Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

kamkos

избор на слушалки

Препоръчан отговор

Трябва ми малко помощ за избор на слушалки ( за подарък).Бюджета е 50 лв.

Спял съм се на тези 2 модела но може би има и по-добри предложения в този ценови диапазон

http://www.technopolis.bg/b2c/details/395746/P11070201/Stereo-slushalka-PIONEER-SE-M290

.http://slushalki.net/shop/hi-fi-slushalki/studiini-dj-slushalki/akg-k-44-v2-detail

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чуди грам. Взимай AKG.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не се чуди грам. Взимай AKG.

Аз пък не бих бил толкова убеден - точно от AKG в този ценови клас имам не толкова добри впечатления от един друг модел - K-512 - доста криви средни и високи, което при определени жанрове музика не се забелязва, но пък при други е ушеизвадно.Слушалки се избират със слушане.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя ценови диапазон не могат да се очакват чудеса все пак...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В тоя ценови диапазон не могат да се очакват чудеса все пак...

Могат - Sennheiser HD-201. Не съм ги слушал, но от това, което чета, звучат много добре при достатъчна мощност от звукова карта/усилвател.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Sennheiser HD-201 не са за препоръчване. Зеповете са добри но в доста по-високия ценови диападон.

До 50 лв. слушалките ще свирят с обикновено по изразени ниски честоти и не може да се очаква някъква линейност и баланс, но пък това се харесва на част от потребителите. http://www.bomba.bg/computers/multimediq/slushalki-za-pc/slushalki-sony-headset-mdr-xb200-sini-mdrxb200l-ae.html тези съм ги слушал и са с доста изразен бас, прилепват добре към ушите и изолират добре от външния шум. Общо взето за тези пари всички марки свирят приблизително по един и същи начин.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон може да прослушаш Superlux http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/Superlux.html . Аз съм слушал моделите HD681EVO, HD668B и Superlux HD330 определено според мен са по-добри от горепосочените AKG и Pioneer- лично мнение. Като цяло за тази цена според мен са добър избор, но ги чуй, ако можеш-гледам вече ги имат в наличност.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В този ценови диапазон може да прослушаш Superlux http://www.musicworld.bg/bg/m_4220000/Superlux.html . Аз съм слушал моделите HD681EVO, HD668B и Superlux HD330 определено според мен са по-добри от горепосочените AKG и Pioneer- лично мнение. Като цяло за тази цена според мен са добър избор, но ги чуй, ако можеш-гледам вече ги имат в наличност.

Ако освен на фасон на западни марки го докарват и на звук, ще съм изненадан, тъй като по принцип съм доста скептично настроен към подобни имитации.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако освен на фасон на западни марки го докарват и на звук, ще съм изненадан, тъй като по принцип съм доста скептично настроен към подобни имитации.

То затова се слуша, доста изненадан може да останеш-бият доста по-скъпи и "западни" модели-лично и не само мнение. В случая имитацията е доста удачна с оглед на това, че могат да се използват консумативите на оригиналите. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но заедно с племенника ми( за когото са слушалките) решихме да отидем до Т....полис и на място да си избере.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговорите, но заедно с племенника ми( за когото са слушалките) решихме да отидем до Т....полис и на място да си избере.

Купи на детето едни такива  http://www.bomba.bg/computers/multimediq/slushalki-za-pc/slushalki-sennheiser-hd-598-high-end-open-circumaural-senh-hd598.html и ще те споменава с добро докато си жив.

Вчера ми ги доставиха и не мога да им се нарадвам. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи на детето едни такива  http://www.bomba.bg/computers/multimediq/slushalki-za-pc/slushalki-sennheiser-hd-598-high-end-open-circumaural-senh-hd598.html и ще те споменава с добро докато си жив.Вчера ми ги доставиха и не мога да им се нарадвам.

Детето дали има най-малкото култура на слушане, че да е оправдана такава покупка?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вярно, че не всеки може да оцени това, но не подценявай децата!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи на детето едни такива  http://www.bomba.bg/computers/multimediq/slushalki-za-pc/slushalki-sennheiser-hd-598-high-end-open-circumaural-senh-hd598.html и ще те споменава с добро докато си жив.

Знаеш ли колко време работя за тези пари....:)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лек офтопик: как се представят, сравнени с по-старите модели (HD-555 и HD-595)?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Лек офтопик: как се представят, сравнени с по-старите модели (HD-555 и HD-595)?

HD-595 е по-стария брат на 598. Мисля, че освен идентичен вънщен вид използват и едни и същи драйвери и за това имат и идентични характеристики. Не съм имал модела за пряко сравнение, 598 са с по-луксозна изработка и дизайн, имат полирани "абаносови" лайснички и са супер красиви и удобни за продължително носене. Звукът е много добре балансиран и няма нужда от подпиране или затихване на определени честоти от спектъра с еквалайзери. Доста са мощни и няма изкривяване на звукът при високи нива на слушане/това пък не е полезно за слуха/. Аз ги слущам с външна звукова карта с вграден слушалков усилвател Asus- XonarU7, SNR 114dB, DAC - CS4398, THD+N @ 1KHz(-3dB) - Up to 0.0006% - 10Hz~46KHz, SRR - Up to 192KHz @ 16/24 bit. Слушалките си заслужават всяка стотинка. За джаз и класика са несравними /може да чуеш как диригента си сгъва кадифената кърпичка пхреди да размаха палката/, а за хеви метъл направо могат да ти разкъртят главата. 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Знаеш ли колко време работя за тези пари.... :)

Знаеш ли защо толкова дълго работиш за толкова малко пари?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но навлизаме в друга тема :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, но навлизаме в друга тема :)

Не навлизаме, просто си погледни интересите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

HD-595 е по-стария брат на 598. Мисля, че освен идентичен вънщен вид използват и едни и същи драйвери и за това имат и идентични характеристики. Не съм имал модела за пряко сравнение, 598 са с по-луксозна изработка и дизайн, имат полирани "абаносови" лайснички и са супер красиви и удобни за продължително носене. Звукът е много добре балансиран и няма нужда от подпиране или затихване на определени честоти от спектъра с еквалайзери. Доста са мощни и няма изкривяване на звукът при високи нива на слушане/това пък не е полезно за слуха/. Аз ги слущам с външна звукова карта с вграден слушалков усилвател Asus- XonarU7, SNR 114dB, DAC - CS4398, THD+N @ 1KHz(-3dB) - Up to 0.0006% - 10Hz~46KHz, SRR - Up to 192KHz @ 16/24 bit. Слушалките си заслужават всяка стотинка. За джаз и класика са несравними /може да чуеш как диригента си сгъва кадифената кърпичка пхреди да размаха палката/, а за хеви метъл направо могат да ти разкъртят главата.

Ако наистина 598 е със същите говорители като 595, то говорителите са същите и като тези в HD-555. И какво излиза - плащаш 200 лева за дизайн (преди 4 години купих HD-555 за около 170 лева, а те се различават от HD-595 доколкото знам основно по това как е направена решетката на гърба и по това, че имат стойка в комплекта). От въпросните HD-555 има още какво да се иска, но това е по-скоро по вина на звуковата ми карта (10-15 годишна Yamaha DS-XG) - с по-хубава ще свирят по-добре, сигурен съм.Така де, честито, с кеф да си ги слушаш, аз просто си коментирам :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дори и да са със същите драйвери, нали знаеш, че акустиката е всичко. В наушниците на тези има разни твърди профили с различнен размер и обем, които дават отражение на звученето. Два драйвера по 1000 лв. вързани с канап на ушите няма да доставят звук като по евтини в подходящо оформление. Германците са се занимавали дълго с тези слушалки. Ако намеря сайта за сравнение на слушалки ще ти го пратя. Там има пълни АЧХ и други характеристики на стотици модели слушалки и може да се види защо едни слушалки наистина са добри и свирят и защо струват толкова пари и защо други не заслужават внимание. Може и да се вди и как производители на световноизвестни марки за аудио с големи претенции продават боклуци за много пари.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.