Power (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.