Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

gibson58

Kак да намаля размера на текст със запазване на layer style?

Препоръчан отговор

Свалил съм едно безплатно псд и искам да му ползвам надписа,но в оригинала е 250px , а аз искам да го направя около 40px и да му сменя шрифта.Oбаче какво ли не пробвах и винаги при задаване на 40рх се губи ефекта на надписа.Яввно не ми е позната техниката как да го смаля без да ми се губят ефектите.Какъв е начина?

Ползвам ФШ цс6.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този надпис картинка ли е? Това PSD, за което си дал линк ли си свалил, защото на мен не ми дава да го сваля.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Този надпис картинка ли е? Това PSD, за което си дал линк ли си свалил, защото на мен не ми дава да го сваля.

Сигурно ползваш хром, пробвай пак през мозила или тук

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Свалил съм едно безплатно псд и искам да му ползвам надписа,но в оригинала е 250px , а аз искам да го направя около 40px и да му сменя шрифта.Oбаче какво ли не пробвах и винаги при задаване на 40рх се губи ефекта на надписа.Яввно не ми е позната техниката как да го смаля без да ми се губят ефектите.Какъв е начина?

Ползвам ФШ цс6.

А избираш ли слоя в който е надписа. И пробвай да скейлнеш целия надпис

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А избираш ли слоя в който е надписа. И пробвай да скейлнеш целия надпис

Ето какво се получава.видео

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ето какво се получава.видео

Имам предвид това: (тук е гимп, но операцията е подобна)

Публикувано изображение

И се получава това:

Публикувано изображение

В случая това е ненужно, преоразмеряването на надпис е много по-лесно

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам предвид това: (тук е гимп, но операцията е подобна)

Да ,но не виждам стиловете при теб върху надписа.Иначе смото оразмеряване  е лесно.Проблема ми е ,че ми се изгубва металният ефект.

Дори запазвам стилът и после правя нов надпис и прилагам стила,но пак се получава като на видеото.Явно когато даден стил се прави ,стойностите му не се запазват в проценти аз са твърди и за това така се получава.Ако са правени на голям надпис,после на малък резултата е друг.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да ,но не виждам стиловете при теб върху надписа.Иначе смото оразмеряване  е лесно.Проблема ми е ,че ми се изгубва металният ефект.

Аз по принцип не го виждам като го отворя. Пробвай го този скейл, би трябвало да скейлне всички ефекти, приложени върху надписа

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В случая това е ненужно, преоразмеряването на надпис е много по-лесно

Напротив, много е нужно. За да използва стила е необходимо да зареди файла Free_Chrome_2_Style_PLS.asl от rar архива в палитрата Style на фотошоп:

Публикувано изображение

След това, когато запише текста, просто прилага стиловете, ако не се получи желания резултат ще се наложи да попромени настройките на отдерните стилове.  За текст с много по-малки размери от този на автора ще се наложи да се променят настройките.

Лека вечер!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Мерси за отговорите ,и аз стигнах до този извод за съжаление.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

• Разглеждащи това в момента   0 потребители

Няма регистрирани потребители разглеждащи тази страница.

• Горещи теми в момента

• Подобни теми

• от nedqlkow
      Здравейте,
      от известно време имам проблем с Microsoft Word, който меко казано ми създава главоболия в ежедневната работа. Версията, на програмата, която се използва в компанията, в която работя е 2007, а проблемът се състои в следното:
      При получаване на имейл, съдържащ word файл и отварянето на въпросния файл, въпреки че изпращащия е спазил всички разстояния между думите, препинателни знаци и т.н(проверено на неговия компютър), при мен текстът на места излиза слят, без абсолютно никакво разстояние между думите. Съответно трябва всеки път да го проверявам и да разделям думите една от друга. На пръв поглед не е кой знае колко сериозен проблем, но когато говорим за документ, който съдържа 20-30 страници, определено бих казал, че е доста досадно и най-вече води до загуба на излишно време.
      Някой има ли някаква идея на какво би могъл да се дължи въпросният проблем и как бих могъл да се справя с него? Версиите на програмите са еднакви, шрифтът, който се използва е Times New Roman. Ще бъда изключително благодарен на всеки, който се включи
    • от NoObZ
      Намерих човек! Трийте темата!
    • от СТАМАТ
      Conspiracy Music Guru -https://www.youtube.com/channel/UCnle... https://stamat2015.blogspot.bg/ https://docs.google.com/document/d/1y... Най-после на Български език Първата Автентична Авторска книга за Плоската Земя: "Истината за Плоската Земя и Освобождението на Човечеството, или Зететичните изследвания на СТАМАТ" !!! Следовници на Истината и Търсачи на Трансцендента, сваляйте на PDF, разпечатвайте и разпространявайте!!! http://stamat2015.blog.bg/ http://sthamanuviro.blog.bg/ МИР И ЛЮБОВ!!!
    • от gabriela123456789
      Здравейте,
      имам въпрос, свързан с Adobe Photoshop.
      Получих задача да направя фона на едно лого прозрачен. Самото лого представлява бели букви (в криви) на цветен фон и е във формат eps. Човекът иска фонът да стане прозрачен, а буквите да останат бели като отново му трябват в същия формат, съответно и надписа да е в криви.
      Притеснява ме, че Photoshop най-вероятно ще го растеризира. Въпросът ми е изобщо има ли начин това да се случи на Photoshop и ако да как?
      Ще съм благодарна ако някой удари едно рамо. 
    • от alexandercv
      Бюджет-1200-1500 лева.
      Сегашната ми конфигурация е : Amd A8 5600;8gb ram, nvidia gtx 950 2gb, Kingston 240 ssd ;  Barracuda 1 Tb,стара  кутия ,която е в ужасно състояние.
      Компютъра ще се използва за дигитално рисуване,работа с фотошоп,малко видео обработка и подобни .
      Относно игри-Не играя много AAA игри,но искам да мога да играя неща от типа на dark souls,black desert online други игри с подобни изисквания на добри настройки+ indie игри                     
      Мога да използвам части от сегашната ми машина,например видео картата,ссд-то и твърдия диск.                                                                    
  • Дарение

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.