Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте :) .Имам един проблем с лаптопа,който  се появи преди 2-3 месеца (лаптопа е на 8-9 месеца) .Значи както ми вървят всички игри перфектно,изведнъж започнаха да ми насичат всички игри.Преинсталирах го преди 1 месец и проблема се оправи,но вчера пак се появи.Не знам какво да правя,моля ви да ми помогнете.

Параметрите на лаптопа : 

Процесор:Intel®Corei3-2350 CPU @ 2.30GHz  2.30GHzRAM : 4 GB

NVIDIA GEFORCE GT 610M CON 2 GB DDR 5

Ето един пример(с PES 2013) за проблема(снимката по долу) На GPU и VRAM ,преди 1 ден ми пишеше  GOOD (както на 1-вите две,а сега пише  BAD . Ето линк към снимката - http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=viu1385117034y.jpg

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно го прегряваш. NVIDIA GEFORCE GT 610M е гореща карта. Лаптопа не е за игри.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно го прегряваш. NVIDIA GEFORCE GT 610M е гореща карта. Лаптопа не е за игри.

Значи съвета ти е,да не играя никакви игри,да го ползвам само за интернет,филми и музика,така ли ?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи съвета ти е,да не играя никакви игри,да го ползвам само за интернет,филми и музика,така ли ?

Просто лаптопите не стават за игри, поради лошото охлаждане. Иснталирай една AIDA или Speccy и покажи какви са температурите в момента.  Има лаптопи, които са геймърски, но те са много по-скъпо поради алуминиевото покритие. Чрез него се отделя много бързо топлината и лаптопа не прегрява.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто лаптопите не стават за игри, поради лошото охлаждане. Иснталирай една AIDA или Speccy и покажи какви са температурите в момента.  Има лаптопи, които са геймърски, но те са много по-скъпо поради алуминиевото покритие. Чрез него се отделя много бързо топлината и лаптопа не прегрява.

Ето снимка,с EVEREST му измерих температурата .post-278428-0-68379300-1385117154_thumb.   И аз мисля че 85 градуса е доста,четох че нормалната е около 70 градуса . 

Редактирано от Black Dragon 777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето снимка,с EVEREST му измерих температурата .Публикувано изображениеstabilitytest.png

Не, не му прави тест за стабилност. Просто отиди на датчик и температури.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми прави впечатление, че във видео му показва Intel HD Graphics?

Защо вграденото видео е primary, при налично външно такова?

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, не му прави тест за стабилност. Просто отиди на датчик и температури.

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=rgh1385118020h.jpg Ето,но мисля че са нормални температурите . 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://alfa.kachi-snimka.info/vij.php?id=rgh1385118020h.jpg Ето,но мисля че са нормални температурите . 

Понеже съм с прокси и ми блокира линка.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само на мен ли ми прави впечатление, че във видео му показва Intel HD Graphics?

Защо вграденото видео е primary, при налично външно такова?

Не знам,не разбирам.Защо ? Това проблем ле по принцип ?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не знам,не разбирам.Защо ? Това проблем ле по принцип ?

Ами очевидно играта (и всички, вероятно, приложения използват вграденото видео, вместо nVidia-та.

Виж в BIOS-а ти дали можеш да избереш Dedicated video (или там както се нарича) вместо Integrated за Primary, ако не - пиши да ти кажем друг метод.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Понеже съм с прокси и ми блокира линка.

Процесор 46 градуса

CPY Package 47 градуса
CPU IA Cores 47 градуса
CPU GT Cores 47 градуса
1.CPU/1 ядро 47 градуса
1.CPU/2 ядро 46 градуса
ST9500325AS 35 градуса

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Процесор 46 градуса

CPY Package 47 градуса
CPU IA Cores 47 градуса
CPU GT Cores 47 градуса
1.CPU/1 ядро 47 градуса
1.CPU/2 ядро 46 градуса
ST9500325AS 35 градуса

Ирелевантно. Направи nVidia-та основната видеокарта, след това ще търсим такива проблеми.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При стрес тества обаче виждам, че процесора стига до 85 градуса температура. Това не е добре за лаптопа.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ирелевантно. Направи nVidia-та основната видеокарта, след това ще търсим такива проблеми.

В Биоса не видях нищо от това което ми каза да направя,имаше само някакво intel virtualization technology,така че трябва по друг начин явно.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Отвори nVidia Control panel-a (долу вдясно), цъкаш Manage 3D settings, след това трябва да имаш някакво падащо меню "Preferred graphics processor" и избираш nVidia-та ти от там (да не е Auto / Integrated).

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В Биоса не видях нищо от това което ми каза да направя,имаше само някакво intel virtualization technology,така че трябва по друг начин явно.

нещо подобно нямаш ли : 

http://img10.imageshack.us/img10/4436/z8pq.jpg

иначе за картата мисля ,че в сегашният момент се включва само когато не достигат параметрите при Intel HD Graphics .

виж в настройките на самата карта дали може да е направиш нея само по подразбираща или ръчно трябва да си добавиш игрите при който и приложенията да се включва и на каква оптимизация да работи. аз съм с една на радеон и при нея е така.. доста смотано но... 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

нещо подобно нямаш ли : http://img10.imageshack.us/img10/4436/z8pq.jpg

Не,нямам за съжаление .

Отвори nVidia Control panel-a (долу вдясно), цъкаш Manage 3D settings, след това трябва да имаш някакво падащо меню "Preferred graphics processor" и избираш nVidia-та ти от там (да не е Auto / Integrated).

направих го ,но когато вляза пак в setting-a на PES 2013 ( от където е и 1вата снимка ) пак ли изписва Itel HD .... a не NVIDIA ..

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че доста хора имат такъв проблем с тази игра и подобни конфигурации.

Най-често решават проблема си по този начин.

Други игри правят ли ти подобен проблем? В конфигурацията на nVidia след рестарт показва ли ти, че dedicated картата ти е тази, която се ползва по подразбиране?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вземи, снимай БИОС/А , да видим какви опции имаш.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Изглежда, че доста хора имат такъв проблем с тази игра и подобни конфигурации.

Най-често решават проблема си по този начин.

Други игри правят ли ти подобен проблем? В конфигурацията на nVidia след рестарт показва ли ти, че dedicated картата ти е тази, която се ползва по подразбиране?

Тази игра с която е моя проблем е PES 2013 ,а не 2014,но както и да е.Другите игри ми нацепват ,а не би трябвало,А как да ми показва,че dedicated картата ти е тази, която се ползва по подразбиране ?Не му разбирам много много ...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Я вземи, снимай БИОС/А , да видим какви опции имаш.

Как да го снимам?

Преинстал на NVidia драйвер ?!

Така ще се оправи ли ?

Преинстал на NVidia драйвер 

БЛАГОДАРЯ ВИ ОТ ВСЕ СЪРЦЕ !! НАИСТИНА ВСИЧКО СЕ ОПРАВИ !! ОЩЕ ВЕДНЪЖ,БЛАГОДАРЯ !

Редактирано от Black Dragon 777 (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.