Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Кирил Григоров

Как да свържем кабелите от PC и кабелите на колоните без жак "5ца" към Студио 2

Препоръчан отговор

Това не е въведение а ясен въпрос защото днес се сдобих с такова и незнам как да го пусна ако някой може да помогне ще черпя :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш познания и умения с поялник можеш да си направиш преходници. В гугъл има достатъчно схеми и пинаут на буксите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако имаш познания и умения с поялник можеш да си направиш преходници. В гугъл има достатъчно схеми и пинаут на буксите.

проблема е че тези познания ги нямам

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва  кабел жак 3,5мм.-петица...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

проблема е че тези познания ги нямам

Напиши точно какво искаш да направиш. Заглавието на темата е много неточно и не изразява желанието ви! От там насетне, ще помогнем. Макар, че на мен ми е пределно ясно.Колоните ви явно са свързани към усилвателя и това не е жак петица а европейски DIN куплунг. Кабелът, който е между компютъра и усилвателя трябва да е с малък стереожак 3,5мм към компютъра, а от другата страна "петица" куплирана към усилвателя. Последният /кабел/ го има по магазините да се продава. Можете и да си го направите лесно, като си закупите почти готов кабел RCA - RCA /или чинч, както му казват/ За другата страна ще Ви трябва един мъжки куплунг петица и остана да го запоите към кабела.  Перата за запояване на петицата: 1 ляв канал, 3 десен канал, 2 МАСА . Това е всичко при положение, че си го правите сам. Тези изходи са за вход на сигнала към усилвателя. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Снабдяваш се с този кабел - http://elimex.bg/product/38800/cable-5p-din-plug-to-3-5-mm-stereo-plug.html

Правилно съм написал, че заглавието на темата не е точно . Твоят метод  ще му включи колонките, които евентуално има към изхода на усилвателя. Тук е мястото да внимава с усилването, защото може да ги повреди като нищо. Потенциометъра за усилване на усилвателя го поставяте в крайно ляво положение/ това е за питащият/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Усилвателя трябва да се съобрази с мощността на тонколоните. Ако има голяма разлика може да се повредят колоните или усилвателя. По колко вата са ти колоните? Усилвателят поддържа 2x35W.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
Гост

Усилвателя трябва да се съобрази с мощността на тонколоните. Ако има голяма разлика може да се повредят колоните или усилвателя. По колко вата са ти колоните? Усилвателят поддържа 2x35W.

Усилвателят му може да се повреди единствено, ако колоните му правят "късо съединение". Във всички други случаи, колонките ще свирят на усилвателя.. Аз съм написал. Да включва усилвателя при намален  звук от потенциометъра на усилване. След това да си регулира нивото толкова, че да не повреди колоните.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Studio 40w ако знаете за какво говоря т.нар. "колонки вече правят мазалото .... Благодаря на всички които се опитаха да помогнат безкрайно съм ви благодарен :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.