Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Kristian Yalamov

Паскал-супер,дупер,бупер,дръндер НАЧИНАЕЩ

Препоръчан отговор

Здравейте!

Имам големи планове да вляза в МГ-то и разбрах,че там се иска информатика.

Моля ви пишете само ако ще ми помагате.Не неща от рода-"Учи повече математика и готово"

Аз и без това искам да се науча да програмирам.

Та да преминем към темата.

Искам да науча Паскал,но нямам никаква идея какъв компилатор или софтуер от рода да използвам,камоли да знам езика.Моля Ви пратете линкове към уроци.

За софтуера-имам 2компа-Уиндоус ХП 32бит и Уиндоус 7 х64

Знам, че повечето са за х32бита.

Предварително брагодаля!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си заглавието на темата. Не учи Паскал. Езикът не сe употребява за нищо вече, а и научаването му няма да ти е от полза. Разгледай темите в раздела за програмиране. Има много дискусии на подобна тема с предложени езици, аргументация за тях, линкове към книги и така нататък.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Смени си заглавието на темата. Не учи Паскал. Езикът не сe употребява за нищо вече, а и научаването му няма да ти е от полза. Разгледай темите в раздела за програмиране. Има много дискусии на подобна тема с предложени езици, аргументация за тях, линкове към книги и така нататък.

Аз и без това мноооогоо искам да науча Паскал С/С++ и ХТМЛ(вече малко разбирам от ХТМЛ)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз и без това мноооогоо искам да науча Паскал С/С++ и ХТМЛ(вече малко разбирам от ХТМЛ)

Ако искаш да учиш програмни езици, си избираш някой от тези - C, C++, C#, Java, PHP. :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Поразрови се из темите, както ти предложих. Ако искаш да учиш, не трябва да те е страх да четеш. Наготово не става.

Ученето на Паскал ще ти донесе повече вреда, отколкото полза. (гимназиалния Паскал, ако все още не са го махнали, ще го минеш без да се замислиш, ако наистина почнеш да четеш за програмиране. Не си заслужава сериозно внимание).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Никакво учене на Паскал. Той се води вече мъртъв език. Ще ти навреди повече. Не знам и как може да се изучава все още в училищата. Ако ще се занимаваш с програмиране C++ e добро начало. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако чак толкова държиш на Pascal - http://freepascal.org/ - макар, че както те посъветваха по-горе по-добре учи C/C++ - Pascal се изучава ама на практика никъде не се ползва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много е погрешно да се препоръчва даден програмен език сам по себе си. По-важно е с какво програмиране иска да се занимава - езикът е просто инструмент.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако не тръгва при тебе проблема не е в него защото върви на един куп платформи включително и на  Windows 7 х64

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Паскал вече дори не се учи в училищата. Мисля че моя випуск (аз съм десети клас,тоест 97') го учим за последно. На компютрите във всички гимназий вече има инсталирани C++,на който учат випуск 98' и напред. Така че наистина не се занимавай с Паскал,няма смисъл от него.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.