Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Здравейте приятели :) Имам си малка табличка в exel, с която си следя нещата които съм поръчал дали са пристигнали, колко съм заплатил за тях, за колко съм ги продал, печалба и разходи и т.н.

Ето я какво представлява:

post-308390-0-64067100-1383663201_thumb.

post-308390-0-04911500-1383663220_thumb.

На първото си пиша кои неща съм поръчал и си имат номер отстрани, а на второто - кои неща съм продал! Искам когато съм на втората страница и под първата колона "№" напиша числото което е от втората страница, автоматично под колоната продукт на втората страница да се появява съответното име от номера на първата страница :) Примерно: на втората страница, пиша номер 39 под първата колона, и на втората колона автоматично да се появява продукта което съответства на колона "Име" от първата страница :) Ако имате други идеи как да си направя таблицата с друга програма, която ще ме улесни в използването очаквам вашите мнения :) Благодаря!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С ексел става много лесно, но трябва да знаеш какво е това формула, клетка и как се работи с тях. Иначе обяснението или показването как се прави ще са безмислени.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ясни са ми формулите, с простичките формули от сорта на средно аритметично, максимум, минимум, IF, SUM, съм работил, клетката също, просто не мога да се сетя как ще стане :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://office.microsoft.com/bg-bg/excel-help/HP010062411.aspx

За трети път я прочитам и не мога да схвана как да го направя...? Само съвет искам не да ми я правите цялата :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

=VLOOKUP(A***;$A$***:$B$***;2; )

A*** - клетката в която пишете номера

$A$***:$B$*** - колоните и редовете в които търсите

2 - поредността на колоната в която търсите, колона 1 е с номерата

номерата в колона 1 трябва да са сортирани възходящо

пп Това се слага в клетката в която искате резултата.

Редактирано от algrab (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Друга алтернатива е база данни MS Access, но там става малко по сложно с заявки и формуляри по таблици и създаване на отчети (архиви). С формулярите могат да се управляват таблици в една база данни въвеждане и извеждане на резултата маркиране де-маркиране на редове от таблица при заявка но това трябва да имате познания за работа с Access (Всичко става там лесно ако е направено всичко което отнема почти ден постоянна работа зависи от заданието). Но най удачния вариант е Excell пред бизнес навигатор и ТРЗ Микроинвест.  Зависи всичко предимно от работата ви и какви заявки/продажби изпълнявате.

Редактирано от ST305 (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не става, от два дена си играя. Не е от мързел просто не мога да го схвана :/Може ли имейл или нещо подобно да пратя файла и някой да го направи и да видя как е станало да знам за следващият път?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Е не става, от два дена си играя. Не е от мързел просто не мога да го схвана :/Може ли имейл или нещо подобно да пратя файла и някой да го направи и да видя как е станало да знам за следващият път?

Заповядайте . На страницата има и имейл за връзка. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте и от мен. Помогнете ми за функцията IF. В моя случай си правя таблица в която искам след като въведа два записа в един ред да ми отчита грешка. Тоест правилното решение е на всеки ред да има само един запис независимо от стойността в клетката.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.