Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Интернет доставчикът ми каза, че имам липсващи лан драйвери, поради което не мога да ползвам интернет чрез кабел. Каквито и да свалям не оправят положението.

Параметрите на лаптопа са: 

Toshiba Satellite C855 - 1PP Part No. PSKCAE - 05500LB3 Serial No. XC098770R  

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете Device Manager и вижте има ли удивителни или въпросителни там.

Надявам се,че сваляте драйвери от сайта на производителя,нали? И че уцелвате точната операционна система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Интернет доставчикът ми каза, че имам липсващи лан драйвери, поради което не мога да ползвам интернет чрез кабел. Каквито и да свалям не оправят положението.

Параметрите на лаптопа са: 

Toshiba Satellite C855 - 1PP Part No. PSKCAE - 05500LB3 Serial No. XC098770R  

http://www.toshibamea.com/downloaddrivers.aspx?PageID=23

От тук сваля ли?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажете с коя операционна система сте.И дайте да видим точно кой драйвер сваляте.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отворете Device Manager и вижте има ли удивителни или въпросителни там.

Надявам се,че сваляте драйвери от сайта на производителя,нали? И че уцелвате точната операционна система.

Удивителен знак има само на антивирусната система (аваст)... свалям от сайта на тошиба и съчетавам операционната система.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Удивителен знак има само на антивирусната система (аваст)... свалям от сайта на тошиба и съчетавам операционната система.

Не знам какво прави Аваст в Device Manager-а ви.

Дайте да видим кой точно драйвер теглите от сайта.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Операционната с-ма е Windows 7 (64-битова).

Свалям драйверите, които ми излизат след съответното търсене в официалния сайт на тошиба...

post-341265-0-33159600-1380797392_thumb. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Добре.

Версия първа.Възможно е да не са правилно настроени нещата на лан-порта.Хубаво огледайте какво е зададено там.

Версия втора.Възможно е самият порт да е повреден.Или пък по кабела да не идва интернет.Кабелът от рутер ли идва,или директно влиза в лаптопа? Проверете на друго място,с друг кабел.Например при съседи,познати,приятели.Проверете с вашият кабел,но с друг компютър/

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето device manager-a: post-341265-0-67665600-1380797910_thumb.

Добре.

Версия първа.Възможно е да не са правилно настроени нещата на лан-порта.Хубаво огледайте какво е зададено там.

Версия втора.Възможно е самият порт да е повреден.Или пък по кабела да не идва интернет.Кабелът от рутер ли идва,или директно влиза в лаптопа? Проверете на друго място,с друг кабел.Например при съседи,познати,приятели.Проверете с вашият кабел,но с друг компютър/

Нямам рутер... "лан-порт"? Не съм компетентна, обяснете на български, моля

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това,в което влиза кабела на интернета,това е лан-порт,куплунг за лан-кабел и други такива сродни наименования.

Обаче,това свързаното с Аваст ме безпокои. Аваст е програма,не е устройство.Опитайте да преинсталирате Аваст.направете следното.Деинсталирайте сегашната Аваст. Минете после едно чистене на регистри и други ненужни с програмата CCleaner.Рестартирайте. Инсталирайте последната версия на Аваст,като я изтеглите от сайта на Аваст.Вижте дали пак ще го има този удивителен знак.

п.п.Междувременно,наблюдавайте дали след рестартирането и преди да инсталирате наново Аваст,ще се появи интернета.

Редактирано от onogondur (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малуеър не чисти регистри.

С TFC не съм работил.Но принципно в този форум препоръчваме CCleaner,като най-безопасна.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не,не следва.Защото имате безжичните драйвери,ама няма такива за кабелен интернет.Трябва да мениджъра да пише нещо като Realtek Lan или нещо такова.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Автора да погледне с HWINFO или Aida или  Speccy , за точния модел на lan картата.

Редакция: драйверите за чипсета инсталирани ли са?

Редактирано от bluelight (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

post-341265-0-16269200-1380802832_thumb.    Такаа... CCleaner-a си свърши работата... при отваряне на device manager-a avast още стои... Имам Realtek wireless lan, както и realtek family controller.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://forum.avast.com/index.php?topic=115192.0   - тук е указано какво да правиш.

Обаче това няма общо с интернета. Дай снимка от Мрежовите връзки(Network connection). И кабела на интернета директно в лаптопа ли влиза?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображениеbla.png    Такаа... CCleaner-a си свърши работата... при отваряне на device manager-a avast още стои... Имам Realtek wireless lan, както и realtek family controller.

Хммм интересно, а как ползваш нета в момента? Драйвери до колкото се вижда от снимката в този пост има.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Драйвъри имаш. Спри да търсиш.

Десен бутон на Network->Properties->Change adapter settings-> Направи снимка и я качи да видим.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента използвам флашка за интернет. Кабелът влиза директно в лаптопа, да.

След като влиза кабела директно в лаптопа има много въпросителни. Как получавате нета си? Поне горе долу да ни ориентирате. Модем, PPPoE, динамично назначен ИП адрес, статичен... и т.н. Има някои особености и защити при различни доставчици, как очаквате просто така да ви тръгне нета? И тези техници дето са ви казали за драйверите, че нямате и нямам как да ползвате нета им кажете, че са абсолютни неграмотници, б*си в каква държава живеем... И това и дръг път съм го чувал, особенно от едн хубавци техниците на Blizoo, ама това др тема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ползваме суитч... доставчиците инсталираха някакви "настройки" директно в лаптопа съответно с нов IP...Положението е отвратително, платила съм интернет, който не мога да ползвам... Като според тях проблемът е в моят компютър, а те са си "Свършили работата".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В момента използвам флашка за интернет. Кабелът влиза директно в лаптопа, да.

Освен да е изгорял Лан-картата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.