Премини към съдържанието
15 години Kaldata.com – време е да почерпим! Прочети още... ×
Immersion

Помощ за блок схема

Препоръчан отговор

Можете ли да ми помогнете за блок схема на една програма, един грам неразбирам ...

Ето я програмата:

#include <stdio.h>#include <math.h>struct point{        double x, y;};struct point input_point(){        struct point a;        printf("x = ");        scanf("%lf", &a.x);        printf("y = ");        scanf("%lf", &a.y);        return a;}struct point reverse(struct point v){        struct point w;        w.x = -v.x;        w.y = -v.y;        return w;}struct point make_vector(struct point a, struct point b){        struct point v;        v.x = b.x - a.x;        v.y = b.y - a.y;        return v;}double dot_product(struct point a, struct point b){        return a.x * b.x + a.y * b.y;}double len(struct point v){        return sqrt(dot_product(v, v));}double v_cosine(struct point v1, struct point v2){        return dot_product(v1, v2) / (len(v1) * len(v2));}double sine_half(double cos){        return sqrt((1 - cos) / 2);}int main(){        struct point a, b, c, ab, bc, ac;        printf("Vavedete A:n");        a = input_point();        printf("Vavedete B:n");        b = input_point();        printf("Vavedete C:n");        c = input_point();        ab = make_vector(a, b);        bc = make_vector(b, c);        ac = make_vector(a, c);        printf("sin(alpha / 2) = %.4fn", sine_half(v_cosine(ab, ac)));        printf("sin(beta / 2) = %.4fn", sine_half(v_cosine(reverse(ab), bc)));        printf("sin(gamma / 2) = %.4fn", sine_half(v_cosine(reverse(bc), reverse(ac))));}
Редактирано от Immersion (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че и от програмата нищо не разбираш. Поне малко трябва да се почете и научи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, ПИК съм имал общо 4 астрономически часа, като това включва Word, Exel, C++ и 13 въпроса от конспект, айде сметни колко време ни е отделено за всяко едно да ни се обясни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.