Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

cybercrackerbg

Въпрос за избор на перална машина – Daewoo или Beko?

Препоръчан отговор

Здравейте, моля за мнение. Колебая се коя от двете перални да купя:

Първата е Daewoo за 6 кг пране, 1000 оборота на барабана, енергиен клас А+; другата пералня е Beko за 5 кг пране, 800 оборота на барабана, енергиен клас А+. Разликата в цената им е 20 лева.

Ето линкове на пералните:

http://technomarket.bg/products/09129651/daewoo-dwd-mh1011

http://www.technopolis.bg/b2c/details/680572/P11100101/Peralnya-BEKO-EV-5800+Y

Благодаря предварително за мненията.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари :) такива марки , горните 2 + краун , нео  и да ме извини някоя марка от Анадола ако съм я пропуснал :)

Аз такава дори на тъщата не бих подарил :no-no:

Малко са парите бе човек , поне дири нещо в тоя диапазон с по голяма гаранция , това не е уред който след две години да го изхвърлиш .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Малко са парите бе човек , поне дири нещо в тоя диапазон с по голяма гаранция , това не е уред който след две години да го изхвърлиш .

Въпросът е коя от двете марки да избера, а не дали са евтини и какви по-скъпи да купя. Благодаря ти за мнението.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами аз бих избрал http://technomarket.bg/products/09129651/daewoo-dwd-mh1011 6кг /1000 оборота

ПП. и съжалявам ако жена ти чете поста и ти е казала " аз казах ли ти по скъпа да купим " :D

ПП. Въпреки всичко за малко повече http://technomarket.bg/products/09124198/gorenje-wa-6089 не че има и тя нещо общо предишната си слава :D

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз ти препоръчвам Daewoo-то.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За тия пари :) такива марки , горните 2 + краун , нео  и да ме извини някоя марка от Анадола ако съм я пропуснал :)

Е, този път не позна. Daewoo, Crown, Neo и т.н. са търговски марки. За уредите знаем, че се сглобяват в безименни китайски заводи, и просто им се лепва някакъв етикет накрая, в зависимост от това кой е направил поръчката.

С Beko нещата са по-различни. Те се произвеждат във фирмени заводи на марката в Турция, и качеството им е на малко по-високо ниво от китайските им събратя.

Така че моята препоръка е за Beko. От година и половина съм собственик на пералня от тази марка от ниския клас, засега се държи добре и не създава проблеми. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горещо ви препоръчвам да изберете нещо по читаво, и пак по-възможност с механичен програматор, но една идея по-висок клас. Инак това са пари хвърлени на вятъра. Ядовете с подобен клас машини не ги коментирам.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината да се колебая между двете не е разликата в цената от 20 лева, а защото за Beko със сигурност в един момент ще намеря по-лесно резервна част. За южнокорейската се съмнявам, че поддържат набор от резервни части и тези части регулярно едва ли бих могъл да намеря при нужда.

Иначе аз също съм доволен от Beko - имам два телевизора такива, работят.

Благодаря за загрижеността на всички, но не мога да отделя повече на този етап, а пералня ми трябва спешно. По принцип сте напълно прави за съотношението цена-качество, това е ясно в общия случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Причината да се колебая между двете не е разликата в цената от 20 лева, а защото за Beko със сигурност в един момент ще намеря по-лесно резервна част. За южнокорейската се съмнявам, че поддържат набор от резервни части и тези части регулярно едва ли бих могъл да намеря при нужда.

Иначе аз също съм доволен от Beko - имам два телевизора такива, работят.

Благодаря за загрижеността на всички, но не мога да отделя повече на този етап, а пералня ми трябва спешно. По принцип сте напълно прави за съотношението цена-качество, това е ясно в общия случай.

Идеята е машината да работи поне няколко години без ремонт, поне аз така си го представям, в този ред на мисли препоръчвам по-висок клас машина. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Един глас за Беко. Причините са описани по-горе.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи корейската,да ме извинят тези от другия отбор,ама Беко не е много за предоверяване.Преди време имах проблем с анадолски шедьоври от рода на Беко-не бяха поставили даже зегеров пръстен на стягащите болтове на двигателя....така,че за Daewоо съм.Ако мислиш от сега за гаранция по-добре си купи втора ръка....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горещо ви препоръчвам да изберете нещо по читаво, и пак по-възможност с механичен програматор

Колега , че аз преди две години търсех втора употреба и не намерих :no-no: та се принудих да взема един привилег ;) сигурно на десетина години и се надявам още толкова да ми изкара - не ща беко Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.