Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

С. Кондуров

Проблем с хард диск...

Препоръчан отговор

Здравейте колеги. Днес един приятел ми донесе хард диск Hitachi 160gb 7200rpm. Инсталирах си Уиндоус 7 ултимейт преди час и сега компа лети. Но ето това ме притеснява и незнам какво значи... Прикачам снимка цък

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи, че има 1 лош сектор. Имайки предвид, че вероятно е стар - това не е нещо необичайно (доколкото знам, не съм много навътре в тия неща все пак), но ако цифрата започне да нараства - тогава вече имаш проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки твърд диск си има определено количество заделени "резервни" сектори и когато част от работещите тръгнат да се развалят, започват да се ползват от резервните.На снимката първата стойност показва броя на преразпределените сектори, а втората - броя опити (успешни или неуспешни) да се прехвърли информация от използван към резервен сектор.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Всеки твърд диск си има определено количество заделени "резервни" сектори и когато част от работещите тръгнат да се развалят, започват да се ползват от резервните.На снимката първата стойност показва броя на преразпределените сектори, а втората - броя опити (успешни или неуспешни) да се прехвърли информация от използван към резервен сектор.

Да се притеснявам ли колега или не... Неможах много да те разбера.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да се притеснявам ли колега или не... Неможах много да те разбера.

Както каза човекът преди мен - ако започне числото да расте, значи най-вероятно дискът си заминава.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте !! Преди няколко дни си купих хард диск за да го използвам на плейстейшъна си ! Има обаче нещо което ме притеснява.

Сканирах харда с програмата "hard disk sentinel" и ми показва:

1--->  Performance: 100%

2--->  Health: 95%

Информацията която ми излиза отдолу за състоянието на харда е такава:

There are 8 weak sectors found on the disk surface. They may be remapped any time in the later use of the disk. At this point, warranty replacement of the disk is not yet possible, only if the health drops further. It is recommended to examine the log of the disk regularly. All new problems found will be logged there.

No actions needed.

Нещото което ме притеснява са тези 8 week sectors !

Ако можете да ми кажете според вас какво е състоянието на харда ще ви бъда изключително благодарен ! Защото харда е за плейстейшън а по принцип конзолите са доста претенциозни ! Чувал съм че week секторите не са bed сектори но все пак искам да се консултирам ! И ако week секторите наистина не са bed сектори то какво са и могат ли да пречат на харда да работи добре ? Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имаш 8 нестабилни сектора, които чакат за запис/четене и ако това е успешно, ще бъдат махнати от този атрибут. Ако са неуспешни - ще бъдат алокирани или преместени  в резервната област / в смисъл информацията на тях /. След това те съветва да следиш LOG - файла за евентуални действия / преместване на неуспешно прочетени и записани сектори - в случая 8 /.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря за отговора ! А фатално ли ще е ако не бъдат успешни и бъдат преместени в резервната област ? Ще има ли сериозни последствия за харда ? И какво означава това LOG , в смисъл как да го следя ? Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Като цяло просто исках да питам дали да се притеснявам за този хард и да гледам се отърва от него или няма място за притеснение ! Благодаря !

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Горе над Performance и Health имаш S.M.A.R.T. и отдясно на него / цитирам по памет / имаш Log. Кликваш там и четеш, ако има някаква история за предприети действия от С.М.А.Р.Т. – та. И следиш в S.M.A.R.T. атрибути с номера 5, 196,197,198, ако числата започнат да нарастват - спасяваш инфото. Дискът си заминава.

Поздрави и успех!

П.П. Кликваш върху S.M.A.R.T. бутона и върху някой от атрибутите кликваш с десен бутон и от падащото меню отмяташ Decimal, за да ти излезе десетичната система - на атрибут, май беше 197, би трябвало да пише 8 сектора, които са именно нестабилните.

П.П.2 Сега видях, че си го купил скоро - ако е гаранционен, носи за смяна. Би трябвало да приемат гаранционно обслужване за твоя случай.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.