Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

joninn

Декодер за цифрова ефирна телевизия - компютър

Препоръчан отговор

Здравейте! Интересувам се дали към декодер за цифрова ефирна телевизия мога да подавам сигнал от компютър, посредством подходящи кабели,  и да гледам на CRT телевизор.

Дано съм уцелил мястото на публикация за тази тема.

Благодаря Ви!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Интересувам се дали към декодер за цифрова ефирна телевизия мога да подавам сигнал от компютър, посредством подходящи кабели,  и да гледам на CRT телевизор.

Дано съм уцелил мястото на публикация за тази тема.

Благодаря Ви!

Целта каква е?Да пуснеш сигнал от компютър,в същия телевизор,с който гледаш телевизията ли?Дори и да включиш компютър към аналогов вход на такъв първобитен телевизор,няма да ти изкара хубава картина.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От компютъра към декодера - няма как!

От декодера към компютъра???

Не е нужно да свързваш декодера с компютъра, че да гледаш на монитора.Ако искаш да гледаш на компютърния монитор, добре. Трябва ти подходящ кабел и възможнаст за токава свързване.(Ако няма такава възможност, то няма как да стане)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От компютъра към декодера - няма как!

От декодера към компютъра???

Не е нужно да свързваш декодера с компютъра, че да гледаш на монитора.Ако искаш да гледаш на компютърния монитор, добре. Трябва ти подходящ кабел и възможнаст за токава свързване.(Ако няма такава възможност, то няма как да стане)

Не си сигурен, нито пък убеден в твърдението си! Да си чувал случайно за Dream Multimedia? Имам два такива DM500S които са със сателитен тунер, но има такива с кабелен или ефирен - въпрос на избор при закупуването! Вече има и DM600 HD с избор между S-2 / T-2 / C-2 тунери! Именно с такъв линукс приемник се гледа всичко от компютъра през приемника на телевизора!!! Ако не знаеш как - има доста инфо в нета за това - просто ползвай гугъл ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятността автора на темата под "декодер за цифрова ефирна телевизия" да разбира такъв приемник е нулева.

Така че в най-общия случай отговора е, че връзката компютър-телевизор няма общо с декодера, освен ако не иска да гледа 

филми от компютъра на декодера, тогава трябва да го запише филма на флашка и така да го гледа на декодера.

Какви кабели или адаптери са му необходими за да изкара сигнал от компютъра на телевизора - зависи от това какви изходи има компютъра и какви входове телевизора му.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Пак не сте допрочели за DM ;)

Този модел приемници (а и всички линукс такива) ползват компютъра като сървър и всички филми, които имаш на компютъра си ги гледаш през приемника на телевизора - свързването е само и единствено по лан мрежа между компютъра и приемника (достатъчно е само да имаш рутер или кроснат кабел, но при него ти трябва и втора лан карта на компютъра), а приемника си се свързва с телевизора по стандартните начини (чинч - бил той композитен или компонентен (по-добрия от двата), скарт, RF и в най-добрия случай HDMI)!!! ;)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не съм виждал тези декодери за цифрова ефирна телевизия и затова се породи въпросът ми. Явно не всички успяха да разберат какво питам. Мога ли от настолния си компютър, от който изходите са само с цифров сигнал да ползвам CRT телевизор като монитор, чиито пък входове са аналогови, посредством въпросния декодер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте! Не съм виждал тези декодери за цифрова ефирна телевизия и затова се породи въпросът ми. Явно не всички успяха да разберат какво питам. Мога ли от настолния си компютър, от който изходите са само с цифров сигнал да ползвам CRT телевизор като монитор, чиито пък входове са аналогови, посредством въпросния декодер.

Не. Има конвертори VGA към композитен сигнал ама по-евтино ще ти излезе да си купиш един монитор втора употреба, а и ще ти вади по хубава картина от тая която ще излезе на CRT телевизор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.