Премини към съдържанието
inside3

Въпрос относно добавяне на видеокарта.

Препоръчан отговор

Здравейте, имам един лаптоп Dell Inspirion N5110 като цяло съм доволен от машинката, но има един голям проблем.Лаптопа е с вградена видеокарта Intel HD Graphics, която като цяло както се досещате е доста слаба.Исках да попитам дали е възможно да се сложи една външна видеокарта и ако може какви специфични характеристики трябва да има.Процесора е Intel Pentium, ако има нужда от още нещо което трябва да се каже за лаптопа кажете. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето така изглежда "външна" видео карта за лаптоп.

Публикувано изображение Публикувано изображениеПубликувано изображение

Публикувано изображениеПубликувано изображение

Видео картата е проектирана за даден модел/серия няма определен стандарт като при настолните компютри.

Корпуса на лаптопа е с ограничени размери и много често макар че даден модел се води с външно видео то е запоено върху дъното.

Отговора на въпроса ти е не не може.

Евентуално ако видео картата ти е развалена може да се замени със същия модел. Но много често една такава замяна излиза колкото цената на нов лаптоп.

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегата е онагледил нещата,аз да обобщя: Не, не може.Лаптопите не са като настолните компютри и много малко компоненти има подлежат на някакъв ъпгрейд...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако лаптопа има Express Card слот и толкова се нуждаеш от хубава видео карта, можеш да погледнеш това: https://www.google.bg/search?q=e-gpu&oq=e-gpu&aqs=chrome..69i57.1607j0j9&sourceid=chrome&espv=210&es_sm=122&ie=UTF-8 Но лошото е, че кутиите за e-gpu не са евтини, а и трябва да влачиш с тебе кутии и още кабели. Не виждам този лаптоп да има Express Card...

Редактирано от Greak (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няма начин. Още повече, че лаптопа дори няма отделна видеокарта (чип) - HD Graphics е във процесора. Пък и дори и да имаше - пак няма да може да смени, понеже Inspiron-ите, както всички лаптопи в ниския и среден клас - видеото им е поено върху дъното и не е на слот.

Е закво ти е по-мощна видеокарта ? Със пентиумски процесор, просто няма смисъл...

Те и затова хората са преценили, че в комбинация със пентиумски процесор - една HD Graphics е напълно достатъчна за хардуерно ускорение на разли апликейшъни и леки операции, и 1080p видео.. Затова не са сложили отделен чип - няма смисъл.

Редактирано от Атанас Пачов (преглед на промените)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами ти хубаво си доволен от машинката, но има едно голямо, НО.... Лаптопите по-принцип не са за игри, програми и т.н. Като казвам програми имам предвид по-тежките... Затова като ще си взимаш лаптоп първо мисли със сивото вещество какво ще правиш на него. По - принцип всички предпочитат лаптоп пред пц-то, но млад човек не може да не му се преиграе нещо по - така да му направи кеф, и идва 1 момент, в който виждаш, че не става за игри и съжаляваш, че си го взел. :)

Редактирано от Стъпил на дъното (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.