Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся си лаптоп за работа с програми като Photoshop и Sony Vegas :)

Ето и конфигурацията която съм си харесал:

Dell XPS 15

4th Generation Intel® Core™ i7-4702HQ processor (6M Cache, up to 3.2 GHz)

16GB Dual Channel DDR3L 1600MHz (8GBx2)

1TB 5400 rpm SATA Hard Drive + 32GB mSATA Solid State Drive

NVIDIA® GeForce® GT 750M 2GB GDDR5

15.6 inch LED Backlit Touch Display with Truelife and QHD+ resolution (3200 x 1800)

или пък същия модел, но със 512GB mSATA Solid State Drive

Знам, че по добре е със 512GB SSD, но при него цената се оскъпява с 300+ долара

Важно е да може да рендва HD видеота (със Sony Vegas) бързо и когато използвам фотошопа да върви с лекота :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мощен лаптоп за тежки програми

Такова животно нема.Ако ви трябва нещо наистина добро, си вземете десктоп.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам настолен компютър...

Този, който си избрал грее много. Особено ако рендваш нещо ще влезе в тротлинг и накрая ще изгасне. И така всеки ден и след много малко време ще умре. Лаптопите не са тежки натоварвания. Само проблеми ще имаш. Няма смисъл да даваш 1000+ лв за лаптоп, който бързо ще умре. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някакви мнения за Asus N750JV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някакви мнения за Asus N750JV

Този ако пуснеш нещо по тежко ще се стопи (в преносен смисъл)... След като не искаш да е настолен, гледай лаптопа да е по дебел, та да се охлажда по добре...

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса мисля, че е с два вентилатора, а аз ще използвам и допълнителен охладител ако има значение де 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса мисля, че е с два вентилатора, а аз ще използвам и допълнителен охладител ако има значение де 

Лаптопите трудно могат да настигнат по прозиводителност настолните машини за същите пари! По-добре да се вслушате в колегите и да вземете настолна машина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DELL-Precision-M4800

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено за това, което търсиш като производителност и цели на ползване е нормално и логично да се насочиш към мобилните работни станции, били те на Дел, Леново или НР:

- Lenovo Thinkpad W530 / Lenovo Thinkpad T540p

- HP Elitebook 8570W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено за това, което търсиш като производителност и цели на ползване е нормално и логично да се насочиш към мобилните работни станции, били те на Дел, Леново или НР:

- Lenovo Thinkpad W530 / Lenovo Thinkpad T540p

- HP Elitebook 8570W

Колега, първото леново, което си посочил, е с видео 2 gb ddr3 памет. Как мислиш, струва ли си лаптоп за 4000+ лв. с видеокарта DDR3?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си Dell XPS 15 или M3800, почти еднакви са. Аз само чакам да се появят на пазара и си взимам с 512 GB SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не виждам автора да е посочил бюджета с който разполага.Единственото, което мога да ти кажа от опита с преносимите компютри е че освен ако не пътуваш много и лаптопа ти трябва за работа няма смисъл да го взимаш! За парите който си готов да хвърлиш за лаптоп ще си вземеш поне 3х по-бърз десктоп компютър!

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, първото леново, което си посочил, е с видео 2 gb ddr3 памет. Как мислиш, струва ли си лаптоп за 4000+ лв. с видеокарта DDR3?

Колега а ти наясно ли си NVIDIA Quadro K1000M с 2GB DDR3 собствена памет що за животно е та правиш такива изказвания?

Колегите няколко пъти са го казали тая дет я мислите особено с реднеда нема да стане. Всичко що познавам и се занимава с нещо което изисква рендване на квото и да е то тая процедура се фърля на едни сървъри да си го сметат и то обикновено 5-10 броя. Ако зора е голем в мелето се включва и квот има свободно по офиса от работните станции. Тоя лаптоп ще е в пъти по-бавен от работна станция в това начинание камоли да се мери със сървър.

Но парите са си твой и решението също. А Пресижъните на Делл определено има защо да са тия пари.

Такова животно нема.

..............

Аре бе, кай чесно?

Я скивай

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите няколко пъти са го казали тая дет я мислите особено с реднеда нема да стане. Всичко що познавам и се занимава с нещо което изисква рендване на квото и да е то тая процедура се фърля на едни сървъри да си го сметат и то обикновено 5-10 броя. Ако зора е голем в мелето се включва и квот има свободно по офиса от работните станции. Тоя лаптоп ще е в пъти по-бавен от работна станция в това начинание камоли да се мери със сървър.

Затова умните хора не рендват на собствените си машини, а възлагат тая задача на друг! Е, срещу съответната сума естествено! :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

А знаете ли кога ще се появи XPS 15 с SSD и към колко ще струва? Кои фирми внасят DELL в България ?

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

А знаете ли кога ще се появи XPS 15 с SSD и към колко ще струва? Кои фирми внасят DELL в България ?

Мерси

Попитайте при някой търговец. А що се отнася до фирмите внасящи Dell те няма да са ви от полза защото не работят с крайни клиенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитайте при някой търговец. А що се отнася до фирмите внасящи Dell те няма да са ви от полза защото не работят с крайни клиенти.

Да благодаря. Мисля, че исках да попитам кои са най-големите търговци на DELL за България, за да ги питам тях.

Мерси много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.