Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Търся си лаптоп за работа с програми като Photoshop и Sony Vegas :)

Ето и конфигурацията която съм си харесал:

Dell XPS 15

4th Generation Intel® Core™ i7-4702HQ processor (6M Cache, up to 3.2 GHz)

16GB Dual Channel DDR3L 1600MHz (8GBx2)

1TB 5400 rpm SATA Hard Drive + 32GB mSATA Solid State Drive

NVIDIA® GeForce® GT 750M 2GB GDDR5

15.6 inch LED Backlit Touch Display with Truelife and QHD+ resolution (3200 x 1800)

или пък същия модел, но със 512GB mSATA Solid State Drive

Знам, че по добре е със 512GB SSD, но при него цената се оскъпява с 300+ долара

Важно е да може да рендва HD видеота (със Sony Vegas) бързо и когато използвам фотошопа да върви с лекота :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

мощен лаптоп за тежки програми

Такова животно нема.Ако ви трябва нещо наистина добро, си вземете десктоп.
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не искам настолен компютър...

Този, който си избрал грее много. Особено ако рендваш нещо ще влезе в тротлинг и накрая ще изгасне. И така всеки ден и след много малко време ще умре. Лаптопите не са тежки натоварвания. Само проблеми ще имаш. Няма смисъл да даваш 1000+ лв за лаптоп, който бързо ще умре. ;)

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някакви мнения за Asus N750JV

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ами някакви мнения за Asus N750JV

Този ако пуснеш нещо по тежко ще се стопи (в преносен смисъл)... След като не искаш да е настолен, гледай лаптопа да е по дебел, та да се охлажда по добре...

Редактирано от Greak (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса мисля, че е с два вентилатора, а аз ще използвам и допълнителен охладител ако има значение де 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Асуса мисля, че е с два вентилатора, а аз ще използвам и допълнителен охладител ако има значение де 

Лаптопите трудно могат да настигнат по прозиводителност настолните машини за същите пари! По-добре да се вслушате в колегите и да вземете настолна машина!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

DELL-Precision-M4800

Тагвайте си линковете, в противен случай ще бъдат изтривани постовете:

1. Правилно: WD1001FALS

2. Неправилно: http://www.newegg.com/Product/Product.aspx?Item=N82E16822136284

Редактирано от pit (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено за това, което търсиш като производителност и цели на ползване е нормално и логично да се насочиш към мобилните работни станции, били те на Дел, Леново или НР:

- Lenovo Thinkpad W530 / Lenovo Thinkpad T540p

- HP Elitebook 8570W

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Определено за това, което търсиш като производителност и цели на ползване е нормално и логично да се насочиш към мобилните работни станции, били те на Дел, Леново или НР:

- Lenovo Thinkpad W530 / Lenovo Thinkpad T540p

- HP Elitebook 8570W

Колега, първото леново, което си посочил, е с видео 2 gb ddr3 памет. Как мислиш, струва ли си лаптоп за 4000+ лв. с видеокарта DDR3?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вземи си Dell XPS 15 или M3800, почти еднакви са. Аз само чакам да се появят на пазара и си взимам с 512 GB SSD.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Само не виждам автора да е посочил бюджета с който разполага.Единственото, което мога да ти кажа от опита с преносимите компютри е че освен ако не пътуваш много и лаптопа ти трябва за работа няма смисъл да го взимаш! За парите който си готов да хвърлиш за лаптоп ще си вземеш поне 3х по-бърз десктоп компютър!

Редактирано от vesi990 (преглед на промените)
  • Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колега, първото леново, което си посочил, е с видео 2 gb ddr3 памет. Как мислиш, струва ли си лаптоп за 4000+ лв. с видеокарта DDR3?

Колега а ти наясно ли си NVIDIA Quadro K1000M с 2GB DDR3 собствена памет що за животно е та правиш такива изказвания?

Колегите няколко пъти са го казали тая дет я мислите особено с реднеда нема да стане. Всичко що познавам и се занимава с нещо което изисква рендване на квото и да е то тая процедура се фърля на едни сървъри да си го сметат и то обикновено 5-10 броя. Ако зора е голем в мелето се включва и квот има свободно по офиса от работните станции. Тоя лаптоп ще е в пъти по-бавен от работна станция в това начинание камоли да се мери със сървър.

Но парите са си твой и решението също. А Пресижъните на Делл определено има защо да са тия пари.

Такова животно нема.

..............

Аре бе, кай чесно?

Я скивай

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Колегите няколко пъти са го казали тая дет я мислите особено с реднеда нема да стане. Всичко що познавам и се занимава с нещо което изисква рендване на квото и да е то тая процедура се фърля на едни сървъри да си го сметат и то обикновено 5-10 броя. Ако зора е голем в мелето се включва и квот има свободно по офиса от работните станции. Тоя лаптоп ще е в пъти по-бавен от работна станция в това начинание камоли да се мери със сървър.

Затова умните хора не рендват на собствените си машини, а възлагат тая задача на друг! Е, срещу съответната сума естествено! :D

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

А знаете ли кога ще се появи XPS 15 с SSD и към колко ще струва? Кои фирми внасят DELL в България ?

Мерси

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Здравейте,

А знаете ли кога ще се появи XPS 15 с SSD и към колко ще струва? Кои фирми внасят DELL в България ?

Мерси

Попитайте при някой търговец. А що се отнася до фирмите внасящи Dell те няма да са ви от полза защото не работят с крайни клиенти.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Попитайте при някой търговец. А що се отнася до фирмите внасящи Dell те няма да са ви от полза защото не работят с крайни клиенти.

Да благодаря. Мисля, че исках да попитам кои са най-големите търговци на DELL за България, за да ги питам тях.

Мерси много.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Благодаря. Обърнах се към фирмата и получих нужната ми информация. Благодаря още веднъж!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Подобни теми

• от Caster
      Какво мислите за машинката? Добра ли е за програми като Photoshop и Sony Vegas?
      Ето и конфигурацията която съм си харесал:

Dell XPS 15
      4th Generation Intel® Core™ i7-4702HQ processor (6M Cache, up to 3.2 GHz)
      16GB Dual Channel DDR3L 1600MHz (8GBx2)
      1TB 5400 rpm SATA Hard Drive + 32GB mSATA Solid State Drive
      NVIDIA® GeForce® GT 750M 2GB GDDR5
      15.6 inch LED Backlit Touch Display with Truelife and QHD+ resolution (3200 x 1800)

или пък същия модел, но със 512GB mSATA Solid State Drive

Важно е да може да рендва HD видеота (със Sony Vegas) бързо и когато използвам фотошопа да върви с лекота
    • от Izxod
      Здравейте, тепърва започвам да навлизам и да се интересувам повече за компютрите като цяло не само като основна информация. Имам от 2 години вече Dell xps 430 с процесор intel е5500 2.8 GHz
      известно ви е че е сравнително слаб, върши работа но за година напред може би не повече, забелязах че повечето от вас са със i5 2500 ако не се лъжа. Бихте ли ме ориентирали каква дънна платка трябва да взема и с какъв процесор да я вържа и разбира се до какви пари. Захранването е 550w. Очаквам идните дни да сложа Sapphire hd 7770, но мисля че е време и на процесора а с него и дъното. 
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.