Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

bo4y-

Прекалено нисък звук от аудио картата

Препоръчан отговор

Така из нета има писани много подобни теми,но аз така и не успях да намеря решение на проблема досега.Дъното е asrock z77 pro3,аудио драйвера е последна версия,свален от сайта на асрок.Абсолютно отвсякъде нивата на звука съм ги сложил на максимални стойност(и от уиндоуските опции и от опциите на драйвера,че даже и equilizer с по-високи нива съм сложил)а звука си е все така слаб...Ползвам обикновенни тонколонки 2.0 стерео,като имам база на сравнение със стара система и определено нивото на звука е в пъти по-ниско...Ако сте се сблъсквали с подобен проблем,моля споделете варианти за решение(освен друга аудио платка).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

колонките пробвал ли си ги някъде другаде ?

пробва ли с драйвери от сайта на Realtek ?

btw,според мен трябваше да пишеш в заглавието "слаб звук",а не "нисък звук".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Каква е връзката между компютъра и колонките? Хубаво ли сте вкарал накрайниците?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

С каква ОС е тази система ? Ако е с Уиндоус 7 от настройките на звука се маркира изравняване на гръмкостта , а ако картата е Realtek трябва да има отметка на Loudness Equalization. Автора на темата пише че е правил някакви настройки ,но да погледне и това , защото докато не сложи въпросната отметка звука все ще е слаб .

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

loundness equilization+equilizer със завишени стойности на всички нива+оригиналните драйвери от диска(по-стара версия) оправиха нещата

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.