Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Шри Компютърджи

Проблем при връзка с фотоапарат Canon PowerShot A1000 IS

Препоръчан отговор

Имам фотоапарат Canon PowerShot A1000 IS. След като  преинсталирах Уин-а на стария комп (сложих ХР SP3, преди това бях със SP2) спря да го разпознава. Инсталирах драйверите от  оригиналния диск но ефект никакъв. Въобще не ми го отчита като свързано устройство. Същевременно  на нов лаптоп с Уин 7 няма проблем.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам фотоапарат Canon PowerShot A1000 IS. След като  преинсталирах Уин-а на стария комп (сложих ХР SP3, преди това бях със SP2) спря да го разпознава. Инсталирах драйверите от  оригиналния диск но ефект никакъв. Въобще не ми го отчита като свързано устройство. Същевременно  на нов лаптоп с Уин 7 няма проблем.

А включвате ли апарата на режима за връзка с компютър, пробвахте ли с друг кабел

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Аз лично не се и учудвам, че има такава несъвместимост. Нещо свързано с пакетите и стар оригинален драйвер. Свалете си драйвери от сайта на производителя, да видим дали ще се реши проблема, защото има съвсем пресни от тази година, доколкото виждам. Ето прилагам и линк; Цък Деинсталирате каквото сте инсталирали, съответно рестартирате. Стартирате, инсталирате нови драйвери и така нататък. И пак рестартирате, за да се запазят промените. Поздрави и успех! 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Купи си един четец за карти, и няма да имаш проблеми с драйвери на никой компютър.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Masterplay, благодаря.

Инсталирах ъпдейтите, и има лека промяна - като свържа фотоапарата дава звуков сигнал (стандартния при свързване на каквото и да е през USB). Програмата USB Sfely Remove също отчита фотоапарата като свързан. Windows Explorer-a обаче все още не го открива и не мога да копирам снимки от него.

Колкото за четеца на карти нямам нито един излишен лев в момента, а и не смятам че си струва да купувам каквото ида било за старата бракма която аз лично не ползвам (лаптопа ест си има вграден четец).

Редактирано от Krasimir Trifonov (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.