Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Въпросното дъно създаваше класическия на пръв поглед проблем-след стартиране на компютъра, вентилаторите развъртат,но няма картина и средно на 5 стартирания има 1 успешно. Извършил съм следните процедури:

1. Тест с ново захранване-без промяна в статуса-не пали.

2. Смяна на 4 кондензатора-без промяна в статуса-не пали.

Поръчал съм ново дъно,но ми е интересно къде може да е проблема. 

Другото което е интересно-титулярното захранване е отворено и проверено за раздути кондензатори-няма такива. Тествано е на друг компютър-работи. Реших да го замеря с мултицета, но по невнимание го бях настроил да мери променливо напрежение и ми показа стойности от ~26V на земя и жълт кабел.Замерването е направено при работещо захранване, закрепено към дъното. Какви бяха тези 26V?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Въпросното дъно създаваше класическия на пръв поглед проблем-след стартиране на компютъра, вентилаторите развъртат,но няма картина и средно на 5 стартирания има 1 успешно. Извършил съм следните процедури:

1. Тест с ново захранване-без промяна в статуса-не пали.

2. Смяна на 4 кондензатора-без промяна в статуса-не пали.

Поръчал съм ново дъно,но ми е интересно къде може да е проблема. 

Другото което е интересно-титулярното захранване е отворено и проверено за раздути кондензатори-няма такива. Тествано е на друг компютър-работи. Реших да го замеря с мултицета, но по невнимание го бях настроил да мери променливо напрежение и ми показа стойности от ~26V на земя и жълт кабел.Замерването е направено при работещо захранване, закрепено към дъното. Какви бяха тези 26V?

Как какви бе?Грешка-ако бяха 26V дъното не трябваше да съществува вече.....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Как какви бе?Грешка-ако бяха 26V дъното не трябваше да съществува вече.....

Ок-и аз така си мисля, но най-добре  да направя една снимка и да я кача.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ок-и аз така си мисля, но най-добре  да направя една снимка и да я кача.

Ето снимката: 

Публикувано изображение

В момента, в който снимах бях закачил захранването на един мой стар компютър. След това замерих по същия начин и другото захранване-там отчете 27V.Странна работа.Някой да обясни,ако е наясно,моля!

Редактирано от openmind (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

заминала батерия на мултицета може би....

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз със моите кьорави очи успях да забележа че уреда е поставен на променливо напрежение :) а трябва на постоянно да се постави ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз със моите кьорави очи успях да забележа че уреда е поставен на променливо напрежение :) а трябва на постоянно да се постави ;)

Моля прочетете ВНИМАТЕЛНО първия ми пост!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Прочетох го и какво ? ми поставете уреда на А  и питайте защо компа ми изгасна .

Уреда не измерва коректно като е на променливо напрежение .

ПП. А ако питаш защо спрямо земя ..... земята , шасито / кутията на компютъра / и минуса са едно и също .

Редактирано от jonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мислиш ли,че не съм го замерил на постоянно-всичко е наред там. Тези 26V ме интересуват. Повтарям-ЧЕТИ ВНИМАТЕЛНО!

П.П. Хайде да не си мерим познанията по електротехника и кое как се мери. Имам точен конкретен въпрос.

Редактирано от openmind (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

П.П. Хайде да не си мерим познанията по електротехника и кое как се мери.

Няма

Мислиш ли,че не съм го замерил на постоянно-всичко е наред там.

Замеря се със снежни топки :)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма

Замеря се със снежни топки :)

Ти направо замрази темата. :ph34r: . И все пак бих се радвал,ако някой  се навие да обясни стойността на променливото напрежение от снимката. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.