Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

borisfx

ECC и non-ECC памети на едно дъно?

Препоръчан отговор

Имам едно сървърно дъно и на него в момента има 2х2ГБ ДДР2 -800 ЕСС памет. Мога ли да му сложа още 2х2 ГБ ДДР2-800 обаче non-ECC памет. На едно дъно могат ли да работят едновременно ECC и non-ECC памети и ако могат - ще работят ли в двуканален режим на работа?

Благодаря.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Имам едно сървърно дъно и на него в момента има 2х2ГБ ДДР2 -800 ЕСС памет. Мога ли да му сложа още 2х2 ГБ ДДР2-800 обаче non-ECC памет. На едно дъно могат ли да работят едновременно ECC и non-ECC памети и ако могат - ще работят ли в двуканален режим на работа?

Благодаря.

Това дали могат да работят едновременно трябва да проверите при производителя на дъното. Но ако сложите ECC и non-ECC то дъното ще работи с всичката памет като  non-ECC

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Ако въобще тръгне, стария ми служебен компютър беше една още по-стара работна станция Dell  и според документацията  дъното можеше да работи само с ECC и то с 2 или 4 задължително еднакви модули памет.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.