Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Т.к. не намерих тема за този продукт, реших да създам такава.

Първите ми впечетления от нея са доста добри.

Невероятно богати настройки, много модули за защита и не на последно място супер лека за системата.

Ако някой др. има впечетления от тази антивирусна, моля да ги сподели.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко шотчета, линкчета... нямаше да е излишно, ма нейсе... Аз съм един от тествалите я, та...единствената реална чисто облачна програма. Тя и заради това е толкова лека. Бях я сложил даже на един комп с 256 рам!

Ами супер богати настройки, да, но не схванах защо не мога да ги запазя, защото с настройки по подразбиране е пълно дърво, ако ще и да е леко. 

Най ме впечатли обаче оторизацията, за да достигнеш контролния  си панел на сайта - трифакторна ли каква беше тази оторизация, че освен парола и капча код, ти изпращат по мейл ли какво беше един код, който използваш само за сесията. нещо такова... Абе направено така, че НЯМА НАЧИН да ти влязат в панел и акаунта (ако ще и паролата ти да е password, защото трябва да ти разбият и мейла, тъй като за всяка сесия, доколкото си спомням ти пращаха код). Беше супер качествено някакво. Не виждам, ако го направят норма в Интернет, как някой ще ти гепи поща, акаунт или какво да е. Просто е направена някаква защита и данните за вписване ти се пазят мисля на различни сървъри, което е абсурдно за кражба.

Работата е там, че повечето хора ще опищят света, че им "отнема време" да се впишат и никой няма да иска...

Доста странно например с облачната Авира например, достигаш до акаунта си на сайт без SSL-защита!!! При положение, че и там пазиш инфо за облака, където си пазиш некви документи, просто...facepalm...A при Webroot - SSL защита, многопластова оторизация и защити.

Но защо не ми се пазиха настройките, така и не разбрах. Писах им, те до няколко дни не отговориха и аз я махнах. 

В блога им пише един българин - Данчо Данчев.

Тя е един от продуктите, които Facebook даваха за 6-месечно безплатно ползване.

Знам, че немалко я ползват, но е бая скъпа май...този пълния вариант.

http://www.webroot.com/us/en/home/products/complete

$80 за Webroot SecureAnywhere Complete

Кратко ревю:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2410545,00.asp

Webroot SecureAnywhere AntiVirus 2013 is ridiculously small package, under a megabyte. Some independent lab tests aren't compatible with its unique detection method, but it took top scores in PCMag's tests. It remains an Editors' Choice for antivirus protection.

..и аз това помня - не става за тестове много-много, тъй като подобно на НИС, механизма на засичане на заплахи е по-различен и разчитат много на проактивност. Все пак е облак...Има немалко решения, които си слагат "облачен" по неясна причина...

languy99 я беше разпарчадосал направо, ма това е подвеждащо, първо защото с настройки по подразбиране е дърво, а със затегнати настройки би трябвало да е звяр и след това...просто не е като други, които може да ги тестваш на принципа "заплаха-дефиниция".

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещичко и от мен, тъй като отдавна го ползвам, още когато беше PREVX, преди Webroot да ги купят. Бета тествам от повече от година и в момента има нова версия, с нов интерфейс и някои нови функции. Предвид сравнително лошите резултати в тестовете в последно време, особено ще се касае до детекцията - много пъти е дискутирано и на техните форуми и особено във форума им в Wilders, че самият продукт е разработен да е доста по-различен от другите решения на AV пазара и стандартните тестове не могат да рефлектират добре начина на действие на продукта. А той е следният - програмата отразява всички промени в системата - стартирани процеси, поведение, взаимодействия, прави си нещо като регистър и дори в първия момент да не засече нещо, следи поведението му и в момента в който вече го засича, или има зловредно поведение reverse-ва всички направени промени от съответния зловреден процес. Има много за и против, въпроси особено за блокаторите и т.н. Още при предния вариант на програмата - преди закупуването от Webroot, прдуктът, заедно с Trusteer Rapport и Zemana бяха отличниците при тестовете за keylogger-и, screen logger-и и въобще защита на данните от кражба. И сега при новия продукт е така, това е един от силните им аргументи - дори и да се зарази системата, подобна програма няма да може да краде данни, защото Webroot защитава браузъра от вътре навън включително - изолира вече съществуващата в компютъра зараза, да няма достъп до браузъра - при сайтове където се попълва лична информация - пароли, пинове на кредитни карти и т.н.

В момента, по думите на главния им софтуерен разработчик (и бивш собственик на PREVX), те работят заедно с някои тестващи организации за подходящ начин, по който реалистчно да може да се тества продукта.

Редактирано от zerotox (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко шотчета, линкчета... нямаше да е излишно, ма нейсе... Аз съм един от тествалите я, та...единствената реална чисто облачна програма. Тя и заради това е толкова лека. Бях я сложил даже на един комп с 256 рам!

Ами супер богати настройки, да, но не схванах защо не мога да ги запазя, защото с настройки по подразбиране е пълно дърво, ако ще и да е леко. 

Най ме впечатли обаче оторизацията, за да достигнеш контролния  си панел на сайта - трифакторна ли каква беше тази оторизация, че освен парола и капча код, ти изпращат по мейл ли какво беше един код, който използваш само за сесията. нещо такова... Абе направено така, че НЯМА НАЧИН да ти влязат в панел и акаунта (ако ще и паролата ти да е password, защото трябва да ти разбият и мейла, тъй като за всяка сесия, доколкото си спомням ти пращаха код). Беше супер качествено някакво. Не виждам, ако го направят норма в Интернет, как някой ще ти гепи поща, акаунт или какво да е. Просто е направена някаква защита и данните за вписване ти се пазят мисля на различни сървъри, което е абсурдно за кражба.

Работата е там, че повечето хора ще опищят света, че им "отнема време" да се впишат и никой няма да иска...

Доста странно например с облачната Авира например, достигаш до акаунта си на сайт без SSL-защита!!! При положение, че и там пазиш инфо за облака, където си пазиш некви документи, просто...facepalm...A при Webroot - SSL защита, многопластова оторизация и защити.

Но защо не ми се пазиха настройките, така и не разбрах. Писах им, те до няколко дни не отговориха и аз я махнах. 

В блога им пише един българин - Данчо Данчев.

Тя е един от продуктите, които Facebook даваха за 6-месечно безплатно ползване.

Знам, че немалко я ползват, но е бая скъпа май...този пълния вариант.

http://www.webroot.com/us/en/home/products/complete

$80 за Webroot SecureAnywhere Complete

Кратко ревю:

http://www.pcmag.com/article2/0,2817,2410545,00.asp

..и аз това помня - не става за тестове много-много, тъй като подобно на НИС, механизма на засичане на заплахи е по-различен и разчитат много на проактивност. Все пак е облак...Има немалко решения, които си слагат "облачен" по неясна причина...

languy99 я беше разпарчадосал направо, ма това е подвеждащо, първо защото с настройки по подразбиране е дърво, а със затегнати настройки би трябвало да е звяр и след това...просто не е като други, които може да ги тестваш на принципа "заплаха-дефиниция".

настройките се сейфат когато дадеш сейф само в адванс опшънс, и след това на бейсик опшънс даваш само клоуз без сейф

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мен ме озадачават логовете, не мога да си обясня на какво се дължи огромният брой събития отразени от програмата?За другите как да е, ама за регистрите постоянно отчита/записва нещо си. :rolleyes:

На къкъв принцип работи това чудо?

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за всеки тази програма трябва да се знае.Като минус трябва да се отчете и големия брой фалшиви заплахи, които дава.На CS-а помете половината файлове :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не е за всеки тази програма трябва да се знае.Като минус трябва да се отчете и големия брой фалшиви заплахи, които дава.На CS-а помете половината файлове :D

Това им беше една от сериозните слаботи при тестовете, но сега нещата не стоят така, аз съм имал само 1 FP, доколкото си спомням, но пък аз не играя игри и не инсталирам много често програми, така че не съм критерий. Но разработчикът беше писал, че са обърнали специално внимание на този проблем. Имаче може лесно да дадеш allow на погрешно блокираното и вече няма да го засича.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това им беше една от сериозните слаботи при тестовете, но сега нещата не стоят така, аз съм имал само 1 FP, доколкото си спомням, но пък аз не играя игри и не инсталирам много често програми, така че не съм критерий. Но разработчикът беше писал, че са обърнали специално внимание на този проблем. Имаче може лесно да дадеш allow на погрешно блокираното и вече няма да го засича.

Програмата заслужава внимание, но има още върху какво да се работи.То при коя ли няма.Освен непонятните за мен неща описани по-горен не вдявам и как е устроено сканирането - дълбоко сканиране приключва за около 2 мин. със сканирани не повече от 25-30 000 файла. :eek:

Не открих и опция за добавяне на изключения при сканиране.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Файлове на Бай Кихчо засича като вируси мани много фолсове. И аз като пусках скан ми правеше впечатление че скенира само систем32

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Програмата заслужава внимание, но има още върху какво да се работи.То при коя ли няма.Освен непонятните за мен неща описани по-горен не вдявам и как е устроено сканирането - дълбоко сканиране приключва за около 2 мин. със сканирани не повече от 25-30 000 файла. :eek:

Не открих и опция за добавяне на изключения при сканиране.

За съжаление няма опция да се добавят изключения. А подробната информация за системата в другия ти пост в новата версия е скрита и преместена на друго място в интерфейса. Може би досега е било там за психологическо успокоение, че нещо се случва, че следи системата. Иначе наистина следи всички системни процеси, взаимодействия, има история на всичко, което се стартира. Всичко това е свързано с този регистър (journalling го наричат в Wilders), който си създава, който следи, за да може в случай на промени, направени от зловредна програма, която не е засечена при стартирането й, да може да върне всички направени от нея до дадения момент промени.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли файда от изпращане на файлове за анализ през програмата или трябва да търсим друг начин?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли файда от изпращане на файлове за анализ през програмата или трябва да търсим друг начин?

https://community.webroot.com/t5/tkb/articleprintpage/tkb-id/WSA-C@tkb/article-id/3 ако не ти е проблем английския. Но в общи линии с казва, че няма нужда от пращане на файлове, тъй като те се регистрират от облака в реално време когато ги сканираш. Но ако все пак някой иска да праща - може през интерфейса да праща файлове до 10МБ, но тук изрично се казва, че това е в случай, че не очакваш бъз отговор. По-надеждният вариант е пак от същото място в интерфейсаWebroot SecureAnywhere - System Tools - Submit a File - после се появява едно съобщение, което няма да превеждам, че е дълго, но по същество за бърз отговор предлага да отвориш support ticket и така да се процедира с пращането. Да, пипкаво е, но това са вариантите.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре, а как стоят нещата със заплахите, които не се засичат при сканиране?Аз имах няколко примера с файлове, които се засичат след стартиране?Момента с изпращането е особено неприятен що се отнася до грешните засичания - на какъв принцип правят корекций при положение, че не получават файла за допълнителен анализ?

Редактирано от luckyboy (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това е несериозно. И въпреки, че давам "allow'', програмата упорито ми съобщава, че имам вредоносен обект.

Редактирано от Oldboy (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мани,мани и при мен същата работа. :mad:

Дните й на моя компютър са преброени хах.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами това са и  слабостите колеги за вас незнам ама аз смятам да тествам ad-aware antivirus на 9 октомври се очаква да излезне финал с енджин на бит. и ще го видим сегашния е с випре

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Това е несериозно. И въпреки, че давам "allow'', програмата упорито ми съобщава, че имам вредоносен обект.

aми правилно ти съобщава, той малвърбайта си е вредоносен мен ако питаш :ph34r:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих нещата, като премахнах MBAM. :D  Мсля да и дам шанс, защото нещо ми омръзна от постоянни "тестове". Не се усеща, има приятен интерфейс и заслужава да постои на компа. Трайъла е доста кратък, но ще търсим алтернативи. Бъркам ли, или може просто да си взимаш ключ за 14 дни на различни мейли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих нещата, като премахнах MBAM. :D  Мсля да и дам шанс, защото нещо ми омръзна от постоянни "тестове". Не се усеща, има приятен интерфейс и заслужава да постои на компа. Трайъла е доста кратък, но ще търсим алтернативи. Бъркам ли, или може просто да си взимаш ключ за 14 дни на различни мейли?

интересно дали врътката с лицензите ще става с 10 минутните имейли :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

zerotox  ти си. На уиндоус 8 x 64 преинсталиран преди два дена без да е слагана друга защита в интерфейса на програмата не се виждат разширените настройки на Firewall-a.На уиндоус 7 се виждат.

Ето видео

http://dox.bg/files/dw?a=4fa7c99558

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На страницата на Facebook AV Marketplace все още стои промоцията...Няма нужда да ти казвам, че можеш да я направиш направо безплатна... ;)

https://www.facebook.com/security/app_360406100715618

А някой забелязал ли е проблема, за който говорих. Не можах тогава да се оправя - за запазване на промените в настройките? Все ми ги връщаше по дефолт, а те ми изглеждаха слаби...

Редактирано от Методи Дамянов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А някой забелязал ли е проблема, за който говорих. Не можах тогава да се оправя - за запазване на промените в настройките? Все ми ги връщаше по дефолт, а те ми изглеждаха слаби...

пак повтарям настройките се сейфат когато дадеш сейф само в адванс опшънс, и след това на бейсик опшънс даваш само клоуз без сейф

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

След като ми хвана още 1-2 програми, които са напълно безопасни, я махам, просто няма смисъл да се занимавам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.