Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Миналата седмица реших да пробвам новата версия на COD (а и чакам Assassin Creed - Black Flag) и реших да си ъпгрейдвам щайгата за новите "круши". Ама работата се оказа "уууупс гредъ", защото "крушите" са доста големи. Не съм в бранша на хардуера и сега си правя нова щайга:

MB

ASUS Z87M-PLUS /Z87/LGA1150

CPU

I7-4770K /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

RAM

2x8G DDR3 1600 KINGSTON

HDD

2T SG SATA 6G/7200 64M

VC

PALIT GTX760 JETSTREAM 4GB D5

CASE

FD CORE 3000 USB3 ATX BLACK

PSU CM B700W /APFC

Ще съм благодарен да си кажете мнението, кое може да се подобри и/или замени. По мои груби изчисления тази щайга излиза около 2100 лв. Периферните устройства не се включват.

Редактирано от pit
грешен раздел (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязва се, че е правена за клок, но е добре да се вземе един охладител за целта. Иначе бих променил само захранването и видеокартата. ;) Може да се мине и с 8GB RAM ще е достатъчна, а и едно ССД няма да е зле.

Редактирано от Jotto_del (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB N760OC-4GD GTX760 4GB DDR5

Няма разлика в характеристиките,но за мен е по-добра.

Директен линк в ник*ма

Редактирано от Bandle (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Забелязва се, че е правена за клок, но е добре да се вземе един охладител за целта. Иначе бих променил само захранването и видеокартата. ;) Може да се мине и с 8GB RAM ще е достатъчна.

Нямам намерение да овърклоквам процесора. Просто прегледах доста сайтове и конфигурации и търся оптималната, но тъй като не се занимавам с хардуер искам и друго мнение, за което благодаря. С каква видеокарта би заменил?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да клокваш вземай този процесор I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

По-бюджетен и с същата честота 

Идиотски въпрос:Монитора 1080 Full HD ли е?Защото, ако е с ниска резолюция и това видео е достатъчно ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако няма да клокваш вземай този процесор I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

По-бюджетен и с същата честота 

Идиотски въпрос:Монитора 1080 Full HD ли е?Защото, ако е с ниска резолюция и това видео е достатъчно ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

Около 2000 лв. Монитора ми е Asus 3D FullHD. Търся оптималния вариант на конфигурация, при която игрите след 2-3 години ще могат да вървят (не претендирам за качество а просто да тръгнат)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB P85-D3 /LGA1150

I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150

CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V

ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

CM ELITE 431 SIDE WINDOW

CORSAIR TX V2 Series 650 Watt ATX Power Supply

FD 120MM SILENT SER R2(x2)

3TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M

Единствено видеото го изкарах по-слабо.Дъното е ново и след време могат да се "ъпгрейднат" някой части

Количка:http://nikem-bg.net/cart/49367p1r49881p1r47834p2r1005345p1r49379p1r1000580p1r45623p1r44709p1rf.html

SAPPHIRE VAPOR-X HD7950 3G OC-Виж това видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прима виста бих сменил процесора с по-евтин за сметка на по-висок клас видеокарта.i5 4670K няма да е по-лош за игри от 4770K, но разликата от около 200 лева може да се налее в R9 290.

Редактирано от killchain (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

GB P85-D3 /LGA1150

CORSAIR 2x8GB Vengeance DDR3 1600Mhz 1.5V

ASUS GTX760-DC2OC-2GD5

CM ELITE 431 SIDE WINDOW

CORSAIR TX V2 Series 650 Watt ATX Power Supply

FD 120MM SILENT SER R2(x2)

3TB SEAGATE SATA 6G/7200/64M

Единствено видеото го изкарах по-слабо.Дъното е ново и след време могат да се "ъпгрейднат" някой части

Мерси за конфигурацията. Да, то след време така или иначе ще се ъпрейднат части, но доколкото четох насам-натам из форуми и т.н. май видео-картата е най-важна, за сметка на 3 ТВ диска

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се отказвай от "К" процесор.

Той каза, че няма да клоква, а I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 работи на същата честота.Би ли обяснил защо да не се отказва?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На прима виста бих сменил процесора с по-евтин за сметка на по-висок клас видеокарта.i5 4670K няма да е по-лош за игри от 4770K, но разликата от около 200 лева може да се налее в R9 290.

Добър вариант!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Той каза, че няма да клоква, а I7-4771 /3.5G/8MB/BOX/LGA1150 работи на същата честота.Би ли обяснил защо да не се отказва?

Защото в един момент може да му потрябват повече МХз.Като ще се дават пари-по-добре да е за отключен;клоква се елементарно,хлади се сложно :D .

пп Не че В700 няма да държи (660W+12),ама за 130 лв (които си решил да дадеш)-можеш да вземеш едно Райдърче 750.

Редактирано от johny01 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

За толкова пари поне според мен трябва да вкарашSSD и R9 290 ,но изчакай да излязат картите с хубавите охладите,не с тези турбини.

GB B85-HD3 /1150

PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE

2TB SEAGATE ST2000DM001 64MB

4GB DDR3 1600 A-DATA PRO 2Х

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

GB R9 290 4GB DDR5 R929D5-4GD-B

Samsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/s

2 118 лв

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение и от мен:

Обща стойност - 2 207.90 лв. с ДДС

100-тина лева над бюджета, но пък съм включил SSD и невероятна видео карта. Щом  няма да се клоква това дъно е повече от достатъчно, Процесорът е i7 и няма да има проблеми и с най тежките приложения. Оперативната памет е 8GB, но според мен е достатъчна, а и винаги може да се добави още. Имаш 1TB хард диск и SSD за ОС. Кутията и захранването също са много добри, а видеокартата е невероятна и ще подкара и най новите игри на 4K резолюция.

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето едно предложение и от мен:

Обща стойност - 2 207.90 лв. с ДДС

100-тина лева над бюджета, но пък съм включил SSD и невероятна видео карта. Щом  няма да се клоква това дъно е повече от достатъчно, Процесорът е i7 и няма да има проблеми и с най тежките приложения. Оперативната памет е 8GB, но според мен е достатъчна, а и винаги може да се добави още. Имаш 1TB хард диск и SSD за ОС. Кутията и захранването също са много добри, а видеокартата е невероятна и ще подкара и най новите игри на 4K резолюция.

Поздрави!

Мерси за конфигурацията! Все пак като е гарга - да е рошава! Основно ползвам компютъра за програмиране на С#, РХР, ... и най-вече за игри!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H87M PRO4 /LGA1150XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0XSamsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/sCM CM-690 II LITE / BLACKSAPPHIRE R9 290 4GB GDDR5PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE2X4G DDR3 2400 GEIL EVO POTENZA1.5T SG SATA 6G 64M 7200Обща стойност - 2 043.88 лв. с ДДС Количка.Страхотно дъно, процесор на нивото на i7 на супер цена :), най-доброто ССД за парите си, просторна кутия, видео от новата серия на АМД, рам на 2400 мхц, мисля, че 8 ГБ са напълно достатъчни засега, захранване 750 вата със сребърен сертификат и голям и евтин хард (за сравнение - 2 ТБ са около 160 лв.)ПП: В сайта на никем пише, че процесора се клоква до 3,7, но не съм сигурен дали ще стане с боксовото охлаждане.

Около 2000 лв. Монитора ми е Asus 3D FullHD. Търся оптималния вариант на конфигурация, при която игрите след 2-3 години ще могат да вървят (не претендирам за качество а просто да тръгнат)

То и на машина с Core2Duo игрите ще ти тръгнат, нали знаеш :)

Редактирано от Avicii (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ПП: В сайта на никем пише, че процесора се клоква до 3,7, но не съм сигурен дали ще стане с боксовото охлаждане.ПП2: То за тази цел и дъно ще трябва да се сменя... въобще не съобразих :)

Хъх. Пише, че това му е turbo честотата. Някак е показно като грешка и не е въведено правилно, докато не се разшири текста на данните. Та, процесорът не се клоква, освен по шина. x) 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

ASROCK H87M PRO4 /LGA1150XEON E3-1230V3/QUAD/3.3/8M/B0XSamsung 120GB SSD 840 EVO SATA 6Gb/sCM CM-690 II LITE / BLACKSAPPHIRE R9 290 4GB GDDR5PSU FORTRON RIDER 750 BRONZE2X4G DDR3 2400 GEIL EVO POTENZA1.5T SG SATA 6G 64M 7200Обща стойност - 2 043.88 лв. с ДДС Количка.Страхотно дъно, процесор на нивото на i7 на супер цена :), най-доброто ССД за парите си, просторна кутия, видео от новата серия на АМД, рам на 2400 мхц, мисля, че 8 ГБ са напълно достатъчни засега, захранване 750 вата с бронзов сертификат и голям и евтин хард (за сравнение - 2 ТБ са около 160 лв.)ПП: В сайта на никем пише, че процесора се клоква до 3,7, но не съм сигурен дали ще стане с боксовото охлаждане.ПП2: То за тази цел и дъно ще трябва да се сменя... въобще не съобразих :)

Само да вмъкна че захранването е със сребърен сертификат(една стъпка нагоре от бронзовия)

На хеона му се "качва" турбото до 3.7 и няма да работят реално 4те ядра с 8то нишки при 3.7 :)

За хеон процесор не трябва кой знае какво дъно и H81,М ще го подкара. Той не може да се клоква. Така че...  :)

ПП: А по шина ще си иска H87 дъно за някакви 150 MHz отгоре.

Редактирано от Johnny PRO (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.