Премини към съдържанието

Архивирана тема

Темата е твърде стара и е архивирана. Не можете да добавяте нови отговори в нея, но винаги можете да публикувате нова тема, в която да продължи дискусията. Регистрирайте се или влезте във вашия профил за да публикувате нова тема.

М. Христов

Големи икони и променена резолюция, след "събуждане" на заспал лаптоп.

Препоръчан отговор

Здравейте момчета, предварително се извинявам ако вече има такава тема или отговори по този проблем. Значи проблема е следният - снощи като си легнах оставих лаптопа ( Lenovo G780) без да го изключвам нито да правя каквото и да било, оставяйки го да си заспи както всеки ден и вечер прави. Всичко окей, но сутринта с ставането забелязах след като го събудих, че иконите ми незнайно как са се разбъркали по целия декстоп, и резолюцията също се е променила, на места се смесват букви и цифри. Опитах да преинсталирам видео драйвърите, но без успех. Търсих къде ли не, но нищо не намерих. Моля помогнете

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Дава ли ти грешка по време на преинсталирането на видео драйверите и въобще сигурен ли си че има смисъл?

Кажи пълния модел на лаптопа и виж в Device Manager имаш ли жълт ! знак или ? с непознат хардуер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталирането и на двата драйвъра, от диска при покупката на лаптопа, и изтеглената по късно най-нова версия, жълт удивителен знам не видях никъде в мениджъра.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

При инсталирането и на двата драйвъра, от диска при покупката на лаптопа, и изтеглената по късно най-нова версия, жълт удивителен знам не видях никъде в мениджъра.

Тоест няма грешка така ли да разбирам. Сега на максимлана резолюция ли си?

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на максималната съм си, но все едно съм на много по малка, навсякъде било то сайтове или самият уиндоус шрифта е почти двойно по голям. И също на декстопа иконите са по големи.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Да, на максималната съм си, но все едно съм на много по малка, навсякъде било то сайтове или самият уиндоус шрифта е почти двойно по голям. И също на декстопа иконите са по големи.

За иконите: Десен бутон върху Desktop и от опцията View избираш small Icons

За сайтовете: В зависимост от браузъра отиваш на View и избираш 100% да се виждат елементите.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/222/6821222x.jpg въпроса ми беше също и за резолюцията като цяло на декстопа, от скрийн-а ще видиш гаджета как излзиза, и също най-отдолу в дясно сините цифри трябваше да са температурите, но нищо не се разчита, това също се получи днес.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

http://prikachi.com/images.php?images/222/6821222x.jpg въпроса ми беше също и за резолюцията като цяло на декстопа, от скрийн-а ще видиш гаджета как излзиза, и също най-отдолу в дясно сините цифри трябваше да са температурите, но нищо не се разчита, това също се получи днес.

Махни гаджетите и ги сложи отново. Не съм се сблъсквал с подобен проблем при заспиване на лаптоп. Да не си инсталирал някякво приложение допълнително, което да управлява заспиването.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко пъти ги махах и слагах, и пак не се променят. Също буквите по целия декстоп са леко размазани. Сега ще преинсталирам драйвъра на вградената видеокарта, може пък да се промени нещо.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Няколко пъти ги махах и слагах, и пак не се променят. Също буквите по целия декстоп са леко размазани. Сега ще преинсталирам драйвъра на вградената видеокарта, може пък да се промени нещо.

Кажи си цялата марка на лаптопа. Ако знаеш как може да влезеш в сайта на произсодителя и да си свалиш най-новите драйвери за чипсета и за вграденото видео. Ако лаптопа ти има и външна видеокарта сваляш мейните драйвери от сайта на нейния производител. Предполагам, че това трябва да реши проблема.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Преинсталирах вграденото видео и се оправи всичко, благодаря за отделеното време ! Поздрави и лека вечер.

Сподели този отговор

Линк към този отговор
Сподели в други сайтове

Информация

Поставихме бисквитки на устройството ви за най-добро потребителско изживяване. Можете да промените настройките си за бисквитки, или в противен случай приемаме, че сте съгласни с нашите условия за ползване.