Премини към съдържанието

Препоръчан отговор

Здравейте!Отново пускам тема, но този път за мой собстев компютър. Сега съм убеден, че ще има изказвания като "Са тука к'во пускаш нова тема разгледай другите" и т.н. Пускам тази тема, тъй като и правя първите си крачки в подбирането на подходящи части за ново PC. Ето го  и моят избор http://nikem-bg.net/cart/50071p1r48944p1r49776p1r46784p1r1003235p1r49867p1rf.html .Боджета е около 900лв. Коментирайте от мен избраните щасти и вие предлагайте по нещо. Харддиск няма, тъй като ще ползвам старите от старият компютър. Благодаря предварително!

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 898.74 лв. с ДДС

Ползвате вашите стари хард и кутия.
Успех с избора.
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове
BB код:

Обща стойност - 946.55 лв. с ДДС

Ето едно предложение с интелска платформа. Имаш 8GB RAM, видеото е с по добро охлаждане от това на Sapphire, дъното има 4 слота за RAM и сокет 1150 и в бъдеще подлежи на ъпгрейд. Процесорът е i3 на 3,5GHz но Haswell архитектура.

Поздрави!
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

почти същата конфигурация като на Нико_, изключение е само кутията и видео картата.За +7лв влиза и 7870 ОС

4GB DDR3 1600 A-DATA Х2

PSU CM GX 450W APFC

ASROCK 970 PRO3 /AMD970/AM3+

CM N300 BLACK /USB3 /NO PSU

AMD FX-6300 /3.5G/X6/BOX AM3+

POWER COL AX7870 2GBD5-2DHE/OC

918 лв

• Харесва ми 5

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Обща стойност - 898.74 лв. с ДДС

Ползвате вашите стари хард и кутия.
Успех с избора.

http://elchapuzasinformatico.com/2013/10/radeon-r9-270x-vs-radeon-hd-7870-vs-geforce-gtx-760/   Тази и на  тотков са най-добрите hd 7870 vs r9-270x просто hd 7870 няма шанс 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Не, че нещо, ама 270X е ребрандирана 7870 с леко напомпани честоти, така че са почти една и съща карта. Или викаш, че два кадъра разлика са много?

• Харесва ми 4

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://elchapuzasinformatico.com/2013/10/radeon-r9-270x-vs-radeon-hd-7870-vs-geforce-gtx-760/   Тази и на  тотков са най-добрите hd 7870 vs r9-270x просто hd 7870 няма шанс 

От къде се появихте Вие, Ваше величество с още няколко души, които давате съвети за конфигурации пък не разбирате "грамец"?

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Просто са клокнали  ядрото и паметта на картата

Публикувано изображениеПубликувано изображение

• Харесва ми 3

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

От къде се появихте Вие, Ваше величество с още няколко души, които давате съвети за конфигурации пък не разбирате "грамец"?

Ама е истина ,а ти май не разбираш ''грамец'' ,на тестовете се вижда каквото и да спориш hd 7870 vs r9-270x r9 печели ;) В този случай аз съм прав.http://www.eteknix.com/asus-amd-radeon-r9-270-direct-cu-ii-oc-2gb-graphics-card-review/ то Амд са си казали   r9-270 без х е с 35% по-голяма мощ  срещу hd7850 срещу 7870 сигурно по-малко но , пак си е по-добре.Така е Людмиле не е много 2-7 фпс,но като имаш избор не е ли по-добре да вземеш r9-270x 

Да  клокната версия на hd7870 е не споря,но пък да ми спориш ,че  hd7870 e по-добре от r9-270x е смешно ;)

Редактирано от I'м no† أnŁ٥vۼ (преглед на промените)
  • Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Зависи от цената. Ако не се реже от бюджета за други компоненти бива и 270X, иначе се взема най-евтината 7870-ка или 270 без Х и се клоква до честотите на 270X.

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ама е истина ,а ти май не разбираш ''грамец'' ,на тестовете се вижда каквото и да спориш hd 7870 vs r9-270x r9 печели ;) В този случай аз съм прав.http://www.eteknix.com/asus-amd-radeon-r9-270-direct-cu-ii-oc-2gb-graphics-card-review/ то Амд са си казали   r9-270 без х е с 35% по-голяма мощ  срещу hd7850 срещу 7870 сигурно по-малко но , пак си е по-добре.Така е Людмиле не е много 2-7 фпс,но като имаш избор не е ли по-добре да вземеш r9-270x 

Да  клокната версия на hd7870 е не споря,но пък да ми спориш ,че  hd7870 e по-добре от r9-270x е смешно ;)

В грешка си че ми сравняваш R9 270 с HD 7850. 

Ограмоти се малко...

И тези 4-5 FPS не са кой знае какво.

ПП: R9 270 e леко "резната версия" на R9 270X откъм работни честоти и клок най вече.

Редактирано от терминатор (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те изкупиха хубавата карта защо ли?

По-евтина е с 25лв. от 270Х в комплект идва с пад за мишка ,с биос 13.9 работи на 1150Мхз ядро и като сложим че е с доста сериозна захранваща схема и подбрани компоненти понеже е предназначена за добри овърклок резултати , то тея тестчета дето ги  нахвърляш тука изобщо нямат значение!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

play -мисля ,че говориш за тази карта ? Ако е за тази 323 лв си беше много добра оферта

powercolor Devil 7870 review- techpowerup

Публикувано изображение Публикувано изображение

Редактирано от SLI™ (преглед на промените)
  • Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Що ли...

Публикувано изображение

Публикувано изображение

Грам не разбирам от "копане"

play -мисля ,че говориш за тази карта ? Ако е за тази 323 лв си беше много добра оферта

powercolor Devil 7870 review- techpowerup

Публикувано изображение

Същата!

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

В грешка си че ми сравняваш R9 270 с HD 7850. 

Ограмоти се малко...

И тези 4-5 FPS не са кой знае какво.

ПП: R9 270 e леко "резната версия" на R9 270X откъм работни честоти и клок най вече.

Викаш да се ограмота,а знаеш ли ,че пред че трябваше да има запетая ,аре не говори на мене. ;)

Какво ми викаш ,че не разбирам грамец,а не може да ми кажеш нищо а.Тръгнал да ми разправя ,че hd7870>r9-270x :shock11:  аре дай тест де,да видим как ще стане тази работа  :ph34r:

Playstic не ми говори за devil13 щото нали знаеш ,че има r9-270x devil13 и пак хд-то губи ;)

Аз млъквам ...

Научете се ,като човек е прав да не спорите .Сега вие ми обяснявате се едно gtx 780ti vs gtx titan :shock11: същата работа то е ясно че 780ти е по-добра защото е,като титана само ,че клокната  :clown:

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Те изкупиха хубавата карта защо ли?

По-евтина е с 25лв. от 270Х в комплект идва с пад за мишка ,с биос 13.9 работи на 1150Мхз ядро и като сложим че е с доста сериозна захранваща схема и подбрани компоненти понеже е предназначена за добри овърклок резултати , то тея тестчета дето ги  нахвърляш тука изобщо нямат значение!

Това вече си го изсмука от пръстите! От към овърклок тая карта е зле, харчи като зил и следователно не е чак толкоз добра оферта!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Това вече си го изсмука от пръстите! От към овърклок тая карта е зле, харчи като зил и следователно не е чак толкоз добра оферта!

От към овърклок не картата ами самото ядро не позволява някакъв космически овърклок, картата е достатъчно добре фабрично овърклокната!

Харчи колкото и всяка друга овърклокната 7870 - та къде ги виждаш тези зилове?

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Викаш да се ограмота,а знаеш ли ,че пред че трябваше да има запетая ,аре не говори на мене. ;)

Какво ми викаш ,че не разбирам грамец,а не може да ми кажеш нищо а.Тръгнал да ми разправя ,че hd7870>r9-270x :shock11:  аре дай тест де,да видим как ще стане тази работа  :ph34r:

Playstic не ми говори за devil13 щото нали знаеш ,че има r9-270x devil13 и пак хд-то губи ;)

Аз млъквам ...

Научете се ,като човек е прав да не спорите .Сега вие ми обяснявате се едно gtx 780ti vs gtx titan :shock11: същата работа то е ясно че 780ти е по-добра защото е,като титана само ,че клокната  :clown:

Още колко офтопик мнения ще добавяш към скромния си профил?

Ти изобщо не знаеш за какво иде реч!

Силно се надявам ти да си глупака дето ще си купи devil r270X , щото това ще е единственото различно от 7870. Надявам се от производителя четат постовете ти,че да може възможно по-бързо да сменят името на "старото"7870 и да ти пуснат картата на 400лв(че както знаем от теб 7870 не може да се опре на 270Х)!

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още колко офтопик мнения ще добавяш към скромния си профил?

Ти изобщо не знаеш за какво иде реч!

Силно се надявам ти да си глупака дето ще си купи devil r270X , щото това ще е единственото различно от 7870. Надявам се от производителя четат постовете ти,че да може възможно по-бързо да сменят името на "старото"7870 и да ти пуснат картата на 400лв(че както знаем от теб 7870 не може да се опре на 270Х)!

Силно се надявам ти да си глупака дето ще си купи devil r270X , щото това ще е ЕединственотоО различно от 7870 (само името вика )  :no-no:  :shock11:   мхз не са повече нали,memory speeda и той не е повече нали,hd7870 има верси с 4 гб памет нали,в Texel rate не е повече нали,в pixel rate и там нали  :shock11: и в memory bandwidth ;)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Силно се надявам ти да си глупака дето ще си купи devil r270X , щото това ще е ЕединственотоО различно от 7870 (само името вика )  :no-no:  :shock11:   мхз не са повече нали,memory speeda и той не е повече нали,hd7870 има верси с 4 гб памет нали 

Точно за това говоря мойто палаво уначе.

Порасни още малко преди да съветваш хората.

За какви честоти ми говориш като 270-ката която се предлага на човека работи на 1070Мхз с активиран буст , 7870-ката работи на 1150Мхз.

Кви сравнения и на какво ми правиш , за теб и разликата в цената ли няма значение.

Както казах въпросната картаслед малко клок(щото е сериозно фабрично клокната) без проблеми запълва капацитета на въпросното ядро  ,на цена от 325лв.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Точно за това говоря мойто палаво уначе.

Порасни още малко преди да съветваш хората.

За какви честоти ми говориш като 270-ката която се предлага на човека работи на 1070Мхз с активиран буст , 7870-ката работи на 1150Мхз.

Кви сравнения и на какво ми правиш , за теб и разликата в цената ли няма значение.

Както казах въпросната картаслед малко клок(щото е сериозно фабрично клокната) без проблеми запълва капацитета на въпросното ядро  ,на цена от 325лв.

http://www.legitreviews.com/amd-radeon-7000-radeon-r200-series-mixed-crossfire-testing_126124 щом казваш ;) memory speeda и той не е повече нали,в Texel rate не е повече нали,в pixel rate и там нали  и в memory bandwidth  я тука ми кажи нещо  :ph34r: 

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А я тука качи една снимка да видим какъв комп имаш (playalistic  е качвал и такива как си го е асемблирал),да не се окаже,че имаме двуядрено семпронче и 6670 ДДР3,а много знаем.

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

А я тука качи една снимка да видим какъв комп имаш (playalistic  е качвал и такива как си го е асемблирал),да не се окаже,че имаме двуядрено семпронче и 6670 ДДР3,а много знаем.

http://dox.bg/files/dw?a=5c226acc26 щом казваш  :)

• Харесва ми 2

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.