Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

qnkov

Камера към компютъра?

Препоръчан отговор

Здравейте. Един приятел иска да си слага камери в двора и да ги гледа на компютъра вкъщи. Става въпрос за някакви аналогови камери май;

Цъкни Тук за пример

Нещо такова ми показа, но е много назад с компютрите и ме вика да дойда да му я настроя да тръгне, след като си я вземе. Та въпросите са ми. Тия камери като УСб ли влазат в компютъра и след това нужни ли са някакви програми да изтегля, за да изкочи картината на монитора на компютъра? Или те дават дискове с тях? Как седят нещата?

Може и за тия Инфрачервени камери да ми е говорел. Обща информация ми трябва.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не. Слага се DVR платка или отделно такова устройство. Камерите се слагат към него. Самото DVR устройство си върви със собствен сопфтуер откъдето се правят настройки на самите камери. Така или иначе твоя приятел трябва да е готов да отдели от 500-1000 лева(може и повече) в зависимост от DVR платката и броя на камерите, които ще слага.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да разбирам, че това DVR устройство го има като платка и се добавя към компютъра, като като го закупиш ти имаш дискове с него, които инсталирваш на компютъра, за да ги го разтече и да ти отвори там програмата? Или DVR устройство отделно Нещо такова? ,което бодеш камерите в него и след това с кабел от това устройство отива към компютъра и след това може на монитора да гледаш камерите и да си връщаш назад, да стопираш и т.н.?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Кажи му да си вземе IP камери. Забожда ги на някакъв рутер или рутер и суич, ако са повече. Задаваш им IP адреси от вътрешната мрежа и после ги браузваш директно в браузъра по този адрес. Може да си инсталира безплатен софтуер от рода на IpView Pro и да си разделя монитора на до 16 екрана. Също може да ги пусне да записват.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.