Премини към съдържанието
makkasi

Какъв монитор да си взема до 360 лева

Препоръчан отговор

Трябва ми за филми , не за игри. Трябва ми с външно захранване и за продължителна работа. Предпочитам LG. до 360 лева.

Редактирано от makkasi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell U2312HM 23 LED IPS UltraSharp 8ms 358.31 лв. с ДДС

Редактирано от Нико_ (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Трябва ми за филми , не за игри. Трябва ми с външно захранване и за продължителна работа. Предпочитам LG. до 360 лева.

DELL 23" P2314H, 8ms, 2000000:1, 250cd.m2, VGA, DVI, DP, LED, IPS - Крайна цена 366,48 лв.  

• Харесва ми 1

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Още един глас за Дел-а. Най-доброто в този клас ми се струва. :)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

.............Трябва ми с външно захранване...................

Дела само на това не отговаря, но и какъв е смисъла от подобно изискване?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

О да благодаря. Тоя дел изглежда правилният избор (говоря за вторият. Първият Dell U2312HM е TCO 5 стандарт и с по голяма яркост, което съм чел че е недостатък. Плюс това в предишната работа закупихме от ултрашарп мониторите и имам лошо впечатление. Монитора трептеше доста а при голяма яркост (при която няма трептене на подсветката) направо светеше като елха.). TCO 6.0 стандарт. IPS. Без HDMI. Даже има  DisplayPort, Разстояние м/у точките, mm 0.2652mm. Общо взето не виждам недостатъци.Само ме съмнява че деловете по принцип се водят по скъпи монитори, но за този монитор специално не виждам нещо което да не си заслужава да платя. Само не съм наясно с тоя DisplayPort. Чувал съм само че е по новият стандарт след  HDMI и поддържал уж и по високи резолюции. На мен ми трябваше монитор с HDMI за да мога да си вържа Raspberry pi Към монитора. Ще мога ли да го вържа към DisplayPort. Предполагам че към DisplayPort няма да стане, но ще мога да го вържа към DVI-a 

Дела само на това не отговаря, но и какъв е смисъла от подобно изискване?

Идеята ми е да е с външно защото съм чел че вътрешното захранване дава смущения върху подсветката.Само че попрочетох малко за този монитор. Той използва следната технология, при която обаче предупреждават че някои хора се оплакват от главоболие: 

Backlight Dimming and FlickerWe tested the screen to establish the methods used to control backlight dimming. Our in depth article talks in more details about a common method used for this which is called Pulse Width Modulation (PWM). This in itself gives cause for concern to some users who have experienced eye strain, headaches and other symptoms as a result of the flickering backlight caused by this technology. We use a photosensor + oscilloscope system to measure backlight dimming control with a high level of accuracy and ease. These tests allow us to establish1) Whether PWM is being used to control the backlight2) The frequency and other characteristics at which this operates, if it is used3) Whether a flicker may be introduced or potentially noticeable at certain settingsIf PWM is used for backlight dimming, the higher the frequency, the less likely you are to see artefacts and flicker. The duty cycle (the time for which the backlight is on) is also important and the shorter the duty cycle, the more potential there is that you may see flicker. The other factor which can influence flicker is the amplitude of the PWM, measuring the difference in brightness output between the 'on' and 'off' states. Please remember that not every user would notice a flicker from a backlight using PWM, but it is something to be wary of. It is also a hard thing to quantify as it is very subjective when talking about whether a user may or may not experience the side effects.

Хм да. И малко по надолу в статията пише че точно при тея монитори са изчистили трептенията:

At all brightness settings the backlight output remains constant and is not cycled on and off at all. A Direct Current (DC) method is being used instead of PWM which is welcome. If users are worried about flicker or particularly susceptible to it, then you do not need to worry here.

Редактирано от makkasi (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell 2709W - 220 лв с ддс и е 27 инча! И ти остават пари. Има и 6 месеца гаранция. www.kvantservice.com/LCD_Monitori_detaili/Artikul_5671_2709W.html

Редактирано от Netscape (преглед на промените)

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Dell 2709W - 220 лв с ддс и е 27 инча! И ти остават пари. Има и 6 месеца гаранция. www.kvantservice.com/LCD_Monitori_detaili/Artikul_5671_2709W.html

тоя е евтин наистина но, все пак има чарта на екрана. Новото си е ново и все пак наистина ако намеря такъв монитор от някой друг бих го взел и на старо. Не съм толкова предирчив. Просто тоя който си предложил няма да го взема никога.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Регистрирайте се или влезете в профила си за да коментирате

Трябва да имате регистрация за да може да коментирате това

Регистрирайте се

Създайте нова регистрация в нашия форум. Лесно е!

Нова регистрация

Вход

Имате регистрация? Влезте от тук.

Вход

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.