Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

Immersion

Помощ за блок схема

Препоръчан отговор

Можете ли да ми помогнете за блок схема на една програма, един грам неразбирам ...

Ето я програмата:

#include <stdio.h>#include <math.h>struct point{        double x, y;};struct point input_point(){        struct point a;        printf("x = ");        scanf("%lf", &a.x);        printf("y = ");        scanf("%lf", &a.y);        return a;}struct point reverse(struct point v){        struct point w;        w.x = -v.x;        w.y = -v.y;        return w;}struct point make_vector(struct point a, struct point b){        struct point v;        v.x = b.x - a.x;        v.y = b.y - a.y;        return v;}double dot_product(struct point a, struct point b){        return a.x * b.x + a.y * b.y;}double len(struct point v){        return sqrt(dot_product(v, v));}double v_cosine(struct point v1, struct point v2){        return dot_product(v1, v2) / (len(v1) * len(v2));}double sine_half(double cos){        return sqrt((1 - cos) / 2);}int main(){        struct point a, b, c, ab, bc, ac;        printf("Vavedete A:n");        a = input_point();        printf("Vavedete B:n");        b = input_point();        printf("Vavedete C:n");        c = input_point();        ab = make_vector(a, b);        bc = make_vector(b, c);        ac = make_vector(a, c);        printf("sin(alpha / 2) = %.4fn", sine_half(v_cosine(ab, ac)));        printf("sin(beta / 2) = %.4fn", sine_half(v_cosine(reverse(ab), bc)));        printf("sin(gamma / 2) = %.4fn", sine_half(v_cosine(reverse(bc), reverse(ac))));}

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

На мен ми се струва, че и от програмата нищо не разбираш. Поне малко трябва да се почете и научи нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Така е, ПИК съм имал общо 4 астрономически часа, като това включва Word, Exel, C++ и 13 въпроса от конспект, айде сметни колко време ни е отделено за всяко едно да ни се обясни...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.