Премини към съдържанието
Mitsubishi Eclipse 2G

Отвратилно-дразнещ проблем с Acer Aspire 5536G

Препоръчан отговор

Здравейте, лаптопа е старичък, но като цяло върши работа и даже някоя игричка разцъквам като DiRT3, Crysis, Assassin's Creed. Както и да е...Oт година (може би), рядко се случва един адски дразнещ проблем, а той е следният: както си гледам клип в тубата или филм от хард-да, картината замръзва, а звука почва адски да влачи, като, че касетофона влачи аудиокасетка. Прикачил съм *.arm файл. В момента на проблема, температурите на процесора, харда и видеото са нормални. На скоро гледах и за кофти сектори по харда. Няма грешки. Абсолютно съм сигурен, че проблема не е софтуерен, тъй като на скоро преинсталирах и въпросния проблем отново беше на лице.

Редактирано от Касперски (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте, лаптопа е старичък, но като цяло върши работа и даже някоя игричка разцъквам като DiRT3, Crysis, Assassin's Creed. Както и да е...Oт година (може би), рядко се случва един адски дразнещ проблем, а той е следният: както си гледам клип в тубата или филм от хард-да, картината замръзва, а звука почва адски да влачи, като, че касетофона влачи аудиокасетка. Прикачил съм *.arm файл. В момента на проблема, температурите на процесора, харда и видеото са нормални. На скоро гледах и за кофти сектори по харда. Няма грешки. Абсолютно съм сигурен, че проблема не е софтуерен, тъй като на скоро преинсталирах и въпросния проблем отново беше на лице.

Почистване на машината от прах :)

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да да да , преди да закупя този лаптоп приятел имаше същият който беше на 2 години и докато се разглеждаше в интернета му забиеше и ако е пуснал песен почва да я влачи ти както казваш и всичко се оправяше след рестарт. Почисти го гарантирам ти , че докато не се замърси отново няма да имаш този проблем.  :tongue2:

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, забравил съм да го спомена, преди 3-4 месеца е правена хардуерна профилактика, вкл. смяна на термопаста на процесора. Лаптопа го държа на бюра и много рядко в леглото. PS: Що с игрите не съм имал тоя проблем? А процесора тогава е на 97/8 градуса и нема космически забивки, освен спад в кадрите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, забравил съм да го спомена, преди 3-4 месеца е правена хардуерна профилактика, вкл. смяна на термопаста на процесора. Лаптопа го държа на бюра и много рядко в леглото. PS: Що с игрите не съм имал тоя проблем? А процесора тогава е на 97/8 градуса и нема космически забивки, освен спад в кадрите.

При тия 97-8 градуса все още имаш нещо което можеш да наречеш лаптоп. Не знам кога и кой ти е правил профилактиката но при лаптопите температури над 75 градуса са критични и крайно непрепоръчителни.

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При тия 97-8 градуса все още имаш нещо което можеш да наречеш лаптоп. Не знам кога и кой ти е правил профилактиката но при лаптопите температури над 75 градуса са критични и крайно непрепоръчителни.

Мда, забравих да кажа, че съм с AMD Athlon x64 или както му викат AMD Котлон. И да, машината е над 3 години и нямам проблеми. Вентилаторчето работи почти непрекъснато, без значение какво съм пуснал. Игрите загряват процесора, а не когато е на стендбай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали твоят е от моделите, на които не са им направени дупките на задния капак. Пробвай с извадена батерия. Пробвай с друг браузър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това че вентилатора върти постоянно означава че не смогва да охлажда.

Причините могат да са две.

1 задръстване с прах.

2 умряла термопомпа 

Признак за умряла термопомпа е и това че без товар температурите са приемливи но под товар отлитат.

Изтекъл е охлаждащия агент от тръбичката и топлината не успява да стигне достатъчно бързо от процесора до радиатора. Така на процесора температурата става висока а вероятно радиатора е доста по студен, но заради температурата на процесора биоса кара вентилатора да работи на макс.

Аман от това клише за AMD я питай на колко работят i5 и i7 па тогава да си говорим за котлони.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж дали твоят е от моделите, на които не са им направени дупките на задния капак. Пробвай с извадена батерия. Пробвай с друг браузър.

Да, дупките не са пробити, а само леко издълбани. Говорих преди време в сервиза да ги изринат, но отказаха.

Това че вентилатора върти постоянно означава че не смогва да охлажда.

Причините могат да са две.

1 задръстване с прах.

2 умряла термопомпа 

Признак за умряла термопомпа е и това че без товар температурите са приемливи но под товар отлитат.

Изтекъл е охлаждащия агент от тръбичката и топлината не успява да стигне достатъчно бързо от процесора до радиатора. Така на процесора температурата става висока а вероятно радиатора е доста по студен, но заради температурата на процесора биоса кара вентилатора да работи на макс.

Аман от това клише за AMD я питай на колко работят i5 и i7 па тогава да си говорим за котлони.

1. Лаптопа се държи само на маси, без покривки и много рядко в леглото. Търсих що е тва термопомпа за лаптоп - не открих. Не виждам къде по това дъно ше слагат тръбички. Все пак това е лаптоп, а не настолен. Биоса ми е адски постен. Нямам много настройки. Процесора ми е стар, ти ми говориш за новите амд-та.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, дупките не са пробити, а само леко издълбани. Говорих преди време в сервиза да ги изринат, но отказаха.

1. Лаптопа се държи само на маси, без покривки и много рядко в леглото. Търсих що е тва термопомпа за лаптоп - не открих. Не виждам къде по това дъно ше слагат тръбички. Все пак това е лаптоп, а не настолен. Биоса ми е адски постен. Нямам много настройки. Процесора ми е стар, ти ми говориш за новите амд-та.

Свали капака и пробий дупките, примерно с тънка бургия. Внимавай да не са прекалено близко една до друга, защото пластмасата може да се счупи. Всички лаптопи в последно време са с хийт пайп.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Е те тия медните тръбички са термопомпа или хитпайп се тая та те са пълни с хладилен агент а от системно прегряване тръбичката се пука и агента излита и това охлаждане вече не става и не се ремонтира.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено са много градусите. А причината може да е кофти термопаста, дето е левче килограма. Срещал съм подобни случаи. ///Колега, елиънуъра кърти ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А колко точно са температурите при интернет браузинг и докато гледаш нещо в тубата/HDD-то ? Викаш, че при тежки игри имал температура от ~100~ градуса, не е много, нормална е, но не е препоръчително за лаптоп. 

Публикувано изображение

Е те тия медните тръбички са термопомпа или хитпайп се тая та те са пълни с хладилен агент а от системно прегряване тръбичката се пука и агента излита и това охлаждане вече не става и не се ремонтира.

Олеле  :shock11:  Какъв е този лаптоп, никога не бях виждал подобно охлаждане ?!

Anyway, автора вика, че температурите му били ОК поне според него, вика, че проблема не е софтуерен и е преинсталирал много пъти, ако пък наистина се окаже така...

Ехааа, как ми намирисва на разпоен чипсет, който скоро ще дефектираа... :no-no:  Знам, че сега ще ме освиркате, че дрънкам глупости, но наистина имаше подобен симптом на един мой MSI и точно след тези симптоми чипсета дефектира...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Публикувано изображение

Само не ми е ясно, как тия медни тръбички се пукат от нагряване. Къде е ролята на охлаждането тогава? :D

А колко точно са температурите при интернет браузинг и докато гледаш нещо в тубата/HDD-то ? Викаш, че при тежки игри имал температура от ~100~ градуса, не е много, нормална е, но не е препоръчително за лаптоп. 

Олеле  :shock11:  Какъв е този лаптоп, никога не бях виждал подобно охлаждане ?!

Anyway, автора вика, че температурите му били ОК поне според него, вика, че проблема не е софтуерен и е преинсталирал много пъти, ако пък наистина се окаже така...

Ехааа, как ми намирисва на разпоен чипсет, който скоро ще дефектираа... :no-no:  Знам, че сега ще ме освиркате, че дрънкам глупости, но наистина имаше подобен симптом на един мой MSI и точно след тези симптоми чипсета дефектира...

В нета и гледане на филми, процесора е на около 60 градуса. Що се отнася за чипсета... ми той нещо се помотва с това дефектиране.. :D Преди 3-4 месеца като беше на профилактика, от сервиза нищо не споменаха за разлепване на чипсет и т.н.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не ми е ясно, как тия медни тръбички се пукат от нагряване. Къде е ролята на охлаждането тогава? :D

Преди 3-4 месеца като беше на профилактика, от сервиза нищо не споменаха за разлепване на чипсет и т.н.

Когато се нагряват, се разширяват. Когато се изстудяват, се свиват. При системно разширяване и свиване, се получават проблеми като пукане или отлепяне на чипсета. Над 90 градуса е висока температура. Направи си прорезите на капака. И трябва да се види какво са ти сложили на процесора, ако изобщо са ти сложили нещо. Някои охлаждания са предвидени за термолепенка, а не за паста. Виждал съм опит да се запълни цялото пространство с паста, защото са нямали лепенка или въобще да не е сложено нищо.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Направи си прорезите на капака. И трябва да се види какво са ти сложили на процесора, ако изобщо са ти сложили нещо. Някои охлаждания са предвидени за термолепенка, а не за паста. Виждал съм опит да се запълни цялото пространство с паста, защото са нямали лепенка или въобще да не е сложено нищо.

За да направя прорезите, трябва да смъкна цялото дъно. Веднъж само разглобих лаптопа и стигнах до дъното, но ме хвана шубе да не счупим нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.