Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

#include<stdio.h>				 main ()				 {					  int fahr,celsius;					  int lower,upper,step;					 					   lower=0;								  upper=300;							 step=20;								 					   fahr=lower;					  while (fahr <= upper) {						   celsius=5*(fahr-32)/9;						   printf("%dt%dn",fahr,celsius);						   fahr=fahr+step;						   }							    				    }

Това е кода и не мога да разбера,защо не ми се задържа на екрана, след като напиша system("pause") пък ми дава грешки(пише,че функцията system не е декларирана).Знаете ли как мога да го направя да се задържа на екрана Компилатора,който ползвам е DEV C++.Благодаря ви.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

...

Това е кода и не мога да разбера,защо не ми се задържа на екрана, след като напиша system("pause") пък ми дава грешки(пише,че функцията system не е декларирана).Знаете ли как мога да го направя да се задържа на екрана Компилатора,който ползвам е DEV C++.Благодаря ви.

getchar

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И с него пробвах не става,някакви друг идеи да имате ?

Цък. Втория коментар дава инфо за DEV C++.

Тук се обсъжда същия проблем. Както споменават, винаги можете директно да отворите конзола и през нея да изпълните програмата си - така няма как да се затвори автоматично.

Поздрави !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Много Ви благодаря и на двамата.Стана работата, оправи се.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично винаги съм използвал: getch() въпреки че се налага и #include <conio.h.> за програмите с които ми се е налагало да работя става (ТУ). :P

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично винаги съм използвал: getch() въпреки че се налага и #include <conio.h.> за програмите с които ми се е налагало да работя става (ТУ). :P

И двете (със system("pause")) са крива работа. Примерно работят само под Уиндоус. Както каза soundtracker или през конзола или настройка на IDE-то са правилният начин.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бих го предложил и бих се съгласил, но доколкото четох, точно getch() не е стандартна функция. А както каза и @flare, system("pause") не е ясно дали ще работи извън Windows.

Няколко дискусии по темата с getch(): цък и цък

P.S. Напредналия програмист гледа да не е зависим от IDE конзолите и прозорците, които отварят - той би стартирал самостоятелна такава (било то cmd, Konsole, Terminal, etc. ). В Ubuntu например, никога не разчитам на IDE-тата да ми отварят/затварят конзолни прозорци, независимо дали говорим за Java, C, или каквото и да било. Спестява доволно количество проблеми :).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За да ползваш system("pause") трябва да добавиш #include <cstdlib> в началото на програмата.

Мисля, че имаш предвид #include <stdlib.h>

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.