Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Joll1Roger

Звуков сигнал при стартиране на компютъра

Препоръчан отговор

Миналата сряда като се прибрах от работа ми направи впечатление , че тока е спирал през деня при пускане на компютъра издаде един продължителен бииииип сигнал за около 3-5 сек спря за около сек. и последва един бип и всичко си тръгна нормално.Изчаках да зареди след , което го изгасих и стартирах отново но нямаше сигнал в четвъртък всичко беше ок , но през ноща тока пак беше спирал и в петък вечерта пак тръгна със звуковия сигнал от по-горе , така реших ,че сигнала е заради спирането на тока до тази сутрин когато стартира със сигнал без да е спирал тока.

Какво се опитва да ми каже този сигнал.

GB 990FXA-UD5

FX-8320

2x4Gb Exceleram

ATI HD5850

Старо но вярно Chieftek 550W

П.П.Компютъра стартира и  работи без никакви проблеми независимо от сигнала.

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"последва един бип и всичко си тръгна нормално"

Нормално е, не се притеснявай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

"последва един бип и всичко си тръгна нормално"

Нормално е, не се притеснявай.

В какъв смисъл е нормално?Не съм се притеснил много след като стартира и работи просто ми стана интересно.

Каква може да е причината изведнъж да започне да издава този сигнал веднъж на няколко стартирания , и какво значи този продължителен (бииип последван от единичен бип)?

Благодаря

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Виж ето тук.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Миналата сряда като се прибрах от работа ми направи впечатление , че тока е спирал през деня при пускане на компютъра издаде един продължителен бииииип сигнал за около 3-5 сек спря за около сек. и последва един бип и всичко си тръгна нормално.Изчаках да зареди след , което го изгасих и стартирах отново но нямаше сигнал в четвъртък всичко беше ок , но през ноща тока пак беше спирал и в петък вечерта пак тръгна със звуковия сигнал от по-горе , така реших ,че сигнала е заради спирането на тока до тази сутрин когато стартира със сигнал без да е спирал тока.

Какво се опитва да ми каже този сигнал.

GB 990FXA-UD5

FX-8320

2x4Gb Exceleram

ATI HD5850

Старо но вярно Chieftek 550W

П.П.Компютъра стартира и  работи без никакви проблеми независимо от сигнала.

Благодаря

Погледнете това, http://oswindows.yolasite.com/biosbeepcodes.php

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Award bios няма горе-посочения сигнал.Ако има други мнения стреляйте.

П.П. Проверих паметта няма грешки.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.