Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

moondarck

Проблем с asus n56vz и допълнително SSD Adata

Препоръчан отговор

Здравейте, притежавам въпросния лаптоп, с версията от 2012 когато още нямаше опция за SSD , а и тогава не бяха толкова навлязли. 

Закупих си Адата sx900 128гб - ползвам такава и на настолния компютър , скоростта е убииствена.

Поръчах в един сервиз в Сливен / Инфобокс или нещо такова се казва / кади / caddy за хард диск 2.5инча, 

монтираха ми SSD на мястото на HDD, а HDD отиде в кадито на мястото на оптичното устройство, всичко ок , биоса засича всичко, инсталира се и новия windows 7 x64 . 

Да обаче почвам да инсталирам разни неща, и иска рестарт , тръгва да се рестартира windowsa , стига до едно положение и така си остава, екрана остава черен , не мигат никакви лампи , а само свети тази че е включен лаптопа, 

пробвах ъпдейт на биос, гледах разни натройки и по него всичко си е както трябва , контролера е на AHCI (то ако не е на това даже не иска да тръгне windows)  пробвах да форматирам на ново HDDто , няма ефект, нито се рестартира, нито гаси, нито даже иска да заспи както трябва, а всеки път се налага за да го изключа да задържам хардуерния бутон за on/off. 

Интересното е че когато disconnect-на кадито с HDD всичко си работи перфектно , гаси , рестартира няма проблем, щом го свържа , проблема пак се появява , някакви идей? 

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Стария хард предполагам не си го форматирал... в тоя ред на мисли, трябва да погледнеш в биоса под какъв ред търси устройства с операционни системи -(bootable devices). Сложи усб харда на последните места и би трябвало да се оправи... ако е от това, разбира се...

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Вероятно ще да е от това - можеш да минеш и без формат - просто използвай нещо от сорта на Paragon HDD Manager и затрий MBR / MSR дяловете на харда в кади-то ( желателно е да затриеш и дяла на който е била ОС–то за всеки случай ).

След това би трябвало да се оправи, ако наистина проблема е в MBR–а, а не нещо хардуерно по свързването на кади-то към лаптопа :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Проблемът е в caddy-то. Прекъсва се един от пиновете, за да може лаптопа да прави рестарт.

Публикувано изображение

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Бях чел някъде , че има пинове които трябва да се прекъснат, та съм склонен да вярвам, че причината е тази. Колкото до по-горните варианти, форматирах хард диска, рових целия биос като съм го настройл да търси и да показва само SSD като възможен boot device, тъй че от това не е , може би проблема е хардуерен, както се вижда на картинката, а и caddyто ми е кйтайско естествено възможни са дефекти...

значи ако тази схема е същата и при мен трябва да се прекъсне "Manufacturing diagnostic пин-а?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно! Причината е тази....от личен опит :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да си жив и здрав още 100 години, днес ходих до сервизния център направиха каквото им показах и стана , дано темата е полезна и за други ;) Поздрави!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.