Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

boone18

Защо @font-face не работи?

Препоръчан отговор

Прегледах много сайтове и съм сигурен че кода ми е ок.Пробвах и да кача шрифта във вамп сървър и пак не стана.Досега съм пробвал само с ттф шрифтове, дали това е проблема ?Моля някой да подаде ръка че не разбирам къде греша.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели всичкия код (всичкия), да зърна какво е туй чудо, че не баца.

И нещо от което получавам родилни контракции, като чуя за вамп, xampp  и прочие тафта.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
html

<p>asdasd</p>
css
@font-face {
    font-family: "zashtonestava" ;
    src: url('orange juice 2.0.ttf');
}

p {color: red; font-family: "zashtonestava",tahoma;}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

html

<p>asdasd</p>
css
@font-face {
    font-family: "zashtonestava" ;
    src: url('orange juice 2.0.ttf');
}

p {color: red; font-family: "zashtonestava",tahoma;}

1. Този @font-face не е нито клас, нито идентификатор.

2. Това "zashtonestava" има ли го описано като фонт?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Работи! Въпросът е как?

Публикувано изображение

И двамата знаем, че отговора е в css, когото нарочно не показвам. Понеже ми е адски скучко, направи ми фокус. Тогава ще реша, дали да ти дам css-а.

Нека играта започне сега!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблем е името. Замисляте ли се как възприема сървърът файл с име от две съставни?

Не сте указали format в @font-face

И не става ясно с кой браузър работите, но в този вид (вашия код) дървените браузъри, IE8 включитено няма да реагират.

А да, добавете един src: local. Колко му е бай Киро от Якоруда, да си го е инсталирал в компа. Спестявате 1МВ трафик.

Ами как?

Вие сте фокусника, а аз съм зрителя. Сваляте шапката, бъркате, вадите зайци, крокодили, гълъби и така ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прегледах много сайтове и съм сигурен че кода ми е ок.Пробвах и да кача шрифта във вамп сървър и пак не стана.Досега съм пробвал само с ттф шрифтове, дали това е проблема ?Моля някой да подаде ръка че не разбирам къде греша.

Във fonts.css пишеш:

@font-face {font-family: orange_juice;src: url(fonts/orange_juice_2.0.ttf);}.demo {       font-family: 'orange_juice', sans-serif;}

Във demo.html пишеш:

<!Doctype html><html><head><meta charset="utf-8"><title>@font-face</title><link rel="stylesheet" href="fonts.css" type="text/css" /></head><body><p class="demo">by Sheky</p></body></html> 

Фокус:

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Оправих проблема благодаря за полезните мнения.А за фокусите извинявай но не знам никакви фокуси :D.И един въпрос познаваш ли един Борис на 18г от Якоруда?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Борис на 18г от Якоруда? Не съм сигурен в този момент.

Няма никакво значение кого познавам. Фокусът на моя живот е всички да ме познават!!!

@font-face {	font-family: 'Conv_orange_juice';	src: url('fonts/orange_juice.eot');	src: local('☺'),  url('fonts/orange_juice.ttf') format('truetype');}.demo{	font-family:'Conv_orange_juice',Sans-Serif;	margin:20px 30px;	text-align:left;	font-size:36px;	font-weight: normal;	font-style: normal;}

Бъди неземно щастлив!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Борис на 18г от Якоруда? Не съм сигурен в този момент.

Е как бе! То само един Борис на 18 години от Якоруда има  и ти да се правиш че, не го познваш ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всичко ми е ок само че този ред src: local('☺'), url('fonts/orange_juice.ttf') format('truetype');  не ми е ясен.Ако може едно мако обяснение.

А за Якоруда знам че не е много населено място и затова питам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И все пак аз да споделя всичко възможности на @font-face за всички формати на шрифтове:  

@font-face {font-family: 'fontname';  src: url('fontname.eot'); src: url('fontname.eot?#iefix') format('eot'),  url('fontname.woff') format('woff'),  url('fontname.ttf') format('truetype'),  url('fontname.svg#webfontOM8fITNz') format('svg'); font-weight: normal; font-style: normal;}.classFontName{font: 12px 'fontname', sans-serif;}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.