Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×

Препоръчан отговор

Имам ето такъв лаптоп Samsung NP270E5V-X01BG
и ето такъв кабел (от рутера) 
Публикувано изображение
Има ли начин с него да направя връзка между лаптопа и старата щайга да си прехвърля по-обемните файлове?

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS
2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit
таг линкове, грешен раздел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Тикаш един край на кабела в рутера, а другия край в ланкартата на лаптопа.Предварително трябва да си избрал "Получавай автоматично IP адрес" за лаптопа.

На "старата щайга" трябва да си шернал(споделил) дяла от харда, от който ще копираш. После, отваряш "моя компютър"(на лаптопа) и в адресната лента пишеш: 192.168.1.100c$. Това е за шернат С:. Ако искаш да се свържеш с D: на отсрещния компютър пишеш: 192.168.1.100d$ и тн.Ако има проблеми със свързването сложи парола на акаунтите на двата компютъра.

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

A стария компютър как ще участва в цялата връзка като съм свързал с кабела лаптопа и рутера?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не е ли свързан към рутера?

Ако не е свързан към рутера, правиш следното: Слагаш един край на кабела в ланкартата на стария компютър, а другия край на кабела, в ланкартата на лаптопа.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той не е ли свързан към рутера?

Ако не е свързан към рутера, правиш следното: Слагаш един край на кабела в ланкартата на стария компютър, а другия край на кабела, в ланкартата на лаптопа.

И аз за това питах, щото имам само 1 кабел. Видях обаче че за директна връзка вършел работа само кръстосан кабел, не и прав. Може ли някой да ми каже моя (на снимката горе) какъв е?

Редактирано от Krasimir Trifonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се вижда какъв е твоя кабел.Гледай подредбата по цветове на кабелите. http://coffebreak.info/wp-content/uploads/2010/05/EthernetRJ45A.gif

Редактирано от krali (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има ли начин с него да направя връзка между лаптопа и старата щайга да си прехвърля по-обемните файлове?

Зависи колко е стара старата щайга.

При съвременните мрежови карти сами разпознават дали кабела е прав или кроснат и работят и с двата варианта. 

А рутера няма ли WiFi?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Има разбира се, ама да си пращам по скайп 50-ти ГБ...

?????????????????????

А като го вържете с кабел как ще ги прехвърлите????

Дали връзката е жична или безжична няма ама абсолютно никакво значение. Когато лаптопа ви е свързан безжично към рутера също може да достигне до дяловете на диска на старото ви РС стига те да са шернати.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова прост въпрос изписахте толкова много глупости... 

Има два варианта за прехвърляне на файловете използвайки наличните материали (1 кабел, 1 рутер, настолен комп и лаптоп).

1. Настолния е вързан с кабела към рутера, а лаптопа - безжично. Споделят се файловете от настолния. От лаптопа се отваря съответната папка на настолния и се копират. Скорост -> зависи от това колко е стар настолния и с каква скорост може да "подава" данните, от рутера (какъв стандарт безжична мрежа поддържа) и от безжичната мрежова карта на лаптопа. Безжичната мрежова карта на лаптопа, доколкото се вижда от спецификацията, поддържа до 150мбит безжична мрежа (реалния трансфер е наполовина - около 7-8МБ/с ). Ако и рутера поддържа този стандарт(802.11n) и приемем, че стария настолен може да поддържа такава скорост - би трябвало да можете да прехвърляте с около 7-8 МБ/с. Ако обаче рутера поддържа само стария стандарт(802.11g), то тогава ще можете да прехвърляте с до 2,5МБ/с

2. Свързвате настолния компютър с кабела към лаптопа. За целта е необходим или кроснат кабел или поне едната мрежова карта да е гигабитова. Доколкото видях от спецификацията на лаптопа, той е със 100мбитова, така че да се надяваме поне на настолния да е гигабитова или кабела, който имате да е кроснат (малко вериятно). Ако приемем, че едно от следните неща е налице и сте успели да свържете двата компютъра директно и успешно (евентуално може да се наложат някои настройки, като например ръчно задаване на ИП), скоростта която може да се достигне на трансфер за 100мбит-ова лан карта е около 10-12 МБ/с.

Лично аз препоръчвам първия вариант. С оглед на текущите данни и наличните консумативи при автора, вероятно втория вариант е неизпълним към момента.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи колко е стара старата щайга.

При съвременните мрежови карти сами разпознават дали кабела е прав или кроснат и работят и с двата варианта....

изпод пръстите ми го взе :D  Да, съвременните карти си бацат с auto negotiation и не им дреме за кабела :)

с безжична нали е по-бавно..?

разбира се, ама колко по-бавно си мислиш, че е? Гаранция, че колкото и да е бавно, ще ти свърши работа. Предполагам няма да стриймваш HD видео от единия на другия комп :D

Като си боцнеш кабелчето в лаптопа и в компа, даваш статични ИП адреси, примерно 192.168.0.123 и 192.168.0.185, споделяш папките (в Уин 7 е мааалко по-особено) и действаш. Ако нещо ти се опъва някоя от кошниците, може да я напъне ти, като първо провериш дали има ping и после драскаш в команд промпта : net use s: 192.168.0.(адреса на машината, която се опитваш да достъпиш))името на папката. Примерно : net use s: 192.168.0.185shared Требе ти се появи при другите дялове от харда - C:, D:....

Същата работа може да я свършиш и като вържеш лаптопа безжично към рутера. Ако нямаш активирано ДХЦП на рутера, пак задаваш статични ИП адреси и действаш по същия начин. Гледай ЗАДЪЛЖИТЕЛНО щайгите да са от една работна група. Ай наздраве ся :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не мога да споделя файловете обаче:

http://prikachi.com/images/625/6788625d.jpg

http://prikachi.com/images/915/6788915b.jpg

Редактирано от Krasimir Trifonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/626/6788626F.jpg 

Пиши в гугъл "enable simple file sharing"

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

start -> control panel -> administrative tools ->service

Проверете дали ви е стартирана услугата за споделяне (казва се Service).

Трябва да сте влезли в системата като администратор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images/915/6788915b.jpg

Ами или браузърът или форума нещо са се бъгнали, докато съм писал. Мисълта ми беше да пишеш в гугъл "enable simple file sharing". Има инструкции с картинки направо.

Редактирано от badsector (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Нещо не ми се получи - нито директна връзка, нито с рутер. Споделих дяла на старата машина, зададпх статични IP-та първо пробвах с 192.168.1.1 и 192.168.1.2 (маската и двата компа си излиза сама), после с тези които е предложил badsector и пиша в адресната лента на експлоръра на лаптопа IP-то на старияd$ (пробвах и без $ и с главно D) - нищо не намери.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Golden FTP server :: Free Download

И си шарни целия дял  с него  след което мести каквото искаш  и където искаш .

Редактирано от AlkatrazBG (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.