Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Става дума за следното: със SIW която има инструмент MAC address changer опитах да променя две цифри (от MAC адреса си, подразбира се). Потвърди ми успешна промяна, но когато по-късно отворих SIW-->МAC address changer, за да проверя, ми показва стария MAC. Отворих мрежовата карта и проверих МАC адреса - там е новия. При това положение, как мога да проверя кой е актуален за устройството ми?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само като допълнение към горния пост, командата getmac /v извежда информацията за mac адресите заедно с имената на мрежовите адаптери

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза, че не съм успял да го сменя с инструмента на SIW, въпреки че опитвах няколко пъти. cmd ми отчита стария (оригиналния). Същевременно адапетера в properties->configure->advanced->network address  ми изписва новия. Как да го разбирам това?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Излиза, че не съм успял да го сменя с инструмента на SIW, въпреки че опитвах няколко пъти. cmd ми отчита стария (оригиналния). Същевременно адапетера в properties->configure->advanced->network address  ми изписва новия. Как да го разбирам това?

А защо не се опиташ да си смениш мак адреса по нормалният начин, без да използваш допълнителен софт? Ето видео как става ако случайно си с др ОС е почти идентично.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Насмели са се регистрите. Дейнсталирай софта за смяна на мака и почисти с ccleaner. После си отиди в настройките на мрежовата карта и го смени оттам.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А защо не се опиташ да си смениш мак адреса по нормалният начин, без да използваш допълнителен софт? Ето видео как става ако случайно си с др ОС е почти идентично.

В това видео буквите са мнго ситни не мога нищо да видя. Попаднах на ето това http://www.youtube.com/watch?v=HGfNClTl5aM, същото ли е?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изпълних първото ръководство но сега имам друг проблем - не мога да си проверя MAC адреса, като дам команда getmac, getmac /v или ipconfig /all черния прозорец излиза много за кратко (по-малко от секунда) без въобще да покаже нищо в себе си и изчезва..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tака. Както казах след смяната никоя от командите за проверка не работи - за по-малко от секунда се показва черния прозорец за командите, в който обаче не излизат букви и изчезва. 
Опитвайки се отчаяно да разбера какъв е настоящия ми MAC адрес (успешна ли е промяната) стигнах до това меню:

Публикувано изображение

В него фигурира стария оригинален MAC. 

Същевременно ето това пък:

Публикувано изображение

отчита новия.

Да добавя, още преди да пристъпя към промяната (по нормалния начин, от настройките на мрежовата карта) изпълних препоръката да почистя регистрите.

При това положение кой от двата MAC адреса е валиден? Трябва ми за да се регистрирам към една публична мрежа, което става със записване с МАС адрес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Tака. Както казах след смяната никоя от командите за проверка не работи - за по-малко от секунда се показва черния прозорец за командите, в който обаче не излизат букви и изчезва.  Опитвайки се отчаяно да разбера какъв е настоящия ми MAC адрес (успешна ли е промяната) стигнах до това меню:

В него фигурира стария оригинален MAC.  Същевременно ето това пък:

отчита новия.

Да добавя, още преди да пристъпя към промяната (по нормалния начин, от настройките на мрежовата карта) изпълних препоръката да почистя регистрите.

При това положение кой от двата MAC адреса е валиден? Трябва ми за да се регистрирам към една публична мрежа, което става със записване с МАС адрес.

Start->run->cmp

и после пишете командата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo,  не става, виж

Публикувано изображение

emil644466,

там показва стария.

Явно промяната пак е неуспешна.
Питам се - Защо?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

capnemo,  не става, виж

Публикувано изображение

emil644466,

там показва стария.

Явно промяната пак е неуспешна.

Питам се - Защо?

имах предвид cmd

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.