Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте,

Трябва да покрия определена площ с Wireless който да е с едно име и при движение да не се губи връзката.

AP-та да си "прехвърлят" клиента един на друг. Особенноста е че рутерите които ще пплзвам за AP са свързани с LAN връзка:
Публикувано изображение

За помощ съм ползвал следната стария:

http://linksyswrt54.blogspot.com/2009/03/14-wds-in-dd-wrt.html

но някой неща не ми се изясниха.

1. В моя случай на "кабелно" свъзване дали въобще се ползва WDS.

2. Дали всеки рутер трябва да е на един и същ канал или може да са различни.

3. Там където се указва MAC адреса на следващото у-во кой точно MAC адрес се указва.

MAC адреса на LAN порта или на Wireless порта.

Благодаря предварително.

Редактирано от johnpetp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според площта и максималния брой клиенти се ползват различни начини.

WDS е когато връзката между рутерите/аксеспойнтите е безжина и не се опъват кабели. В общия случай не работи с различни марки у-ва.

За до 20 клиента макс - аз бих изградил следната топология.

Централен кабелен маршрутизатор/рутер с поне 8 лан порта + 8 аксеспойнтове - разположени на подходящи места за покриване на помещението. Всичко е в една мрежа, контролирана от маршрутизатора. Аксеспойнтовете раздават само безжичен сигнал, но адреса се получава от централния маршрутизатор и не се променя при минаването от точка в точка. Минус на схемата е, че не може да се направи много лесно локализация къде се намира съответния човек, който ползва безжична мрежа в момента.

Това разбира се може да не върши работа в твоя случай - зависи от заданието ти. Но мисля, че при така зададените въпроси от тебе е добре да извикаш специалист и той да предложи решение на място.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Според площта и максималния брой клиенти се ползват различни начини.

WDS е когато връзката между рутерите/аксеспойнтите е безжина и не се опъват кабели. В общия случай не работи с различни марки у-ва.

За до 20 клиента макс - аз бих изградил следната топология.

Централен кабелен маршрутизатор/рутер с поне 8 лан порта + 8 аксеспойнтове - разположени на подходящи места за покриване на помещението. Всичко е в една мрежа, контролирана от маршрутизатора. Аксеспойнтовете раздават само безжичен сигнал, но адреса се получава от централния маршрутизатор и не се променя при минаването от точка в точка. Минус на схемата е, че не може да се направи много лесно локализация къде се намира съответния човек, който ползва безжична мрежа в момента.

Това разбира се може да не върши работа в твоя случай - зависи от заданието ти. Но мисля, че при така зададените въпроси от тебе е добре да извикаш специалист и той да предложи решение на място.

Маршрутизатора и суича са налични и всичко работи на кабелно ниво. Трябва да се добавят 8 аксес поинта и идеята е как те да си "говорят".

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

И за какво 'трябва да си говорят'? Уточни питането?

В общия случай клиента на безжичната услуга излиза от обхвата на един аксеспийн и влиза в обхвата на друг. 'Говоренето' е излишно и ненужно (според мене).

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Значи не искам да има 8 различни имена на Wireless мрежи.

А ако на осемте аксес поинта им задам еднакви имена се случва следното. Ако човек e закачен към AP1 и се движи към AP2

Силата на сигнала от AP1 постоянно пада и не се разкача оп AP1 за да премине към AP2. Към AP2 започва да се мъчи да се свързва

чак когато сигнала от AP1 падне под някъкво определено ниво. Тогава има малко време в което няма връзка нито към AP1 нито към AP2

И не че някой ще го прави но ако копираш файл по мрежата при това прекъсване всичко се прецаква. Това горното съм го експериментирал

лично с 3 AP. А съм бил в хотел в чужбина където ситуацията е друга. Ако вървиш от AP1 към AP2 прехвърлянето от единия AP към другия

когато сигнала от AP1 стане по-слаб от AP2 но долу горе когато са равни по сила. И да там експериментирах копирането не прекъсна

Е искам да направя това но с 8 AP.

Редактирано от johnpetp (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.