Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте приятели,  

не искам да се разтъкавам и да ви разказвам истории как съм навил бащата да ми отпусне пари или нещо такова... :D ще бъда кратък... нуждая се от нова конфигурация, която да замести старата бръкма, дет имам вкъщи... бюджета ми е ограничен до 600 кинта и се надявам да оправдае очакванията ми...  От гледна точка на машината, ще се използва за игри главно, като става въпрос за видео... почитател съм на nVidia,  но приемам всякакви предложения от по-компетентните потребители :) С няколко думи тиха, хладна и бърза машина в рамките на 600 лв. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може ли да се ползва нещо от стария компютър?

ASROCK FM2A75M-DGS BULK FM2

Athlon II X4 760K 3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black

4GB DDR3 1333 SILICON POWER

500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB

CM 250 SERIES W/500W PSU

SAPPHIRE HD7750 1G GD5 BULK

Обща стойност - 618.47лв. - Малко над бюджета,стига да не е проблем.Ако може да се ползва поне хард диск,нещата ще се променят.Може да се направи конфигурация и с вградено видео. :)

Редактирано от Magneto (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дайте пример какви игри ще се играят.

fifa 14, gta V, новите shooter-и.... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

fifa 14, gta V, новите shooter-и.... 

Отговорете и на другите въпроси де.С този бюджет,каквато и конфигурация да се сглоби,ще бъде компромис с всичко.Така че,ако могат да се спестят някакви пари,ще е добре.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кутия,хард,захранване-марки и модели да ни кажете.

Пост-нал съм темата, защото искам да ми предложите някаква добра конфигурация, ако знаех нямаше да пост-вам темата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пост-нал съм темата, защото искам да ми предложите някаква добра конфигурация, ако знаех нямаше да пост-вам темата :)

Май не сте разбрал въпроса ми.Нали и в момента имате компютър.Целта е да можем да ползваме старите кутия,хард,захранване.Но трябва да знаем дали ще свършат работа.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Май не сте разбрал въпроса ми.Нали и в момента имате компютър.Целта е да можем да ползваме старите кутия,хард,захранване.Но трябва да знаем дали ще свършат работа.

ми незнам компа е купуван преди поне 6  7 годинки и нямам никаква идея....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добреее,значи достатъчно дърти за да се ползва само кутията.Сглобявал съм доста машини по тоя начин,а парите предвидени за кутия,ги слагам я за по добро захранване,я по добро видео,до колкото може де.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

BIOSTAR A55ML2 FM2 BULK
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
4GB DDR3 1600 A-DATA
500GB SEAGATE 7200/6GB/16MB
TUL AX7770 1GBD5-HE
CHIEFTEC A-80 350W ATX2.3 80+ CTG-350-80P-BULK

Обща стойност - 591.19 лв. с ДДС

Сглобяваш всичко в старата кутия и се радваш на игрите. За тия пари няма да е на макс, ама все пак ще може да играеш нормално.

• Харесва ми 12

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Може би не е лоша идея да се вземе дъно за FM2+ - GB F2A88XM-D3H в случай че в бъдеще решиш да правиш ъгрейд.

Лошото е че са доста по-скъпи.

Редактирано от naruto (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Щом конфигурацията е на 6-7 годинки, монитора също е толкова старичък (може би), та ако е 17'/ 19 инча с една карта като 7770 ще му върви вссичко чудесно. Аз бих взел предложението на Людмил

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен една кутия Raidmax ще се впише добре в бюджета. Преди около месец сглобих новата си конфигурация в такава кутия и нямам никакви дертове, освен ще отпред двата аудио жака не мога да ги свържа към дъното. Само да питаме автора дали ще е проблем разширяването на бюджета.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според мен една кутия Raidmax ще се впише добре в бюджета. Преди около месец сглобих новата си конфигурация в такава кутия и нямам никакви дертове, освен ще отпред двата аудио жака не мога да ги свържа към дъното. Само да питаме автора дали ще е проблем разширяването на бюджета.

ми 40 50 лева отгоре не са проблем ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Наистина ли не знаете какви са дъното,захранването и хард-дискът ви?

Инсталирайте си програмата Speccy,пуснете я да сканира и ни кажете какви са дъното и хард-дискът

За захранването-отворете кутията и погледнете етикета му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

То само харда според мен трябва да се види дали става.Нека свали програмата HD Tune и от нея да даде снимка на табовете Info и Health

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за това става въпрос :)post-333084-0-46984700-1380654804_thumb.

Редактирано от Люсиен Мартинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

за това става въпрос :)Публикувано изображениеpc.png

64bit???  :shock11:

Някои хора се опитват да хванат господ за шнура. Най-новите игри с конфигурация за 600 лева? Те хората за да играят игри дават за видео карта толкова пари, а други искат да постигнат същата цена, но за цялата конфигурация.

С толкова пари само офисен копмпютър може да се вземе, затова най-добре е да се изчака до събиране на по-голяма сума.

:)

Колега, бъркаш се. Игрите ще могат да се играят, но на по-ниски настройки.

А относно това за изчакване до събиране на по-голяма сума - по-добре е сега да се вземе нещо, което е по-добро от стария компютър на автора и след това, евентуално, може "старото" видео да се продаде и да се закупи висок клас видеокарта.

Редактирано от Туинг-off (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Някои хора се опитват да хванат господ за шнура. Най-новите игри с конфигурация за 600 лева? Те хората за да играят игри дават за видео карта толкова пари, а други искат да постигнат същата цена, но за цялата конфигурация.

С толкова пари само офисен копмпютър може да се вземе, затова най-добре е да се изчака до събиране на по-голяма сума.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Винаги трябва да има ХЕЙТ... С толкова пари разполагам толкова ще дам за комп... баси дай ми още 2 бона и ще си направя машина на времето .... 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Какво стана,решихте ли нещо? Давайте нещо по-конструктивно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Athlon-II-X4-760K--3.8GHz-4MB-100W-FM2-BOX-Black  CM-120MM-CASE-FAN-RED-LED-SLV 4GB-DDR3-1333-A-DATA BIOSTAR-A55ML2-FM2-BULK- TUL-AX7770-1GBD5-HE CM-250-SERIES-W-500W-PSU  

запазвам харда от стария комп и спестявам пари с които мисля да купя още една плочка рам... не съм решил още.. търся най-оптималното решение за тоя бюджет :)

Редактирано от Люсиен Мартинов (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с това захранване, тоя Termalmaster(не, не е Coolermaster) е много зле. Понеже по-назад спомена, че малко отгоре не е проблем, според мен това е оптималното решение:

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+
Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black
2 броя2G DDR3 1600 SILICON POWER
PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC
CM CMP-350 /500W /USB3

Обща стойност - 640.34 лв. с ДДС

Дъното има 4 слота за памет и лесно ще надградиш след време без да се чудиш какво да правиш със старите памети, после с нов чипсет е с поддръжка на предстоящите да се появят FM2+ процесори. Видеокартата вече е по-висок клас, кутията е съвсем прилична и със сравнително качествено захранване.

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не с това захранване, тоя Termalmaster(не, не е Coolermaster) е много зле. Понеже по-назад спомена, че малко отгоре не е проблем, според мен това е оптималното решение:

GB F2A88XM-D3H /A88X/FM2+ Athlon II X4 760K  3.8GHz 4MB 100W FM2 BOX Black 2 броя2G DDR3 1600 SILICON POWER PowerColor HD7790 1GB GDDR5 OC CM CMP-350 /500W /USB3 Обща стойност - 640.34 лв. с ДДС

Дъното има 4 слота за памет и лесно ще надградиш след време без да се чудиш какво да правиш със старите памети, после с нов чипсет е с поддръжка на предстоящите да се появят FM2+ процесори. Видеокартата вече е по-висок клас, кутията е съвсем прилична и със сравнително качествено захранване.

май на тази конфигурация ще остана, по късно ще си купя и допълнителен хард щот моите 200гб няма да ми вършат работа за дълго :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.